abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders çocuk dergisi tutu ingilizce gelecek zaman hulyalı hastalık türleri sarhoşluk daldırılma 4 sınıf matematik uzunluk ölçüsü birimleri arşiv ve evrak aşırı ilhan tarus siyasal taslama oyunun türü elastisite modülü beton materyal nedir müzikte hız nezle ölçme testi tutulmak yeni yönetim teknikleri türkiyenin jeopolitik hakkı kalotip sürfe toplantı yönetimi fol gerçek dışılık makro uygulamaları arabacı devamlı sosyal örgütler nelerdir haydut gibi alışkan geri tepme süvari kuru filtre trake solunumu yapan canlılar hamdetme sarfınazar türkçe öğrenmek taban basma rüzgarlar radyonun tarihi hücre organel organizma ingilizce günlük konuşma dil topuklu muvahhit mütemmim film çevirmek 100 temel eserin özetleri boş oturmak dolaylı pazarlama dağ elması lise 1 matematik konuları şeref sözü boy bos 68 istiklal marşı anlamı günlük hayatta teknoloji excel 2003 aya yolculuk karışmayan sıvılar nükleer kirlilik yüzey toleransları kantar arbede göllenme kurumsal markalar kanal ayarlamalı mosfet reisülküttap box ingilizce müfredatı bilgisayar etkinlik hant hant harfli ifade tasitlarin tarihcesi istikrarlı 17.yüzyıl ıslahatları meram yumurta tavukçuluğu kalple ilgili bilği cumhuriyet edebiyat değiştirim yol kilimi atatürkün çoçuklugu pürizm matematik yıllık planları matematik rasyonel sayılar grazür karo işte hayat endüstri mühendisliği staj raporu istanbuldaki tarihi yapıtlar çiğnemlik su ve tüketimi şıra kabara tarihi mekan resimleri 3. testleri parıltılı osmanlıda uygarlık konferans


ÇEVREYİ KORUMAK İÇİN ÖNERİLER


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 10 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 144913 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Çevreyi korumak için önerilerÇÖP BİLGİSİ

Çöp kıymetli maddelerin arzu edilmedikleri yerlerde bulunmasından oluşmaktadır.
Çöp probleminin çözümü için ilk adım "çöp meydana getirmekten sakınmaktır".
İkinci adım ise "tekrar kullanmak ve/veya geri kazanmaktır".
Çöp konusunda halkı bilinçlendirmek için (çöp miktarını azaltmak ve kıymetli maddeleri geri kazanmak gibi) kampanyalar tertiplenmelidir.
Plastik tabiat tarafından imha edilemez. Çevreyi kirleten plastikler aynı zamanda yandıkları taktirde hava kirliliğine yol açabilirler. Bunun için plastik su şişesi yerine cam şişe, plastik poşet yerine ise kese kağıdı veya file kullanılması tercih edilmelidir. Bir plastik şişenin su ortamında parçalanmadan 450 yıl kalabildiği unutulmamalıdır.
Teneke meşrubat kutuları çöplükte fazla hacim tutmaktadır. Bunun için mümkün olduğunca teneke kutulu meşrubatlar az kullanılmalıdır. Kullanıldığı zaman da mutlaka boş kutu ezilerek hacmi azaltılmalıdır.
Çöp tenekelerinin kirli olması gerekmez. Sık sık yıkayarak tertemiz bir çöp tenekesine sahip olmak konusunda halkımız bilinçlendirilmelidir.

Yerel yönetim ve belediyelere düşen görevler
Çöp uzmanlık işidir. Bu hiçbir zaman unutulmamalı ve belediyeler hatalı uygulamalardan sakınmalıdır. Genel olarak aşağıdaki basit tedbirlerin alınmasında fayda vardır:


Çöplerin belirtilen gün ve saatte toplanmasında gerekli titizlik gösterilmelidir.
Geri kazanmayı keşvik etmek için şehrin muhtelif yerlerinde cam, kağıt, metal, plastik vb. "kumbaralar yerleştirilmelidir.
Ayda bir defa özel bir vasıta ile tehlikeli atıklar toplanmalı ve bunlar 1200oCde yakılmalı veya özel olarak açılan geçirimsiz çukurlarda, içlerine suyun giremeyeceği ve sızıntı sularının etrafa yayılamayacağı bir şekilde gömülmelidir.
Çöp toplamak için kullanılan konteynerlerin kapakları daima kapalı tutulmalı ve çevrelerine çöp atılmaması için gereken önlemler alınmalı, sızıntı sularının etrafa akm...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.