abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders periyodik cetvelin etkili dinleme ve konuşma pir sıkılanma marka kültürü tornada yapılan işler termokimya elektrik elektronik mühendisliği staj raporu haberlesme araclari açık ekonomi gsmh artışı doktor mesleği yeni pazarlama teknikleri glüten ekmeği karasal enerji sistemleri atatürk ün 23 nisan ile ilgili sözleri istirham dalgıç pompa pos makinesi bakır ısıl iletkenlik inhiraf monografi yabanî geometriciler oksalat himayeci denklik kücülme sevindirme düğüm düğüm mihmandar huntington gabya kireç hemşirelik alışkın salâh finansal maliyet denden onbaşı avrupa insan hakları mahkemesi ir rasyonel sayı toplumda şiddet etkileri biyoloji yazılı soruları meyveci şıpka abasız brc hukuken saatli kontrpuan hatira nedir vasıtalık ıı. dünya harbi maddenin katı hali büyüme ve ğelişme çivit son 10 yılın oss soruları ataturk ve spor turfa olmak havlu atmak fsi mandolin temas gerektirmeyen hızlı okuma üç turunçlar kala kala makine staj atölye fulya sıkma baş 7. sınıf tam sayılar testi çalışma kağıdı debi ölçme arkadaşlığın önemi ilkel toplum sakar meke tıka basa baba hindi aşı nasıl elde edilir assure modeli kardelenler yol çizmek kubbeli mülkiye memuru logaritma ile ilgili örnekler gunluk plan havada uçan at bırakmak hidrolik kaynaklar dirilik öss matematik yapay çevre mikroişlemcile yapısal dil bilimi kabuklu karar defteri göğüs ağrılı hasta buzlu cam metallerin saflaştırılması


İHRACATA YÖNELİK KİRAZ YETİŞTİRİCİLİĞİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 9 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 145142 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

İHRACATA YÖNELİK KİRAZ YETİŞTİRİCİLİĞİ - 3
SULAMA: Kiraz bahçelerinin sulanması için en uygun olan sulama yöntemleri; mini spring (mini yağmurlama) ve damla sulama yöntemleridir. Toprak yapısına bağlı olarak azar azar fakak sık aralıklarla sulama yapmak gerekmektedir. Sulama periyodunun ve miktarının belirlenmesinde toprak yapısı, ağaç büyüklüğü ve iklim koşulları etkili olmaktadır. Kumsal topraklara, killi ve geçirimsiz topraklardan daha sık ve fazlaca su verilir. Aşırı sıcaklarda ve rüzgarlı havalarda sulama periyodu sıklaştırılarak miktar arttırılmalı. Bu sulama yöntemleriyle sıvı kimyasal gübrelerin verilmesi de mümkündür. Günümüzde yaygın olarak kullanılan salma sulama yöntemi; kök boğulmalarına, köklerde mantari hastalıkların gelişmelerine neden olabilmektedir. Bunun yanında zaten kıt olan su kaynaklarımızı bonkörce harcamamıza neden olmaktadır.
İLAÇLAMA: Kiraz bahçelerinde bir yıllık ilaçlama programını yazacak olursak:
 Ağacın kışa sağlıklı ve yaraların kapatılmış olarak girebilmesi için sonbaharda yaprak dökümüyle birlikte %2-3lük bordo bulamacı atılmalı.
 Ocak - Şubat aylarında kabuklu bitlere karşı kışlık yağlardan birisi (ABC, Gebetoks, Vinterwash vb.) atılabilir.
 İlkbaharda tomurcuklar uyanmadan iki hafta önce dal kanserlerine ve diğer hastalıklara karşı %llik bordo bulamacı atılmalı.
 Çiçekler açmaya başlarken (%5 açım) çiçek monilyasına karşı Beniate, Benomyl, Hector, Benor vb. mantari ilaçlardan birisi atılmalı.
 Tam çiçeklenme (% 100) döneminde yine monilyaya karşı Beniate, Benomyl, Hector, Benor vb. ilaçlardan birisi ile yaprak büken ve göz kurtlarına karşı Zolone karıştırılarak kullanılmalıdır.
 Çiçek dökümünden sonra meyve gelişme döneminde mantari hastalıklara karşı Captan, Rovral, Ronilan gibi kuvvetli fungusitlerden birisi ile ilaçlama yapılmalıdır.
 Ben düşme döneminde, meyveler sarı saman rengini aldığında kiraz iç kurduna karşı Folithion, Nition, Bazudin, Hezudin gibi ilaçlardan birisiyle ilaçlama yapılır.
 Yine kiraz iç kurduna karşı birinci ilaçlamadan 10-12 gün sonra Malathion, Hektion gibi kısa sürede (7 gün) tesirli ilaçlardan birisi ile ilaçlama yapılır.
Hasada 3-4 gün kala kesinlikle kalıntı bırakacak ilaçlama yapılmamalıdır.
NOT: Son yıllarda tüketici istekleri ve insan sağlığına verilen önemin artması doğrultusunda kalıntı bırakacak yanlış ilaçlamalardan kaçınmalıyız.Önerilenin haricinde süresi geçmiş, elde kalmış ilaçlar kullanılmamalıdır. Özellikle AB ülkelerinin yaptığı analizlerde belirledikleri sınırların üzerinde ilaç kalıntısı (rezidü) ile karşılaşılması durumunda ihracatın durdurulacağı gibi yaptırımlarla da karşı karşıya gelmekteyiz.

İHRACATA YÖNELİK KİRAZ YETİŞTİRİCİLİĞİ - 4
KİRAZ HASADI: Başarılı bir kiraz ihracatının yapılabilmesi için kaliteli üretimin yanında kuralına uygun olarak ürün hasadının yapılması...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.