abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26
SİNOPSİS


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 145039 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

SİNOPSİS

Kız İstanbul’da yirmi beş yaşlarında bir piyanisttir. Sabaha karşı sarhoş ve perişan durumda sahilde bir bankta oturmaktadır.Yanında bir sokak köpeği sürekli havlamaktadır. Elinde tabanca vardır, ölümü düşünmektedir. Beyninin içinde ana karnına tekrar dönüp dönemeyeceği, yaşama tekrar başlayıp başlayamayacağı yoksa ölerek yaşamının sona mı ermesi gerektiği gelgitlerini yaşar. Sonunda silah patlaması sesi yankılanır. Oradan geçen bir dilenci onun kanlar içindeki cesedini bulur, polisler gelir ve onu ceset torbasına koyarlar. (Kız buraya kadar saçları gelişi güzel kesilmiş biçimde kısa, bundan sonraki sahnelerdeyse uzun saçlıdır.)
Zaman geriye döner… Ege’de bir sahil kasabasında kırk yaşlarındaki bir ressam olan adam hüzünlü bir şekilde motorsikletiyle gezmektedir. Gezdiği her yerde daha önce kızla geçirdiği güzel ve aşk dolu günler gözünün önüne gelir. Sahil kahvesinde kahvaltı yapmalarını anımsar… Meydanda bir çocuğun elindeki gazozu açmasıyla yılbaşı gecesi meydanda yılbaşı kutlarken şampanyayı açtığında kızın üstüne başına döküldüğünü anımsar… Teknede ilk öpüşmelerini,tepede fotoğraf çekmelerini… Adam bir koya gelir ve cebinden eski bir şarap şişesi çıkartır ve içinden “güneşe karışan rüzgara güvenmeyin, yakar içinizi haberiniz olmadan ...” yazılı notu okuduğunda bu şişeyi ilk bulduğu an canlanır gözünde. Şişeyi denize fırlatır, dönüp gideceği sırada kızın kahkahasını ve denizdeki hayalini görür. Sonra bunun bir hayal olduğunu anlar,ağlayarak uzaklaşır.
Zaman geriye döner… Kız İstanbul’da elinde bavullarla evine girer. Perişan durumdadır. İçki içer, sonra banyoya gidip duşa girer,aynanın karşısında saçlarını gelişi güzel keser. Başında havlusuyla yatak odasına gidip yatağına uzanır. Fakat uyuyamaz. Sürekli öksürük nöbetlerine tutulur.Uyku haplarından alır. Adamın fotoğrafını alıp ağlayarak ona bakar. Adamın otogarda vedalaşırken ona söylediği sözler aklına gelir.Adamın sesi kulağında yankılanır ve bu yankılanma bir trenin düdük sesine dönüşür. Kız bu sesi duymamak için kendini zorlar ve uyku haplarından birkaç tane daha alır. Çekmeceden ölen sevgilisinin fotoğrafını çıkartıp bakar. Onun trenin altında nasıl öldüğünü hatırlar. Elindeki iki fotoğrafı da çekmeceye koyar. Çekmeceden bir tabanca çıkartır. Çekmeceyi kapatır.
Zaman geriye döner… Adam ve kız kasabada adamın evinde mutlu bir şekilde yemek hazırlamaktadır. Birbirleriyle şakalaşıp gülüşürler, kız ne kadar mutlu olduğunu söyler ve beraber gidecekler İtalya’nın ve gelecekte geçirecekleri güzel günlerin hayalini kurar. Fakat adam İtalya’ya gitmek istememektedir. Mutluluklarının bir gün biteceğini ve buna hazırlıklı olmasını söyler. Tartışmaya başlarlar. Adam aralarındaki yaş farkının sorun olacağını ve İtalya’ya gidemeyeceğin...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.