abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders kestirimci bakım samuray amin alayı müşir rop takım tezgahları arızalar ekser nokta degisi ve basın özgürlüğü 1792 y misak dilek ve haber kipi atasöz şiir çeşitleri biyoloji soruları netameli doktor nedir sümerler kılık kıyafet taşlı kavramsal ateş açmak katık etmek rüzgarlar ve etkileri dostoyevski suç ve ceza yazılı tür edebiyatı nedir etkileyici tc inkılap tarihi sardalya psikolojik romanların özelligi aktif pasif hesaplar 7 sınıf konuları cumhuriyet dönemi türk tiyatrosu dimitri mendeleyevin kuresel isletme tek ve çift sayılar enerji kaynaklarimiz ödyometre ipe dizmek yılgınlık korku ütopyaları prosestat gülgiller deha yıldız üçgen baglantı kano harezminin hayatı bacon ilk gazete epope 15 75 90 atatürk ün sözleri bilgisayar kullanim cumhuriyetle ilgili kompozisyon gazaltı materyal nedir ilginç buluş misket oyunu pelte muhik kabuk yöntemi ameliyathanede korunma ticaret omurgalı hayvanların grupları güneş enerjisinden yararlanma yolları george orwell 1984 kaynama noktası edebiyat sosyal hayat telefon pazarlama çinko kaplama faiz haddi darbeleme jeneratörlerin çalışma prensibi modals 3d studio max dal söylem kültür ve dogal varlıklar malatya light pen saklambaç ağırlanmak yıldız falcısı 19 yüzyıl ıstanbul hayatı soğuk şekil değiştirme atatürk ün çocukluk okul yılları gömülüş su yalıtımı detayı gastroenterit sanat dünyası atatürk ve vatan silisyum oksit erozyon haritası meyhaneci dünyadaki büyük denizler form seri port delphi akut nedir kavruk atatürk,ün spor


ATATÜRK’ÜN BARIŞ VE SİYASET İLE SÖZLERİ VE GÖRÜŞLERİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 6 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 143635 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

ATATÜRK’ÜN BARIŞ VE SİYASET İLE SÖZLERİ VE GÖRÜŞLERİ
Yurtta barış, dünyada barış için çalışıyoruz.
1931
Dünya Savaşına sebebiyet verirken Mustafa Kemal, milletine barış getirmiş; "Yurtta sulh, cihanda sulh" sözüyle de savaşın değil, barışın taraftarı olduğunu göstermiştir. İşte, Mustafa Kemalin ve onun bir ferdi olduğu Türk milletinin yüceliği ve büyüklüğü bundan ileri gelir.
Mustafa Kemalin ileri sürdüğü olgu ırkçılık değil; "Atatürk milliyetçiliği"dir. Yani, Türkiye sınırları içinde yaşayan her insanın, ırkı, rengi, dili ve dini ne olursa olsun, Türk toplumunun doğal bir ferdi; dahası ayrılmaz bir parçası olduğu düşüncesi. Buradaki "Türk" sözcüğü de ırka dayalı bir birliği değil; yaşanan coğrafyayı, yani Anadoluyu, temel alan bir birlikteliği ifade eder.
Milletimizin, güçlü, mutlu ve güvenlik içinde yaşayabilmesi için, devletin tamamen milli bir siyaset izlemesi ve bu siyasetin, iç kuruluşlarımıza tamamen uygun ve dayalı olması lâzımdır. Millî siyaset dediğim zaman, kastettiğim mâna ve anlam şudur: Millî sınırlarımız içinde, her şeyden evvel kendi kuvvetimize dayanıp varlığımızı koruyarak millet ve memleketin gerçek mutluluğuna ve bayındırlığına çalışmak... Genel olarak erişilemeyecek hayalî emeller peşinde milleti uğraştırmamak ve zarara sokmamak... Medenî dünyadan, medenî ve insanî davranış ve karşılıklı dostluk beklemektir. 1920
Dış siyaset bir toplumun iç kuruluşu ile sıkı şekilde ilgilidir. Çünkü iç kuruluşa dayanmıyan dış siyasetler daima mahkûm kalırlar. Bir toplumun iç kuruluşu ne kadar kuvvetli, sağlam olursa, dış siyaseti de o nisbette güçlü ve dayanıklı olur.
1923
Dış siyaset, iç kuruluş ve iç siyasete dayandırılmak zaruretindedir, yani iç kuruluşun tahammül edemeyeceği genişlikte olmamalıdır. Yoksa hayalî dış siyasetler peşinde dolaşanlar, dayanak noktalarını kendiliğinden kaybederler.
1923
Türkiyenin güvenliğini gaye tutan, hiçbir milletin aleyhinde olmayan bir barış istikameti bizim daima prensibimiz olacaktır.
1931

Türk Cumhuriyetinin en esaslı prensiplerinden biri olan yurtta barış, dünyada barış gayesi, insaniyetin ve medeniyetin refah ve ilerlemesinden en esaslı etken olsa gerektir. Buna elimizden geldiği kadar hizmet etmiş ve etmekte bulunmuş olmak bizim için övünülecek bir harekettir.
1933
Barış yolunda nereden bir çağrı geliyorsa, Türkiye onu gönülden karşıladı ve yardımlarını esirgemedi.
1937
Biz, milletlerarası münasebetlerde karşılıklı emniyet ve riayeti hedef tutan açık ve samimi politikanın en ateşli taraftarıyız. Hassasiyetimiz, bu yolda kendisini gösteren hazırlıklara ve uğraşmalara karşı, bunların bizim için de fiilî ve hakiki bir güven vücuda getirip getiremeyeceği noktasındadır.
1926
Dış işlerinde dürüst ve açık olan siyasetimiz bilhassa barış fikrine dayalıdır. Beynelmilel herhangi bir meselemizi barış vasıtalarıyla çözümlemeyi aramak bizim menfaat ve anlayışımıza uyan bir...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.