abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders geometri ispatları florya otuz beş yaş ataş rafinerisi sanat eseri inceleme buğdaysı bağırış telef adnan saygun istanbul posta kodu akımsız kaplamalar endomik bitki beyşehir atatürk ve ölçü televizyonun yarar ve zararları ilköğretim ingilizce ders notları müzik kültürümüz haldun taner yalıda sabah algın 2000 li yıllarda biyoloji electre uykusuz radyasyon ılgın atatürk ile ilğili şarkı ve marşlar ampulu kim buldu 1.dünya savaşı turk vergi sistemi yansılamak almanca eylemler borsa uzmanı oligarşi betonarme yapı semiyoloji göz etmek görünüş almak konuşma eski sporcular kazandırma dahi ara bulma uluslararası iktisat sub-surface Allah (veya Allahım) jimnastik otodidakt ebediyet can ve cant popçu ağır elli mütekabil för meslek adı eğitim araçlarının kullanılması ingilizce makale çokgenler ve çeşitleri ipek yolu nedir kurumsal kimlik karadeniz bölgesi rna nedir müzik kuralları istanbul posta kodu yüzüstü honda yönetim atatürk anadolu lisesi okuma yazmaya hazırlık makina stajı en uzun nehirler doğruda açilar bodrum ilinin özellikleri aracılığıyla beş şehir özet tuzun kullanıldığı yerler ses soğurulması kanaviçe aklı evvel spor sosyolojisi din felsefesi bilgi haritası namık kemal ilk öğretim okulu orhun abideleri el atmak access nedir matematik denklem soruları bulgaristanın ankaranın coğrafi özellikleri atatürkün müziğe verdiği önemini anlat tam zamanında üretim sistemi ressamlar ve resim sergileri demir nedir girişimci pazarlama kavram yanılgıları bursadaki okullar külfetsiz sosyal bilgiler olmasaydı ayırmak slavlar tel çekmek rituel gıybet


ÇEVREYİ KORUMAK İÇİN ÖNERİLER


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 10 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 144913 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Çevreyi korumak için önerilerÇÖP BİLGİSİ

Çöp kıymetli maddelerin arzu edilmedikleri yerlerde bulunmasından oluşmaktadır.
Çöp probleminin çözümü için ilk adım "çöp meydana getirmekten sakınmaktır".
İkinci adım ise "tekrar kullanmak ve/veya geri kazanmaktır".
Çöp konusunda halkı bilinçlendirmek için (çöp miktarını azaltmak ve kıymetli maddeleri geri kazanmak gibi) kampanyalar tertiplenmelidir.
Plastik tabiat tarafından imha edilemez. Çevreyi kirleten plastikler aynı zamanda yandıkları taktirde hava kirliliğine yol açabilirler. Bunun için plastik su şişesi yerine cam şişe, plastik poşet yerine ise kese kağıdı veya file kullanılması tercih edilmelidir. Bir plastik şişenin su ortamında parçalanmadan 450 yıl kalabildiği unutulmamalıdır.
Teneke meşrubat kutuları çöplükte fazla hacim tutmaktadır. Bunun için mümkün olduğunca teneke kutulu meşrubatlar az kullanılmalıdır. Kullanıldığı zaman da mutlaka boş kutu ezilerek hacmi azaltılmalıdır.
Çöp tenekelerinin kirli olması gerekmez. Sık sık yıkayarak tertemiz bir çöp tenekesine sahip olmak konusunda halkımız bilinçlendirilmelidir.

Yerel yönetim ve belediyelere düşen görevler
Çöp uzmanlık işidir. Bu hiçbir zaman unutulmamalı ve belediyeler hatalı uygulamalardan sakınmalıdır. Genel olarak aşağıdaki basit tedbirlerin alınmasında fayda vardır:


Çöplerin belirtilen gün ve saatte toplanmasında gerekli titizlik gösterilmelidir.
Geri kazanmayı keşvik etmek için şehrin muhtelif yerlerinde cam, kağıt, metal, plastik vb. "kumbaralar yerleştirilmelidir.
Ayda bir defa özel bir vasıta ile tehlikeli atıklar toplanmalı ve bunlar 1200oCde yakılmalı veya özel olarak açılan geçirimsiz çukurlarda, içlerine suyun giremeyeceği ve sızıntı sularının etrafa yayılamayacağı bir şekilde gömülmelidir.
Çöp toplamak için kullanılan konteynerlerin kapakları daima kapalı tutulmalı ve çevrelerine çöp atılmaması için gereken önlemler alınmalı, sızıntı sularının etrafa akm...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.