abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders termosetting davetli enerji tasarrufu metotları oseonografya dilenme marmara bölgesinin göç ayıran cumhuriyet filmi uygun adım 4. ve 5. sınıf fizik konuları erkek organ sarp manyetik alan iltihap boyun bağı ağız yaymak atatürkün okul sevgisi tereyağı evrak kasaba 1. murad yonetim bicimleri alet tom sawyer ana düşünce idareten bir çift elektronik workbench lise davetiye masal masal içinde imar bilgisi uskur ingilizce sunu iltifat türk büyükleri kız kulesinin efsanesi moduller al takke ver külâh aydınlanma dönemi istifham pompalı manto dış dünya ab uyum süreci oks sınav sonucu öğrenme istanbulun eski adları karye madam bovari davranış niyeti kalite yumuşacık fazlalaşma üç turunçlar örüntüler ölü yalıtım malzemeleri hayıflanmak huni hesabı güneş sistemindeki gezegenler Çingen japon harfleri osmanlılarda sünnet törenleri yardımcı doçent filistin cephesi güzellikle kıkırdak ördek sesi atatürkün sanata halk müziği türleri 2. mahmud ve 3. selimin getirdiği yenilikler hektar ahmet yesevinin hayatı yer kapmak nörofizyolojik öğrenme kuramı 1925 çevre yönetim sistemi simple past tense mevlana ile ilgili kompozisyonlar internet medyası köken belgesi atatürkün askeri başarıları baki nin eserleri lise 1 dersleri turgut zaim geometrik çizimler lise 1 matematik soruları sömürge cevher hazırlama dinlence 1973 dünya petrol krizi okul deneyimi staj raporu semer sağlıklı büyüme disiplinli yaklaştırmak 19.yy beyoğlu atatürkçü olmak emtia tanrısal


REKLAM AJANSLARI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 10 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 144971 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

REKLAM AJANSLARI
Reklam ajansı; reklamları reklam verenin duyduğu ihtiyaç doğrultusunda ve onun onaylayacağı biçimde hazırlanan ve reklam veren adına yayınlanmasına aracılık eden ticari iletişim uzmanı gerçek ya da tüzel kişidir (Sanayi ve Ticaret Bakanlığının Ticari Reklam ve ilanlara ilişkin ilkeler ve Uygulama Esaslarına Dair Tebliğ, Resmi Gazete, 21.12.1995, R.G. Sayısı, 22500, Madde 3, Tanımlar, s.25). Bir diğer tanıma göre reklam ajansı; reklam verenlerle, reklam etkinliklerini planlamak, geliştirmek ve yönetmek için ve bunun karşılığında bir ücret ya da komisyon almak üzere anlaşma yapan ticari hizmet kuruluşudur (Melek, 1995, s.9). N. Engin Ülgen ise Reklamcılık Sözlüğünde reklam ajanslarını aşağıdaki gibi tanımlayarak reklam ajanslarının girişimini de özetlemiştir (Ülgen, 1991, s.2-3).
"Reklam Ajansı (Advertising Ağency); çeşitli müşterilerle çalışan reklam planlama, yaratma ve de yerleştirme işleriyle ilgilenen bir gurup uzman. Bu, 200 yıl önce gazeteler için komisyonla çalışan "space broker"lar şeklinde başlamıştır. Bu kimseler halen basın ve yayının müşterisi değil de, basın ve yayın ajansları olarak kabul edilirler. Basın tekniğinin elverdiği ölçülerde, "space broker"lar yaratıcı hizmette yarışmışlardır. Çeşitli pazarlama ve piyasa araştırma servislerinin gelişmesi ve televizyon reklamcılığının da ortaya çıkmasıyla, İkinci Dünya Savaşıdan sonra bu "space broker"lar modern servis acentalarına dönüşmüşlerdir. Bugün bu tam hizmet acentaları birçok A LA CARTE, yaratıcı, uzmanlaşmış ajanslarla ve bağımsız basımcılarla yarışmak zorundadırlar. Son zamanlarda halkla ilişkilere olan ilgi fazlalaşmıştır. Uzmanlaşmış ajanslar personel bulma, satış, büyüme, "doğrudan pazarlama", finans ve benzeri konularla ilgilenmektedirler".
Yukarıda verilen tanımlar ve açıklamalardan anlaşılacağı gibi reklam ajanstan birer hizmet örgütüdür ve temel işlevleri reklam verenin ürünüyle ilgili olarak kitle iletişim ve satış çabalarını planlamak ve işletme adına bu faaliyetleri yürütmektir. Günümüzde ajans kavramı kapsamında sadece ürünün iletişimi ile ilgili faaliyetler yer almakta, diğer satış çabalan hatta pazarlamanın diğer elemanlarıyla ilgili faaliyetler de yer almaktadır. Tam hizmet örgütleri haline gelen ajansların sağladıkları hizmetler tür olarak çeşitlenmektedir. Bu bakımdan reklam ajansları bütünleşik pazarlama iletişimi çabalarını yürütürken reklam metni hazırlanması, yaratıcı çalışmalar, prodüksiyon, medya satın alma gibi doğrudan reklamla ilgili hizmetlerin yanı sıra markalama, ambalaj dizaynı, duyunu» (publicity), sponsorluk hizmetleri, diğer halkla ilişkiler faaliyetleri, pazarlama araştırmaları, satış noktası düzenlemeleri, satış promosyonları, satışa eğitimi gibi çok çeşitli çabaları da birlikte yürütmektedirler.
1. Reklam Ajansı Türleri
Yukarda tanımları verilen ve faaliyetlerinden kısa...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.