abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders işaret ezmek araştırma stajı sakır sakır et ürünleri ok meydanı ahmet akyol kaşmir yuvalanma kültürel arz talep adımlı fidanlık arz 16 yıldızın anlamı şıpka araştırmak kukla şiirleri dul selçuklu sultanları hiçbir iş görmeden ücret alan cagdas sanat akımlari 1920lerde iletişim elekçilik geçim kaynakları kemik hastalıkları japon eğitim sistemi su tankeri 13-18 yaş arası psiko-sosyal gelişim teneke ambalaj nimbus şeyh saıt dizi film kan dolaşımının önemi tohum muzık 4. sınıf matematik diksiyon türk ingiliz cumhuriyet türkiye kırağ ağırlık ölçüleri, türk edebiyatında hikaye taşıt titreşimi gerekçeli bürolarda iletişim araçları prosestat antik dönem at cambazı ekip kavramı izin alma yeni yetme tabelâ Tibetli şuuraltı madame bovary yoğun teker elektrik yayı defterin üretimi günlük türleri 1. sınıf seminer çalışması yeryüzü şekilleri hâk hami 3 boyut nedir model tasarlama seçkinler merkez bankasının amaçları ve araçları zeka oyunları oks tercihleri masnuat yer kaymaları kabak sanayi inkilabı nedir çokgenler ilgili sorular akrilik levha çırpış mevsımler bankacılık uygulamaları işletme inceleme meskûn derya ot ve et yiyen hayvanlar lime lime lise fizik 3 ortadoğu projesi zeytinlik fatih sultan mehmet ingilizce hayatı yaz tatili ıslık seyreltiklik jorjet oxford sözlük bilgisayarın bir ben vardır bende benden içeri alan topu www.fizik.com.tr. cözümlü soru göl


YÖNETİM NEDEN REKLAMCILIĞI BİLMEDİR


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 8 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 144815 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

YÖNETİM NEDEN REKLAMCILIĞI BİLMEDİR
Yönetim pek çok nedenle reklamcılık hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bu patron reklamcılık tekniklerinin hepsini bilsin, hazırlama, üretim aşamalarını kendisi yapsın demek değildir. Ancak, reklamcılığın gerçekten ne olduğu, nasıl işlediği, neler beklendiği, sınırları, satış-pazarlama programlarına olası katkısı ve tam verimin nasıl olacağının bilinmesidir.
1. Yönetim reklamların hazırlanması ve üretilme aşamaları için gerekli bütçeyi onaylar.
2. Reklam, satışı etkiler; en azından satışı etkileyen faktörlerden biridir.
3. Reklam işletmenin halka gösterdiği yüzüdür. Daha doğrusu reklam işletmenin müşteriye ve müşterinin beklentilerine doğrudan seslenmesidir.
4. Her geçen gün rekabet içinde olan şirketlerin üst düzey yöneticileri reklamcılık konusuna daha çok eğiliyorlar ve daha çok bilgileniyorlar.
5. Reklamcılık kesinlikle ilginç bir iştir. Konusu insan, insan beyni, istekleri, hoşlandığı- hoşlanmadığı şeyler, duygular davranışlar, motivasyonlar ve izlenimlerdir. İlginçtir; çünkü reklam, her gün herkesi öyle veya böyle mutlaka etkiler. Konuyu bilmek ve felsefesini yakalamak reklamı daha da ilginç kılacaktır.

REKLAM MEDYASI
Medya, reklamların alıcılarına ve hedeflerine ulaşması için elbette en önemli iletişim aracıdır. Sözlü ve yazılı olmak üzere iki tip medyadan bahsedebiliriz. Yazılı medya, gazeteler, magazinler, posta yada el ilanlarını içine alır. sözlü medya ise radyo ve televizyondur. Medyanın üçüncü bir türünden de bahsedebiliriz; bunlar kamyon, otobüs, binalara asılan, film aralarında sinemalarda gösterilen veya havadan atılan, gök yüzüne yazılan ilgi çekici ilanlardır.
Yöneticilerin medya ve medya seçimi hakkında bilgi sahibi olmalarını gerektiren çok önemli bir neden vardır. çoğu reklam programında, toplam harcamaların % 70-85 arasını, medya harcamaları tutmaktadır. Üstelik, buna rağmen, bir reklam programı hazırlanırken, yöneticilerin %90 ilgisi reklamın kaça çıkacağı üzerinedir.
Bir reklam programı için medya seçimi, belli kriterler gözetilerek yapılır. Bu kriterleri şöyle sıralayabiliriz:
1. Tiraj
2. Bin adet basım karşılığı maliyet
3. Derginin yorumu
4. Reklam yoğunluğu
5. Dış görünüş
6.Okuyucu tepkileri
7. Reklamcılara hizmet
8. Yayın evinin adı ve geçmişi

BİRLEŞİK TANITIM
Endüstriyel reklam dünyası için bütçeler hep mütevazı hazırlanmıştır. Bu, savurganlık yapılmaması gerektiğini ve tam verim için tüm olanakların kullanılması gerektiğini gösterir. Diğer bir değişle harcanan her “cent”in tam karşılığı alınmalıdır.
Akılcı bir bileşik tanıtım programında “bilgi toplama” aşağıdaki şekilde kullanılabilir.
1- Gazete haberi olarak
2- Reklam olarak
3- Satıcılara verilen anket soruları olarak
4- Yüz yüze yapılan anketler
5- Teknik satış verileri olarak
6- Gösteriler ve sergilerde

TANITIM SONUÇLARIN DEĞERLENDİRİLMESİ
Durum aslında tamamıyla olumsuz değildir. Bugün reklamları...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.