abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders aktarmacı ağzı havada 0316 doruk tırtık iki cihan 2 sınıf çizimler hacettepe pembe incili kaftan evvelden zaman çizelgeleme yöresel kıyafetler 1958 krizi arşın denklem ve cebirsel ifade besin çeşitleri tastikname ambalaj plastik akor ısıl işlem 286 minimum 100 temel eserin özetleri monarşist füme kuru havuz şehirler çiğli kız meslek lisesi nasreddin hoca deniz salyangozu 1 litre kaç kg ekosistem neden değişiyor gün olur asra bedel akım sapması normal kimyasal enerji hentbol tarihcesi silahlanma eğilimi cumhuriyet dönemi tarım yarı ünlü kabızlık 36-72 aylık çocuklar için okul öncesi eğitim günlük plan işletme ders notu 1. dünya savaşı sonunda neler oldu kars tarihi çocuklar ve ülkeleri 2. mahmut un resimleri plâza beşiktaş istanbul boğazı seramik hammaddeleri kuvars asurlular çağdaş resim akımları kılgın okulla ilgili sloganlar 1.dünya savaşı seramik tarihi lavi 17. yy halk şiiri yağmur demirer gaziantep nutuk özeti tepegözler cesaret ithalat doğurarak çoğalan hayvanlar 2006 komiser sapınç borsa işlemleri pire pırasa sözün basit makinalar soru vidalar ayırımlama zafer bayramı delik toleransları moliere cimri iştirakçi birleşme hava direnci nedir sonda sayıştay türk inkilabının hedefi ilikçi ingiliz sinema diksiyon göz kusurları nasıl giderilir sökülmek mevlana güzel sözleri kare kare atüt hemze son 10 yılın oss soruları türk cografyacıları kalbi temizleyen organ kıyafet sungur makina mukavemet


İKTİSADİ GELİŞMELER


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 5 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 145473 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

İktisadi Gelişmeler

Türkiyede 1963 yılından itibaren uygulanan beşer yıllık planlı dönemler boyunca, "yüksek büyüme hızları" ve "sanayileşme yönünde yapısal değişim" temel hedefler olarak alınmıştır. Benimsenen sanayileşme satejileri ve izlenen ekonomik politikalar, 1980 öncesi ve sonrası dönemlerde büyük bir farklılık gösterir. 24 Ocak 1980 Ekonomik İstikrar Programı ve devamında izlenen politikalar, daha önce her 8-10 yılda bir yürürlüğe konan istikrar programlarından farklı olarak ekonomi ve sanayileşme politikasında daha köklü bir değişikliği yansıtmaktadır. Nitekim para, maliye, dış ticaret ve döviz kuru politikalarında radikal değişiklikler yapılmış ve "ithal ikamesine dayalı-iç piyasaya yönelik" sanayileşme yerine "ihracata dayalı-dışa yönelik" sanayileşme yönünde bir dönüşüm gerçekleştirilmeye başlanmıştır.
1980 sonrası dönemde, sanayi kesiminin desteklenmesi üretim aşamasında yoğunlaştırılmış ve yabancı sermaye teşvikleri artırılmıştır. Sanayi kesimindeki bu yapısal değişim, imalat sanayii üretimi içinde ara ve yatırım mallarının artırılmasıyla sağlanmaya çalışılmıştır. Yatırım malları içinde, karayolu taşıtları, elekiksiz makinalar ve madeni eşya üretimi ilk sıralarda yer alırken, ara malları üretiminde ise peol ve demir-çelik ürünleri en fazla paya sahip olmuşlardır. Ayrıca ara ve yatırım malları ithalatı önemli ölçüde kolaylaştırılmıştır. Böylece sanayinin ihtiyacı olan yeni teknolojiler ve modern pazarlama yöntemlerinin ülke içindeki kullanımı yaygınlaştırılmıştır.
Özellikle 1980li yılların ikinci yarısından itibaren, hükümetler sanayi sektöründe altyapı yatırımlarını hızlandırmak ve daha iyi şartlarla kaynak ihtiyacını karşılayabilmek için, "yap-işlet-devret" modelini devreye sokmuşlardır. Sermaye piyasasına yönelik olarak ise, öncelikle küçük tasarrufların sanayiye yönlendirilmesini sağlamak amacıyla gerekli önşartlar hazırlanmış ve 1981 yılındaki bir kanun ile Sermaye Piyasası Kurulu oluşturulmuştur. Bu önlemlere paralel olarak, bankacılık...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.