abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders namzet sıvıların basıncı soru aydınlatma araçları resimleri banco z diyagramı hesap açmak biner çökmek celeron işlemciler asıltı büyük denizler kapanca kendini tanıtma ingilizce matematik resimleri finansal analiz yöntemleri fotoğraf çekmek akortsuz insan hakları ve demokrasi yapma gübre ökçeli gofret ipek boyama partner aydınlatma elemanları mihnet vladimir putin dönemi rusya ciritçi kare bulmaca kalkınmak sitayiş kafa bulmak kaplatmak windows 2000 server çözünme hatırat kitap incelemesi kitap tanımı yaşıt 10. sınıf çocuk gelişimi özdeşleşme sonsuz vida insan kaynakları iş değerlemesi bilgi çağı düğüm gerilimleri barajda staj post it eylül romanının özeti cografi bilgi sistemleri istanbulun tarihi yerleri dağıtma internetin yaraları kimse kaymakam gorevleri beyanname hijyen kuralları 1 ton kac metrekup 1kgf (integral) toprağın yeryüzü için önemi omurilik hayvan sevgisi serilmek uyruk kara humma cocuk oyunu eski ölçme aletleri su tasfiyesi 83 sıcak sular satış ekibi ağaçlık cumhuriyetin bize getirdiği yenilikleri merek devreler din kültüründe söz tutma sıra dışı planya tezgahları yetki devri dilin önemi bağıl 1 fazlı transformatör kaldırış indiksiyon ve mıknatıs kurtuluş savaşında türk halkının durumu pöf staj raporu makina matris işlemi yapmak eğitim kompleksi fonksiyonel analiz büro yönetimi böcekçil peynirci ısının madde üzerindeki etkileri avcı otu volga nehri sosyal sorumluluk projeleri and sepetçilik cümlenin unsurları güdü


YÖNETİM NEDEN REKLAMCILIĞI BİLMEDİR


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 8 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 144815 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

YÖNETİM NEDEN REKLAMCILIĞI BİLMEDİR
Yönetim pek çok nedenle reklamcılık hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bu patron reklamcılık tekniklerinin hepsini bilsin, hazırlama, üretim aşamalarını kendisi yapsın demek değildir. Ancak, reklamcılığın gerçekten ne olduğu, nasıl işlediği, neler beklendiği, sınırları, satış-pazarlama programlarına olası katkısı ve tam verimin nasıl olacağının bilinmesidir.
1. Yönetim reklamların hazırlanması ve üretilme aşamaları için gerekli bütçeyi onaylar.
2. Reklam, satışı etkiler; en azından satışı etkileyen faktörlerden biridir.
3. Reklam işletmenin halka gösterdiği yüzüdür. Daha doğrusu reklam işletmenin müşteriye ve müşterinin beklentilerine doğrudan seslenmesidir.
4. Her geçen gün rekabet içinde olan şirketlerin üst düzey yöneticileri reklamcılık konusuna daha çok eğiliyorlar ve daha çok bilgileniyorlar.
5. Reklamcılık kesinlikle ilginç bir iştir. Konusu insan, insan beyni, istekleri, hoşlandığı- hoşlanmadığı şeyler, duygular davranışlar, motivasyonlar ve izlenimlerdir. İlginçtir; çünkü reklam, her gün herkesi öyle veya böyle mutlaka etkiler. Konuyu bilmek ve felsefesini yakalamak reklamı daha da ilginç kılacaktır.

REKLAM MEDYASI
Medya, reklamların alıcılarına ve hedeflerine ulaşması için elbette en önemli iletişim aracıdır. Sözlü ve yazılı olmak üzere iki tip medyadan bahsedebiliriz. Yazılı medya, gazeteler, magazinler, posta yada el ilanlarını içine alır. sözlü medya ise radyo ve televizyondur. Medyanın üçüncü bir türünden de bahsedebiliriz; bunlar kamyon, otobüs, binalara asılan, film aralarında sinemalarda gösterilen veya havadan atılan, gök yüzüne yazılan ilgi çekici ilanlardır.
Yöneticilerin medya ve medya seçimi hakkında bilgi sahibi olmalarını gerektiren çok önemli bir neden vardır. çoğu reklam programında, toplam harcamaların % 70-85 arasını, medya harcamaları tutmaktadır. Üstelik, buna rağmen, bir reklam programı hazırlanırken, yöneticilerin %90 ilgisi reklamın kaça çıkacağı üzerinedir.
Bir reklam programı için medya seçimi, belli kriterler gözetilerek yapılır. Bu kriterleri şöyle sıralayabiliriz:
1. Tiraj
2. Bin adet basım karşılığı maliyet
3. Derginin yorumu
4. Reklam yoğunluğu
5. Dış görünüş
6.Okuyucu tepkileri
7. Reklamcılara hizmet
8. Yayın evinin adı ve geçmişi

BİRLEŞİK TANITIM
Endüstriyel reklam dünyası için bütçeler hep mütevazı hazırlanmıştır. Bu, savurganlık yapılmaması gerektiğini ve tam verim için tüm olanakların kullanılması gerektiğini gösterir. Diğer bir değişle harcanan her “cent”in tam karşılığı alınmalıdır.
Akılcı bir bileşik tanıtım programında “bilgi toplama” aşağıdaki şekilde kullanılabilir.
1- Gazete haberi olarak
2- Reklam olarak
3- Satıcılara verilen anket soruları olarak
4- Yüz yüze yapılan anketler
5- Teknik satış verileri olarak
6- Gösteriler ve sergilerde

TANITIM SONUÇLARIN DEĞERLENDİRİLMESİ
Durum aslında tamamıyla olumsuz değildir. Bugün reklamları...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.