abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders Rufaî digital saat topraklama savurganlığın zararları birey ve toplum ilişkisi sır kitap özeti mamure tin edebiyat kuramları pilastik telefonun zararları tan gazetesi 10 emir barometre gözetme ziya paşa karar verme teknikleri baki telefonda iletişim mors pişpirik oyuncak şike yapmak inen savaşın günümüzdeki yeri çiy ayakkabı tanımı meddah büküş emare arac sorgulama 1. sınıf tacirlerin tutmak zorunda oldukları defterler bazit dram ısı staj stok etmek renk sanatı pazarlama yönetimi psa şöyle böyle uyuyan güzel ütopya üç minik serçe saatlerce ıs lm portre nedir abuk sabuk eski çağlarda haberleşme the edge işi rast gitmek karınca algoritma ana yarısı gelir gider tablosu havaî barış manço şarkıları nazik meyve içi kağıt kimya doğal çevre ile ilgili resim beş altı türev oluşturma bileşke ilk arabayı kim bulmuş kompozisyon ornekleri huruşan kusturucu koşucu komposizyon deve yavrusu yildizlar ankara savaşı resimleri karboksi metil selüloz matematik soru-cevap fasülye yetiştirme esir etmek kireç ocağı matematik geometrı john calvin işçi problemleri göz kadehi eksik gelmek akıllı uslu kredi olcme ve degerlendirme 2.sınıf ders soruları adlî sicil metre ve santi metre nedir eli çabuk şoför avrupa özelleştirme akas devşirme sistemi anlatımda tema bu günlerde spor fizyolojisi metreküp ton çevirme 10 parmak klavye programı ayasofya cami su olmasaydı ne olurdu şifa otu


AİDS TESTİ HAKKINDA BİLİNMEYENLER


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 2 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 146013 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Aids Testi Hakkında Bilinmeyenler
Türü: Rapor
Tarih: 1991

Virüsün keşfinden sonra HIV enfeksiyonunu teşhis eden birçok test geliştirildi.Bu testlerin en önemli ve en çok kullanılan üç tanesi; ELISA, IFA ve Western Blot testleridir.Testler vücut bağışıklık sitemindeki virüs mevcudiyetini araştırmaktadır. Her üç testte AIDS virüsü konusunda kesin sonuçlar verebilmektedir.

Test sonucunun pozitif çıkması vücutta virüsün varlığına işarettir.Fakat bu sonuç kişinin AIDS olduğunu göstermez.Yapılan testlerde pozitif sonuç alınan kişilerin %50 sine yakınında yedi senedir hiçbir AIDS bulgusuna rastlanmamıştır.

Negatif test sonucu vücutta hiçbir şekilde virüs bulunmadığı anlamına gelmektedir.Negatif test sonucunun olası iki açıklaması vardır.Bunlar;


Test yapılan kişi virüs tarafından enfekte olmamıştır.

Vücut daha önce bir enfeksiyona maruz kalmış fakat vücut virüsü belirleyecek antibodyi geliştirecek zaman bulamamıştır.Vücutta virüsün olup olmadığını belirleyen antibodynin gelişme evresi iki ila sekiz hafta arası olmasına rağmen bu sürenin bir yıla kadar uzaması olasıdır.Eğer virüsün varlığı konusunda herhangi bir kuşkuya düşülmüşse testin 6 ayda bir tekrarlanması gerekmektedir.
1985 yılından beri ABDde tüm kan transferleri kontrol altında tutulmakta ve enfekte olduğu tesbit edilen kanlar imha edilmektedir.Testlerin, kanların güvenliği konusunda şüpheleri ortadan kaldırmasıyla, insanların sağlığı da bir ölçüde güvence altına alınabilmektedir.

Kişi kendine AIDS bulaştığı konusunda bir kuşkuya düşmüş ise AIDS testi yaptırıp yaptırmama konusunda mutlaka bir doktora danışmalıdır.Herhangi bir şekilde bir araştırmacının izini olmadan bu testi sizin üzerinde uygulaması kanunlarca yasaklanmıştır.Gelişmiş hastane ve AIDSle mücadele merkezlerinde AIDS testi yapılmaktadır.Bu testler sırasında kişinin kimliği ve testin sonuçları saklı tutulmak zorundadır.

Kişi AIDSe yakalanmış ise vücudunda HIV virüsü mevcut demektir.Vücudunda HIV enfeksiyonuna rastla...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.