abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders yarım mesai markalama açık öğretim fakültesi silâhtar ağa ferroelektrik çarpanlar ve katlar denizler altında 20 bin fersah dunya buyuklugu yaşam koşulları ödül freze kısımları tel dikiş atatürkün tarihle ilgili sözleri çanakkale şehitleri listesi kabakgiller silindir çeşitleri victor hugo e-marketing üretici ve tüketici ilişkisi dengeli beslanme el oltası komedi monolog süflî karışımları ayırma elektrik devre ile ilgili sorular yatım osmanlıda adalet hazir cv assembly feraset dilci aristo mantık matematik yıllık planları donatmak döner kebap geography tohumsuz bitkiler robot görüşü melez buğday ikizleşme ikinci mudarebe yer seçimi soğan sinekli bakkal özet dis cevre analizi okul deneyimi 1 ateş icad radyasyonun zararları ascıı kodu midemiz ıslama tutundurma anket yasaklayıcı david beckham yaş dönümü gözü olmak köy mektepleri davranış kirliliği muntazam emil zola hava kirlenmesi sözlü anlatım teknikleri bitki bitleri ıska nalınlar profesyonel gelişim demir yolu john dewey akdeniz bölgesinin tarihi yerleri pascal üçgeni küresel simetri antlaşmalar adlı olurluk etik kurallar ima eşek kadar atomun içerisinde neler vardır öğrenilme ıcd sürdürülebilir kalkınma torna uygulamaları anamur teknopark dağıtımcı palikarya türkiye ekonomisini etkileyen faktorler kare köklü ifadeler enerji sistemleri konjugasyon bor nitrürler zincir motor dersi sons titizce 1071 ile 1699 yılı tarım sektörü bevvap


ÇEVREYİ KORUMAK İÇİN ÖNERİLER


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 10 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 144913 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Çevreyi korumak için önerilerÇÖP BİLGİSİ

Çöp kıymetli maddelerin arzu edilmedikleri yerlerde bulunmasından oluşmaktadır.
Çöp probleminin çözümü için ilk adım "çöp meydana getirmekten sakınmaktır".
İkinci adım ise "tekrar kullanmak ve/veya geri kazanmaktır".
Çöp konusunda halkı bilinçlendirmek için (çöp miktarını azaltmak ve kıymetli maddeleri geri kazanmak gibi) kampanyalar tertiplenmelidir.
Plastik tabiat tarafından imha edilemez. Çevreyi kirleten plastikler aynı zamanda yandıkları taktirde hava kirliliğine yol açabilirler. Bunun için plastik su şişesi yerine cam şişe, plastik poşet yerine ise kese kağıdı veya file kullanılması tercih edilmelidir. Bir plastik şişenin su ortamında parçalanmadan 450 yıl kalabildiği unutulmamalıdır.
Teneke meşrubat kutuları çöplükte fazla hacim tutmaktadır. Bunun için mümkün olduğunca teneke kutulu meşrubatlar az kullanılmalıdır. Kullanıldığı zaman da mutlaka boş kutu ezilerek hacmi azaltılmalıdır.
Çöp tenekelerinin kirli olması gerekmez. Sık sık yıkayarak tertemiz bir çöp tenekesine sahip olmak konusunda halkımız bilinçlendirilmelidir.

Yerel yönetim ve belediyelere düşen görevler
Çöp uzmanlık işidir. Bu hiçbir zaman unutulmamalı ve belediyeler hatalı uygulamalardan sakınmalıdır. Genel olarak aşağıdaki basit tedbirlerin alınmasında fayda vardır:


Çöplerin belirtilen gün ve saatte toplanmasında gerekli titizlik gösterilmelidir.
Geri kazanmayı keşvik etmek için şehrin muhtelif yerlerinde cam, kağıt, metal, plastik vb. "kumbaralar yerleştirilmelidir.
Ayda bir defa özel bir vasıta ile tehlikeli atıklar toplanmalı ve bunlar 1200oCde yakılmalı veya özel olarak açılan geçirimsiz çukurlarda, içlerine suyun giremeyeceği ve sızıntı sularının etrafa yayılamayacağı bir şekilde gömülmelidir.
Çöp toplamak için kullanılan konteynerlerin kapakları daima kapalı tutulmalı ve çevrelerine çöp atılmaması için gereken önlemler alınmalı, sızıntı sularının etrafa akm...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.