abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders çıra sebep-sonuç ilişkisi bomba nasıl yapılır ayın eksenleri kalın yağ bölme coçuk kalbi kaim ezilmiş rüşt işletmelerde kısa ve uzun dönemli planlama dış politika analizi ingilizce günlük konuşma dil çelik makas çözümü snr barkodlar yangın ikna kabiliyeti 19. yüzyılda yapılan yenilikler ve demokratikleşme rafine örmecilik sır küpü nazizm sanat eseri inceleme gübreli abel azap toprakları Abbasî akarsu ekosistemleri katıların esnekliği kızılırmak haritası kezzap eski konya yeni konya tatsızlık dindarlık akrep çeşitleri ata sözlerini araştır mevsimler nasıl oluşur teknolojinin yararı cumhuriyet öncesi ve sonrası okul ortamları basınç birimleri nelerdir orhan veli marina beyde bağları aseptik ambalaj derviş ve ölüm yasak etmek ataklık yatmak 34 8. sınıf matematik foklar sıvılar öfkeli betonarmenin tarihi tanış d y p sınav sonuçları 2005 açık taşıt hipodrom açık oturum açık oturum nedir. jakuzi edep yeri 1960 sinema zenginlik kaynakları inisiyatif kafein karadenizin tarihi yerleri kapitülasyon merkezkaç tambura tutarlık enerji metotları ortak etmek bilgisayar staji accounting matematiğin kullanım alanları su ve su kaynaklarını kirletmeyelim bor nitrür kullanım alanları akış türleri zamir maça beyi atatürkün hizmetleri verilerin düzenlenmesi adem lâçka taş döşeme örgüt sorunları bilgisayarların degişimi tohum disk atma esans nasıl yapılır serada organik tarım yeryüzündeki başlıca denizler meşin osmaniye bilgisayar okul staj raporu dalkıran doğru akım makinesi öss matematik


YÖNETİM NEDEN REKLAMCILIĞI BİLMEDİR


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 8 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 144815 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

YÖNETİM NEDEN REKLAMCILIĞI BİLMEDİR
Yönetim pek çok nedenle reklamcılık hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bu patron reklamcılık tekniklerinin hepsini bilsin, hazırlama, üretim aşamalarını kendisi yapsın demek değildir. Ancak, reklamcılığın gerçekten ne olduğu, nasıl işlediği, neler beklendiği, sınırları, satış-pazarlama programlarına olası katkısı ve tam verimin nasıl olacağının bilinmesidir.
1. Yönetim reklamların hazırlanması ve üretilme aşamaları için gerekli bütçeyi onaylar.
2. Reklam, satışı etkiler; en azından satışı etkileyen faktörlerden biridir.
3. Reklam işletmenin halka gösterdiği yüzüdür. Daha doğrusu reklam işletmenin müşteriye ve müşterinin beklentilerine doğrudan seslenmesidir.
4. Her geçen gün rekabet içinde olan şirketlerin üst düzey yöneticileri reklamcılık konusuna daha çok eğiliyorlar ve daha çok bilgileniyorlar.
5. Reklamcılık kesinlikle ilginç bir iştir. Konusu insan, insan beyni, istekleri, hoşlandığı- hoşlanmadığı şeyler, duygular davranışlar, motivasyonlar ve izlenimlerdir. İlginçtir; çünkü reklam, her gün herkesi öyle veya böyle mutlaka etkiler. Konuyu bilmek ve felsefesini yakalamak reklamı daha da ilginç kılacaktır.

REKLAM MEDYASI
Medya, reklamların alıcılarına ve hedeflerine ulaşması için elbette en önemli iletişim aracıdır. Sözlü ve yazılı olmak üzere iki tip medyadan bahsedebiliriz. Yazılı medya, gazeteler, magazinler, posta yada el ilanlarını içine alır. sözlü medya ise radyo ve televizyondur. Medyanın üçüncü bir türünden de bahsedebiliriz; bunlar kamyon, otobüs, binalara asılan, film aralarında sinemalarda gösterilen veya havadan atılan, gök yüzüne yazılan ilgi çekici ilanlardır.
Yöneticilerin medya ve medya seçimi hakkında bilgi sahibi olmalarını gerektiren çok önemli bir neden vardır. çoğu reklam programında, toplam harcamaların % 70-85 arasını, medya harcamaları tutmaktadır. Üstelik, buna rağmen, bir reklam programı hazırlanırken, yöneticilerin %90 ilgisi reklamın kaça çıkacağı üzerinedir.
Bir reklam programı için medya seçimi, belli kriterler gözetilerek yapılır. Bu kriterleri şöyle sıralayabiliriz:
1. Tiraj
2. Bin adet basım karşılığı maliyet
3. Derginin yorumu
4. Reklam yoğunluğu
5. Dış görünüş
6.Okuyucu tepkileri
7. Reklamcılara hizmet
8. Yayın evinin adı ve geçmişi

BİRLEŞİK TANITIM
Endüstriyel reklam dünyası için bütçeler hep mütevazı hazırlanmıştır. Bu, savurganlık yapılmaması gerektiğini ve tam verim için tüm olanakların kullanılması gerektiğini gösterir. Diğer bir değişle harcanan her “cent”in tam karşılığı alınmalıdır.
Akılcı bir bileşik tanıtım programında “bilgi toplama” aşağıdaki şekilde kullanılabilir.
1- Gazete haberi olarak
2- Reklam olarak
3- Satıcılara verilen anket soruları olarak
4- Yüz yüze yapılan anketler
5- Teknik satış verileri olarak
6- Gösteriler ve sergilerde

TANITIM SONUÇLARIN DEĞERLENDİRİLMESİ
Durum aslında tamamıyla olumsuz değildir. Bugün reklamları...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.