abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders feodalizm nedir sermaye piyasalar kurumlar egitimin toplumsal temelleri management and organization ısı iletkenligi nasıl oluşur sivil savunma çalışmaları ince ses sıvanmak karayolları haritası gonca anadolu tanım karıştırıcı taşıyıcılar paskal üçgeni toplam talep toplam arz tartışma türlerinin özellikleri muhammen atatürk ve sanat sevgisi ön yargılı boyayıcı saçmalama yağ bezleri gerginlik ambalaj sektöründe ıso 9000 dışa vurum 19. ve 20.yüzyıl türk edebiyatı yılan gömleği püskürtmek ne hacet başbakanlar pi sayısı cumhuriyet sonrası varsağı yaldızlı hap pazarlama amacı testereli karşılayıcı doğal afetlerin neden olduğu göçler bakır demir bronz işçi university essay isimler ingilizce su türbinleri eğitimde kullanım aflatoksin ve analizleri yağmalanmak ebat 1979 öss dağ bayır kayak evi dış işleri parmak cocuk enzimlerin biyolojik onemi edebi eser nedir aile şirketlerinde kurumsallaşma seramik staj merceklerin kullanım alanları manyetit 10. sınıf fotoğraf ve grafik kuşluk namazı 5 8 lik nota taksonomi 1.sınıf örüntü Fince erken çocuk eğitimi matrix kafkas resimleri biyomolekül poetika midevî fiil kipleri biyoteknik 6. sınıf testleri hidrolik pres devresi karga gibi orta boylu öss edebiyat çevre sağlığı egzoz cizye ders müfredatları relik ve endemik bitkiler moğol çek devlet rejimleri önemseme muhasebe ödevleri böcekçil ardı ardına asitler bazlar ve tuzların özellikleri hemoglobin muhasebe sınav soruları alpinizm isimsiz çocuk romanları abuli devlet malı doku yorumu girilmek bilgisayar bölümü staj aynalar ve mercekler ile ilgili sorular


KISA VADELİ İHRACAT KREDİ SİGORTASI PROGRAMI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 146694 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

KISA VADELİ İHRACAT KREDİ SİGORTASI PROGRAMI
SEVK ÖNCESİ DÖNEM RİSKLER İÇİN SİGORTA KAPSAMINA İLİŞKİN
UYGULAMA ESASLARI

AMAÇ:
Bu Program’ın amacı; Sigortalı ile alıcı arasında imzalanmış olan İmalat ve Satış Sözleşmesi çerçevesinde üretilen malların henüz teslim edilmemiş olduğu hallerde, Sigortalı’nın İmalat ve Satış Sözleşmesi’nin gereklerini yerine getirmek amacıyla, malların alıcıya teslim edilmemiş bölümleriyle ilgili olarak yaptığı harcamaların ticari ve/veya politik risklere karşı belirli limitler dahilinde sigortalanmasıdır.

KAPSAM:
Bu Program çerçevesinde ihracatçıların, Türk Eximbank’ın Kısa Vadeli İhracat Kredi Sigortası Ülke Şartları ve Prim Oranları Listesi dahilinde sigorta kapsamında bulunan ülkelerdeki çeşitli alıcıları ile imzalayacağı İmalat ve Satış Sözleşmelerine konu işlerin ifası amacıyla yapılan harcamalar sigortalanmaktadır.

Halihazırda geçerli bir Kısa Vadeli İhracat Kredi Sigortası Genel Poliçesi kapsamında sevk sonrası dönem riskler için sigortalı olan Türkiye’de kayıtlı ihracatçı firmalar ile Kısa Vadeli İhracat Kredi Sigortası Genel Poliçesi kapsamında sevk sonrası dönem riskler için sigorta talebinde bulunacak Türkiye’de kayıtlı ihracatçı firmalar söz konusu Program’dan faydalanabilir.

Bir İmalat ve Satış Sözleşmesi’ne konu muhtemel sevkiyatların sevk öncesi dönem risklere karşı sigorta teminatı altına alınabilmesi için, söz konusu İmalat ve Satış Sözleşmesi’ne ilişkin sevk sonrası dönem risklerin de sigortalanması zorunludur. Ancak Sigortalı, Kısa Vadeli İhracat Kredi Sigortası Genel Poliçesi geçerlilik süresi boyunca alıcıları ile yapacağı İmalat ve Satış Sözleşmeleri’nden, yalnızca uygun gördükleri için sevk öncesi dönem sigorta talebinde bulunma hakkına sahiptir.

Sevk öncesi dönem için verilecek sigorta teminatının geçerlilik süresi 180 gün olup, Sigortalı’nın talebi üzerine, Türk Eximbank tarafından uygun görülmesi halinde, bu süre azami 180 gün daha uzatılabilir.


KAPSANAN RİSKLER:

SEVK ÖNCESİ DÖNEM TİCARİ RİSKLER
a. Alıcının ödeyememe hali;
i) Alıcının iflas etmesi,
ii) Alıcı bir tüzel kişi ise borçlarını ödeyememesi nedeniyle tasfiye kararı alınması,
iii) Alıcının borçlarının ödenmesi ile ilgili mahkeme veya yetkili bir organ tarafından tüm alacaklıları bağlayan kısıtlayıcı bir karar alınması,
iv) Alıcının borç ödemekten acze düştüğünün bizzat ihracatçı veya bir başka alacaklısı tarafından belgelenmesi,
v) Alıcının borçları ile ilgili, konkordato veya benzeri bir anlaşma yapması,
vi) Alıcının mali durumunun kısmi ödeme dahi yapamayacak hale geldiğinin ve bu nedenle yapılacak herhangi bir takibin hiçbir sonuç vermeyeceğinin veya takip masraflarını dahi karşılamayacağının Sigortalı tarafından belgelenmesi veya böyle bir belge getirilmesi mümkün değilse, bu durumun Sigortalı tarafından Türk Eximbank’a, Banka&...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.