abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders tanzimat dönemi trafik levhaları cahit sıtkı uzlaşma klinker tuğla dediğin açık ekonomi gsmh artışı yaz yağmurları güney doğu anadolu bölgesi cıva tarihe yardımcı bilim dalları bilmezlik tepi hepatit ad ve adıllar sinizm anonim şirketi kuruluş işlemleri borusan nagazaki işler açılmak paleografi güneydoğu bölgesi insan iç organlar resmi tekstilin yeri ve önemi lobi bölümü dünden bugüne insan kaynakları ülkemizdeki müzik türleri demokratik yönetimler paylaşılmak ekolojik sistem photo ,filtre george+orwell adjectives altin kuru kesirlerle ilgili problemler sol ayağim mevsim değişiklikleri coğrafya ödevi doğrusal programlama lıse ara cümle öss de çıkan sorular milletvekilleri nasıl seçilir akıntılı güç üreten santraller onaylatmak elektropnömatik sığınmak olgunca limit belirsizlik sürükleniş sevkiyat çevre örgütleri atom santralleri mcdonalds suret dehşet avans ayarı raşe atatürkün ailesi resimleri ab sürecinde ulus zina kosava savaşı okluk animasyon nedir 1994 yılı öss soruları düdük gibi dar humbara tarih seridi seksüel bebeklik dönemi özellikleri la fonten püren dipnot ne işe yarar necip insanda büyüme dönemleri anatomi boşluğu davet etmek haberin olsun! uzak masa üstü bağlantısı seçmek dengelenmek batminton 18.yy cebirsel ifade ile denklem tebrik örneği mütercimlik ön deyiş menalaus teoremi 1. dünya savaşında atatürk alınmak elektrık staj defteri ön çalışma tutumluluk albaylık sol ayağım özeti şarkı notaları tasarı geometri


BİLGİ ÇAĞINDA İNSAN


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 6 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 14655 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

BİLGİ ÇAĞINDA İNSAN KİTABIN İÇERİĞİ Bilgi çağında insanın yeri, mahiyeti, bilgi çağının birey ve toplum hayatına etkilerinden bahsetmektedir. Dört bölümdür. BİRİNCİ BÖLÜMDE: Zamanı iyi kullanma ve değerlendirme ile ilgili makaleler vardır. İKİNCİ BÖLÜMDE: İnsani münasebetlerdeki iletişim kazaları ile sosyal münasebetleri yapıcı ve olumlu hale getirmede, kavramları işitme ve dinlemenin, kültür farklılıklarını dikkate almanın önemi üzerinde durulmaktadır. ÜÇÜNCÜ BÖLÜMDE: Başarıya giden yolun temelini oluşturan doğru düşünme, akılcı doğru karar verme, verimli çalışma ve öğrenme, problem çözme, risk analizi, ekip kurma, zihin ve ruh sağlığı, hakiki ilim adamının vasıfları gibi konular ele alınmaktadır. DÖRDÜNCÜ BÖLÜMDE: A. Toffler’in gelecek şoku, üçüncü dalga, güç değişimi adlı eserlerinin ışığında içinde yaşadığımız dünyayı gelecek perspektifinde İslami düşünüşle analiz eden makalelerden oluşmaktadır. KİTABIN İYİ VE KÖTÜ YANLARI Kitap tam bir bilimsel kitap. Konularını ele alırken çok iyi irdelenmiş, fazla ayrınıtıya girmemiş, neyin, nasıl olması gerektiğini kısaca anlatmış. Bizim gelecekteki hayatımıza ışık tutabilecek bir kitap. Bize nasıl bir hayat yaşamamızı plan, program yapmamızı hayatta nasıl başarılı olmamızı öğretiyor. Kitap bir müslüman aydının gözüyle yazılmış, tüm dünya insanlığına hitab etmesi zor. Kitabın dili güzel fakat konular ağır. Ayrıca konuları iyi anlayabilmek için araya yeteri sayıda örnek koyulmamış; bir örnek verilip geçilmiş. Kitap ilmi makaleleri derleyip analizini yapmış. KİTABIN ÖZETİ ZAMANI İYİ DEĞERLENDİRME İslam’ın pernsiplerini hayata hakim kılan müslüman, zamanı algılama ve onu kullanma konusunda ne Doğu’lu ne de Batı’lıdır. Cahil bir insan, günlük boş yere harcanan saatlerden sadece bir tanesinden faydalanmasını bilse, on yıldan az bir zaman zarfında pek çok şey bilen bir insan haline gelebilir. Zamanın yanlış ve verimsiz kullanılmasından ortaya çıkan hastalıklar bedeni hastalıklardan daha tehlikelidir. İnsanın hem dünya hem ahiret hayatını sıkıntıya sokacak dert ve hastalıklara yol açar. *Zamanlı hareket etmeyi bilmenin ve bunu uygulayabilmenin önemli bir yolu eski alışkanlıklarımızı unutmak; bunun için de eski alışkanlıklarımızın tam zıtlarını hayatımızda uygulamaktır. *Bir işte başarılı olmanın üç basamağı: 1-Motivasyon, 2-İrade gücü, 3-Belirlenen faaliyetlerin gerektirdiği özelliklerin bütününe sahip olacak egemenliğin kazanılması *Zaman ustası, kendisine, çalışma hayatına, evine, kültüre ve biyolojik ihtiyaçlarının te’minine ayırdığı zaman birimleri arasında dengeyi kurabilen ve hepsini yapabilen kişidir. *Hedeflerimizi başkaları değil, kendimiz belirlemeliyiz. *İnsanın, önce davranış ve alışkanlıklarını değiştirebileceğine inanması gerekir. *Zamana hakim olabilmek için önce, insanın kendi düşüncelerine ve iradesine hakim olması ve kendi kendini yönetebilmesi lazımdır. *’Ne düşündüğünü söylerse... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.