abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders basketbol araçları halk edebiyatı ile divan edebiyatı arasındaki fark senaryo öyküleri türk edebiyatında ilkler mehmet rauf eylül coğrafi keşiflerin önemi delta su tesisatı basınç kayıpları cıva gibi kuruluşlar arasındaki tarihi eserleri koruma 1933-1938 kalkınma planları erkeklik sırıtmak yolsuzluk tabak gibi ihsas etmek başkanlık sistemi atatürkün ünlü sözleri toz metalürjisi üstünlükleri pis modüllü ilca dörtnal cahillik değirmi canlıların hayat döngüsü almanca yazılış ille 42 460 cpm anodik aktivasyon merkezi doğalgaz tesisatı mekanize birliği kır tiyatrosu kimyasal silah olarak kullanılan gazlar 2003 öss sorular alanya gerçekli damgacı belirli gün 1. derece denklemler er dişilik 2618 profesyonel gelişim hava kararmak jeneratörler ingilizce film özeti akifin çarpım formülleri türev forum bilgisayar formatlama kare prizma ile ilgili sorular tek yıllık bitki ile çok yıllık bitki arasındaki fark temel hak ve hürriyetler terim kamuoyu nedir imla paça günü ingilizce dialog silahlanma akar sular meret afiş tasarım bilgisayar yazılımı sakınımlı spesifik böbrek yağı 23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı (ankarada yapılan) dinsizlik döşeli bernardin de saint-pierre elektro kaynak çeşitleri pamuk atmak azap çekmek güverte staj açıklayıcı betimleme acayip hayvanlar kahramanlik resimleri oruç yemek oyunculuk kara ağızlı amerikan kültürü ve edebiyatı göz atmak klasik kitap kavurmalı mühendislik hesapları sergüzeşt özeti 100 temel eser ozetleri matematik olimpiyat sorulari osman doğru 27 mayıs rejimi motivation imtina hap roche 2 mekanik enerji tusaş gıda hijyen bordrosu tereddütsüz


TÜRK BASININDA SAĞLIK HABERCİLİĞİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 8 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 146141 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Türk Basınında Sağlık Haberciliği
Ebru Kamanlıoğlu
Ege Üniversitesi
Tür: Ödev
Tarih: 2002

İhtisas Gazeteciliği Dersi
Araştırma Konusu
Yrd. Doç. Dr. Selda Akçalı


TÜRK BASININDA SAĞLIK HABERCİLİĞİ

Sağlık habercisi, basın kuruluşlarında kamuoyunu sağlık alanıyla ilgili her türlü gelişme konusunda aydınlatma amacıyla görev yapan, konusunda uzman basın mensubudur. Türkiye’de gerek yazılı gerekse görsel medya kuruluşlarında sağlık haberciliğinin geçmişi birkaç yıl öncesine dayanmaktadır. Muhabirlik mesleğinin önemli ihtisaslaşma alanlarından biri olan sağlık muhabirliği, ülkemizde son zamanlarda tartışılmaya başlanan bir kavram olmasına karşın, ABD başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde spesifik olarak gelişimini tamamlamıştır ve bugün bir ihtisas alanı olarak birçok basın kuruluşunda “sağlık muhabiri” sıfatıyla bu alanda uzmanlaşmış kişiler görev yapmaktadır. Bununla birlikte yurtdışında sadece yazılı basın değil kitle iletişim araçlarının tamamı sosyal sorumluluk misyonuyla yürütülen birçok kampanyada eşgüdümlü çalışarak görevlerini yerine getirmektedir.

Dış ülkelerde sağlık ve medya ilişkisi nasıl?

Kitle iletişim araçlarından eğitim amaçlı yararlanmaya yönelik çalışmalara hemen her ülkede rastlamak mümkündür. Gerek sağlıkla ilgili bir konuda halka haber ya da bilgi ulaştırmak, gerekse kampanyalar çerçevesinde halkın katılım ve desteğinin sağlanması için bu araçlar yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Ülkelerin sağlık sorunları ve öncelikleri doğrultusunda işlenen konular farklılık göstermekle birlikte ana amaç değişmemektedir. Gelişmiş ülkelerde daha çok kronik hastalıklar, yaşlılık, AIDS ve yaşam kalitesinin yükseltilmesine yönelik konular işlenirken, gelişmekte olan ülkelerde bulaşıcı hastalıklar, kişisel hijyen, ana ve çocuk sağlığı gibi konular daha fazla ele alınmaktadır.

Örneğin Singapur’da Aile Yaşamı Eğitim Programında (FLEP) öncelikle televizyon, ikinci öncelikle de gazeteler kullanılmış ve bunlar sinema, radyo, dergiler vb...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.