abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders ingilizce günlük konuşma dil sabun yapımı popülasyon iletişim çeşitleri macarlar çeltik bileşik kaplar araştırma geliştirme yönetimi ormancı maskaralık doğru akım elde edilmesi tavus soyma dolunay alaşım kavurmak hazan siddharta hertz resimli fuhuş film incelemeleri 48 plaka yer adları efsanesi edebi metin ile bilimsel metin seslendirmek ilk adım test raporu çanakkale ile şiirler atmosferin tanımı kaynak pres haddeleme 1998 oys soruları gastrik uluslar arası kuruluşlar elektromanyetik dalgalar ve spektrumlar Caferî acemilik muhtasar meclis plan ve bütçe komisyonu yüzme havuzu terli kütüğe geçirmek helisel 300 den büyük en küçük çift doğal sayı felç gelmek ruh bilimci necaset halime kaptan azot dongusu gemilerin çalışma prensibi türk bilim adamları adlandırma Boşnak ıq testi türkçe test soruları okul olgunluğu kilo vermek kimyasal buluşlar sürfile hz. muhammedin hicreti plânlı segman termokupl hayvanlar alemi çırpma mezarcılık mevdu muhasebe staj notları kubbeli patır patır elektro dağılımı daltonizm benzemek vajen gülten dayıoğlu dünya çocukların olsa özet atatürk ve karizma atatürk ün çocukluk yılları serece yapı denetim sosyal kulüpler debimetre rtm türkiyede sivil toplumun gelişimi alkollerin reaksiyonları radyo tv yayın izohipsler besin teknolojisi motivasyon teorileri ateşperest buzun erimesi karayolu stajı ufo proteinlerin görevleri netekim tan yeli the great gatsby bürokrat likidite riski doymuş yağlar


ATATÜRKÇÜLÜK YA DA KEMALİZM


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 10 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 144887 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

ATATÜRKÇÜLÜK YA DA KEMALİZM
Temel esasları Atatürk tarafından belirlenen; devlet hayatına, fikir hayatına ve ekonomik hayata ilişkin gerçekçi fikirlere ve ilişkilere Atatürkçülük denir. Atatürkçülük; Türk milletine, bugün ve gelecekte tam bağımsızlığa, huzur ve refaha sahip olması, devletin millet egemenliği esasına dayandırılması, aklın ve ilmin rehberliğinde, Türk kültürünün çağdaş uygarlık düzeyine çıkarılması amacını hedef alır.
Atatürkçülük, Atatürk’e tapmak, onu tabulaştırmak değil, büyük bir gerçekçilik, değer bilirlik duygu ve düşünce birlikteliğiyle onun Türkiye’yi Türkiye yapan ilkelerini benimsemek, ona bağlılık, üstelik gösterdiği yolda onu aşarak, ona layık olmaya çalışmaktır. Atatürkçülük, resmi ideoloji, dogma ya da öğretici değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin düşün temelidir. Cumhuriyeti gerçek ve geçerli kılmak, çağa uygun yenilemelerle bu temelden esinlenerek daha iyilerine kavuşmak hepimizin dileğidir. Her olayı zamanına ortam ve koşullarına göre değerlendirmek gerekirken, çirkin saldırılar, yakışıksız eleştirilerle sürdürülen haksızlık tiksindiricidir. Özeleştiriden, gerçeklerden, kaçınan kendini bilmezler eylemleri dilleri ve anlatım biçimleriyle bilgisizlikten ve nankörlükten ötede, düzeysizliklerini sergilemektedirler. Yalanla karalama ve suçlamalarla, cumhuriyetin temeli saydığı ahlak ve kültür yönünden de örnek bir insan olan Atatürk’e saldıranların ciddiye alınacak yanları yoktur.
Atatürkçülük, Ermenicilik- Kürtçülük, Arapçılık- Şeriatçılık güdüsünde, sözde ilericilik, sözde demokratlık savında ırkçı, şovenist, ayrılıkçılık ve bölücülük batağında, kötülemekten, öldürmeğe değin us, vicdan ve insanlık dışı her hainliği sergileyen çetenin medya terörüyle ve siyasal ödünlerle desteklenen saldırısıyla karşı karşıyadır. Kıyıma, soykırıma aldırışsız, tersine bunu araç sayan anlayış, hiçbir özgürlükle bağdaşmaz. Ama karanlığın aydınlığı görülmemiştir.
Atatürkçülük,hukuksal tanımıyla ülkeyi ve ulusa da kapsayan devleti korumaktır. Atatürkçülük bağımsızlık, özgürlük, egemenlik, uygarlık, insanlık, barış, us, eğitim, bilgi, bilim, ahlak, sanat, erdem, soyluluk ve gerçekten yana olmaktır. Atatürkçülük, hukukun üstünlüğüne, insan haklarına dayanan anayasal demokratik düzene bağlılık, kişiliklere saygı demektir. Atatürkçülük, her türlü iç ve dış sömürüye,bağımlılığa, kötülük, yoksunluk, adaletsizlik ve aykırılığa, inaçlara saldırıya ve şiddete karşı olmaktır. Nitelikli insanı savunmaktır. Atatürkçülük, “batıcı” değil, “batılı” olmak, yabancılaşmaya, yabancı egemenliğine karşı olmak, kadın-erkek eşitliğinden, soyut ve somut tüm değerleriyle Türkiye’den yana olmaktır.
Atatürkçülük, “Türküm!”demekle mutluluk duyan her yurttaşın paylaşacağı onurdur. İnsan haklarını bir kesimin haklarına indirgeyerek yozlaştıran, saplantılara düşen, hoşgörüşsüz, çıkarcıların bunu algılamal...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.