abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders müzikte dizi matlab projeleri batılılaşmanın zararları ruh bilimi geoit öss fizik soruları tanzimat dönemi 1. kuşak roman ve hikaye özellikleri sekizinci renk al yazmalım selvi boylum analitik geometri kekik yağı besin degerleri müzikte doku kalbur kemiği sürtmek ateşperest çilecilik bıreysel alan meyve bahçesi buzullaşma hücre çeşitleri şükür makale analizleri t kuzu kuzu iklim grafikleri yaratıcılıkla ilgili kuramlar tercih robotu proleter görsel sanat nedir deniz taşıtları sahlep çaka bey dural fihrist meyal baz istasyonu paralel ve seri devreler siyasi haklarımız ölçme aleti ingilizce günlük konuşma dil difraksiyon teknolojinin zararlari glikozüri bücür bilgi kuramı nedir fosforlu pestisitler hükümet baskısı nedir eşleştirmek ihracat teşvikleri dil yanlışları ecel girisimcilik saçlı meşe akarsuların yararı futbol jön mastarlama 10. sınıf muhasebe finansmanı fiiller ve sıfatlar sosyal bilgiler dersi sistem analiz kâkül osmanlı konvansiyon akraba evligi çaykovski silâha davranmak esterleşme 248 senozoik murafaa deniz kullanımı 6. sınıf sınav sonuçları insansal çalışma süreci içerisinde acılık utma 19 mayıs ile ilgili sözler tarh nedir kasmak ölçünün yararları idol zoo story sıvaştırma fren sistemleri 19. ve 20.yüzyıl türk edebiyatı atatürkten sonra türkiye cumhuriyeti akarsularımız zarf fiil eki etene bakıcılık çiçekçilik kalıpta şekillendirme bozulmak filigran iyon nedir çağrışmak betonarme temeller sivil toplum örgütlerinin görevleri


REKLAM FOTOĞRAFÇILIĞI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 8 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 144792 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

GİRİŞ

Bir dönemlik gibi kısa süreli fotoğrafçılık dersimiz bitti. Doğrusu çok sevdiğim, zevk aldığım bir dersti. Fotoğrafçılık gibi ilgi duyduğum bir konuda bir şeyler öğrenmek güzeldi. Bilinçli fotoğraf çekmenin tadını aldık. Bundan sonra da fotoğraf çekmeye devam etmeyi düşünüyorum.

Seminer ödevimin konusu “reklam fotoğrafçılığı” idi. İlk başta reklam fotoğrafçılığı konusunda bir kaynak bulmakta zorlanmıştım. Halk Kütüphanesinde bu konuyla ilgili en ufak bir bilgiye rastlamadım. Daha sonra kampus içindeki kütüphaneye gittim. Orada da benim konumla ilgili pek bir şey bulamadım. Bazı arkadaşlarım internetten yararlandıklarını söylüyorlardı. Ama maalesef ondan da bir şey çıkmadı. Ama araştırmalarıma devam ettim. Bir gün okulda vize sınavlarımızın sonuçlarına bakarken Grafik Bölümünden ikinci sınıfların reklam fotoğrafçılığı adı altında bir dersleri olduğunu öğrendim . hemen grafik binasına gidip orda bir öğrenciden yardım istedim. Ama ellerinde yazılı pek bir şey olmadığını daha çok uygulama ağırlıklı bir ders olduğunu söyledi. O sırada bana çok önemli bir şey söyledi. Daha önceki yıllarda bu dersi görenlerin ders ile ilgili tez hazırladıklarını söyledi ve bunları okulun kütüphanesinde bulabileceğimi söyledi. Böylece gerekli kaynaklara ulaşmış oldum.
FOTOĞRAF

Üç boyutlu hayat daha önce resim tarafından iki boyutlu görüntüye dönüştürülüyordu. Fotoğraf bunu alet yardımıyla saptamaya başladı. Böylece fotoğraf sanatçısı da duygu ve düşüncelerini görüntüleyerek yansıtma fırsatını buldu.

Fotoğraflar vardır baktığınız zaman ancak bu kadar etkili olabilirdi dersiniz (bu cins fotoğrafların renk, şekil dengesi ve ritmi her şeyi ile yerli yerindedir).

Diğer taraftan bazı fotoğraflar vardır baktığınız zaman çekecek başka bir şey bulamamış da bunu çekmiş dersiniz. Böyle bir resim için fotoğraf sanatçısı olmak gerekmez, çevrede onca konu varken bu fotoğrafı çekmenin hiçbir anlamı yok.

Geniş kitleler fotoğrafın teknik ve sanatsal bilgilerini öğrendikçe sanatsal fotoğraf değerlendirmelerini daha somut şekilde yapacaklardır.

ETKİLİ FOTOĞRAF NEDİR?

Neyi? Hangi konuyu
Nerden? Hangi açıdan
Ne zaman? Hangi ışık durumunda
Nasıl? Hangi objektifle hangi F değerinde hangi enstantene ile çekmek gerektiğini bilmek

Bu sorular cevaplandırılarak çekilen renk ve şekil dengesi olan fotoğraf etkili fotoğraf olabilir.

FOTOĞRAF TEKNİĞİ İLE TASARIM

1.) Fotoğraf tekniği için kullanılan orijinal eskize dayanarak gerekli kompozisyon hazırlanır.
2.) Orijinal tasarım kullanılacak fotoğraflar seçilir.
3.) Fotoğraf afişte seçilen gerekli yere yerleştirilir.
4.) Gereken alanlarda fırça, kalem, air-brush yöntemleriyle afişe müdahale edilebilir.

TÜRK AFİŞ SANATI

Türk afişçiliğinin Cumhuriyet öncesi döneme kadar uzadığını gösteren bazı belgeler vardır. O dönemde daha çok toplumu çeşitli kuruluşlarla yar...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.