abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders halkla ılıskıler formalist atatürkün bilimsel resimleri çiçeğin yapısı üzgün havale etmek üçgenlerde benzerlik terennüm dilaltı beyaz balina gulliver yüzde hesapları kabalık 7. sınıf soruları zedelemek türklerde devletin doğuşu boş kafalı bitkilerin gelişimi atatürk barajı su ve ısı afyon kaymağı deniz baykal olabilme kanın özellikleri ozansı 2. sınıf dökümanlar hesabı temizlemek kadın sağlığı ve hayatı belirtiler büro yönetimi ve sekreterlik programı meteorolojinin önemi 18. ve 19. yyda osmanlı ekonomik durum dulluk çörekçi trafik kazalarının nedenleri ağaç kurdu hidrolik dinamometre hazırlanmış mikroişlemci sistemi cahit tanyol ve eserleri orman mühendisliği tekstil terimleri sözlüğü abdülkadir güneş maksimum min problemleri ormansız pergel yardımıyla açış anırma teessüf yanlışı yapan ve ekonomik topluluk muhabere 1 sınıf matematik belirtke tablosu radyoaktif misket oyunu eğitim tarihi 726 gölgesiz türk islam sanatı 1919 1923 edebi olaylar üre tayini gaz altı kaynak bayrak kırmızı renk adet yaşı yasamalı ingilizce sözcükler gençlik marşı teşyi atölye staj edebi örnekler, diş macunu insan haklarının önemi dekalitre doğa yasası kan almak doymuş yağlar etkileri varoş mendil grup selçuklularda hukuk meslek resmi şahin ancak türkiye iklimi haberleşmede teknolojik gelişmeler yer cücesi network staj milliyet nedir gölge gibi ekosistemi koruma ingilizce fiil resimleri renk haslığı ihtimal hesabı arka iklimlendirme soğutma çıkmış oks soruları mıntıka öys gazlar prizma 1981-2004 el telefonu


REKLAMIN TANIMI VE TARİHÇESİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 3 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 144579 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Reklamın Tanımı ve Tarihçesi
İletişim teknolojisinin değişimine ve gelişimine bağlı olarak toplumsal yaşamı yönlendiren en önemli öğelerden biri, iletişim araçlarıyla yığınlara ulaşan reklamlardır.
Bununla birlikte, hangi dönemde ve hangi şartlar altında olursa olsun, reklam sektöründe her zaman için üç farklı ve birbiriyle bağlantılı cephenin varolduğu dikkatleri çekmektedir; reklam veren, reklam ajansı ve hedef tüketiciler veya müşteriler...
Reklam Nedir?
Reklam denildiği zaman en basit anlamıyla paralı ve ücretli bir haber şekli akla gelir. Ancak reklamın daha ayrıntılı ve değişik tanımlan yapılmaktadır. Tanımı modern pazarlama anlayışının ağırlık merkezi olarak kabul edilen tüketici açısından ele alacak olursak, "Tüketiciye üretilen mal ve hizmetler hakkında yeterli ve doğru bilgiyi çeşitli iletişim araçları yardımı ile iletmektedir" diyebiliriz.
Mal ve hizmetlerin üreticiden tüketiciye doğru hareketini hızlandıran rolü veya pazarlama açısından yapılan tanımı ise en çok kullanılanıdır. Bu tanıma göre ise reklam, Belirli bir kaynak tarafından malların, hizmetlerin veya düşüncelerin, para karşılığında kitle iletişim araçlarıyla duyurulmasıdır.
Reklamcılık ve Halkla İlişkiler
Dünyadaki globalleşme süreci ile uyum içinde bulunan Türkiyede reklamcılık, son yıllarda gerek harcanan para gerekse nitelik olarak çok hızlı bir gelişme göstermiştir. Bu gelişme pazarın reel olarak her yıl %10-20 oranında büyümesi anlamındadır. Sektörün yapısı da geleneksel ölçülerden pazar ekonomisinin standartlarına doğru bir gelişme eğilimi içerisindedir. Dış ticaretin serbestleşmesi, dünya markalarının Türk pazarına girmesine ve üretim yatırımı yapmalarına neden olmuştur. Bu gelişmenin yarattığı rekabet ortamı yerli üreticilerde reklamın gerekliliği inancını doğurmuş, aynı zamanda sağlıklı medya planlama ihtiyacı, medya verilerinin derlenmesi ve kullanımı gibi bilimsel yöntemleri de beraberinde getirmiştir. Reklamın etkinliğinin ölçülmesinde de çağdaş yöntemlerin daha fazla uygulandığı bir aşamaya gelinen ülkede, söz konusu gelişmeler reklam ajanslarının yapılanmalarında da benzer sonuçlar yaratmıştır. Bugün Türk reklam sektörünün AB ve ABD standartlarını benimseme ve uygulamada diğer birçok sektörün önünde olduğu söylenebilir.
Türk pazarının canlılığının en önemli göstergeleri arasında yer alan reklamcılık sektöründe faaliyet gösteren firma sayısı, özellikle 1970lerden sonra çok hızlı bir büyüme göstermiştir. Bugün 15 ve daha fazla eleman çalıştıran, müşteri ilişkileri, yaratıcılık ve medya bölümlerine sahip ve müşterilerine tüm alanlarda hizmet verebilecek şekilde örgütlenmiş reklam ajansı sayısı 100ün üzerindedir. Ayrıca 30 civarında film yapım ve fotoğraf firması da aktif bir şekilde reklamcılık faaliyetlerini sürdürmektedir. Reklamcılar Derneği üyesi olan 64 ajansın 13 tanesi yabancı bir reklam ajansına hisse devrederek ortak olmuş, 9u ise y...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.