abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders renksiz sorti koagülasyon 5. sınıf ingilizce ılıman sunus yoluyla öğretim öss kimya bilet kesmek bilimsel makale süt ve süt ürünleri sırdaşlık ekosistemlerin özellikleri atom modelleri karamsarlık ağraz ahmet yesevinin hayatı anjiyo olmak elmasım doğal bitki örtüsünün dağılışı bilgi teknolojisi kullanımının muhasebe etkisi albaylık atatürk ilkelerine sahip çıkma destan dili ihtiyar öğretmen örücü analitik sunum onbeş izomerik reel faiz ve büyüme oranları türk dili ve edebiyatı yıllık planları dünyanın dönüşü 2. mahmut un resimleri düşünce nedir iş çevresi analizi mağralar atatürk ilkelerinin önemi 31 nasıl aldatıcı lisanslı kuyruklu yıldız altında bir evlenme ölme saati yassıca Dürzî mimari terimler atatürk ün müzikle ilgili sözleri robotlar hakkında bilgi Orta şark çağdaş dünyanın yeni kuramları asansör sistemleri alaca aş sınırlı sorumluluk risale geçmişteki meslekler fredrich ormansız vatan 17. yüzyıl osmanlı devleti su mermeri fahişelik kitap okurken resim tohumlu bitkiler eğitme niceleyici kurtuluş savaşı eserleri çelik yapımı klima suyu su sineği şoför ağzı bitki ve hayvan hücresi doğal kaynaklar nelerdir molasız ev sahibesi emval şampiyonluk lise 1 fizik hz. isa 264 aromaterapi cezasız doğal unsurlar şevket öss tarih notları tahrik sanılmak anlatmaya dayalı edebi metinler çelme timpani gelgit ile elektrik enerjisi üretme baca gazı common rail türkiyede hayvancılık dengeci tropikal bölgelerde yetişen hariciye koğuşu e-okul nefron mevhum mehmet çiftçi erkekler hidro elektrik santrallerinde enerji üretimi


"BÜYÜYEN KAYITDIŞI SEKTÖR" SEMİNERİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 8 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 146382 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

"BÜYÜYEN KAYITDIŞI SEKTÖR" SEMİNERİCumhurbaşkanımız Sayın Ahmet Necdet Sezerin himayelerinde Konfederasyonumuz ile Üyelerimiz Çimento Müstahsilleri İşverenleri Sendikası (ÇMİS), İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası (İEİS), T. Kimya, Petrol, Lastik ve Plastik Sanayii İşverenleri Sendikası (KİPLAS), T. Tekstil Sanayii İşverenleri Sendikası (TÜTSİS) tarafından müştereken tertiplenen "Büyüyen Kayıtdışı Sektör" Semineri, 6-7 Nisan 2002 tarihlerinde Nevşehir Dedeman Otelinde gerçekleştirildi.
Seminere, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu ve Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu üyesi milletvekilleri, bürokratlar, üniversite öğretim üyeleri, işverenler, işveren kuruluşlarının temsilcileri, TİSK ve Üye Sendikalarımız yöneticileri ve mensupları iştirak etti. Semineri, çok sayıda Medya mensubu da izledi.
6 Nisan 2002 Cumartesi günü, TİSK Tanıtım Filmi’nin gösterimi ile başlayan Seminerin açılışında, Cumhurbaşkanımız Sayın Ahmet Necdet Sezerin göndermiş olduğu mesaj okundu.
Seminerin açılış konuşmalarını Konfederasyonumuz Yönetim Kurulu Başkanı Refik Baydur, Bayındırlık ve İskan Bakanı Prof.Dr. Abdülkadir Akcan ve Devlet Bakanı Faruk Bal yaptı.
TİSK Başkanı Refik Baydur, bir ülkenin gelişiminin “katma değer” yaratmakla mümkün olduğunu, bunu başaracak olan müteşebbislerin ne yazık ki yasal baskılar altında ezildiğini, sıksık değişen mevzuat ve ağır bürokrasinin bu baskıları daha da artırarak yatırımları ve ekonomiyi olumsuz etkilediğini, kayıtdışı sektörün giderek büyüdüğünü belirterek şunları söyledi:
“Kayıtdışı sektörün kayıt altına alınması ülkemizin temel önceliklerindendir. Kayıtlı sektörde yer alan işletmeler, giderek genişleyen kayıtdışı sektörden, yarattığı haksız rekabet, ekonomiye ve çalışma hayatına yaptığı olumsuz etkiler nedeniyle büyük bir rahatsızlık duymaktadır.”
Refik Baydur, Konfederasyonumuz tarafından hazırlanan “Büyüyen Kayıtdışı sektör, Nedenler, Çözümler” başlıklı görsel sunum ile birleştirdiği konuşmasında; ülkemiz ekonomisinin %45’inin, istihdamın da %40’ının kayıtdışı olduğunu vurgulayarak, bu sosyal felaketin temel sebebinin; “prodüktif istihdam” yaratacak reel sektörün ihmali ve kayıtlı işletmeye aşırı vergi ve prim yükleri, caydırıcı bürokrasi engelleri, işçi çalıştırmaya ilişkin olarak zengin ülkeleri aşan işveren yükümlülükleri getirilmesi olduğunu belirtti.
Kayıtdışı sektörün ve kayıtdışı istihdamın ağır faturasına değinen Baydur, “Doğru çözüm, doğru teşhis gerektirir. Ülkemizde kayıtdışı sektörü yaratan, ağır işletme yükümlülükleridir. Günümüz dünyasında başarılı performans gösteren ülkelerin dayandıkları temel felsefe, girişimciliğin desteklenmesidir. Çünkü girişimci; üretim, yatırım, ihracat ve istihdamın kaynağı, rekabet gücünün baş aktörüdür.” dedi.
Konfederasyonumuz Başkanı Refik Baydur, dünyada işveren yükümlülüklerini...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.