abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders utandırma zayıf sesli organizasyon tipleri travertenler fsi gliserin anne sevgisi ile ilgili kompozisyon 1. sınıf tacirlerin tutmak zorunda oldukları defterler nurullah aydın 17. ve 18. yüzyılda osmanlı yenilikleri sübyan dc motorlar endüstri toplumu anlatım özellikleri akromatik konuşkanlık kur,an radyocu celeron işlemciler yatalak aksiyal fan tüme varım toplam sembolü tarih bilmi testi bakır oksit çehov besin nedir metre kup nasil hesaplanir insan hakları evrensel beyannamesi uluslararası iş planı ortak güvenlik klavuz rf id levha cici mama adenit sıyırmak sinirlenme din anlayışındaki farklılıklar problem tabanlı öğrenme bağıtlanma fermi istatistiki uygulama sera gazı makine müh staj asitler ve organik asitler yanı başında (veya yanı başına) yağ üretimi atatürk ve cocuk fek siyanürik dostlar beni hatırlasın cw hazır milet biyolojik saat antrasit övme ana ve ara renkler ütopya nahiye a sınıfı ile b sınıfı elektrikli cihazlar rumlar tarafından kurulan zararlı cemiyetler işgal etmek doğa ile canlılar isinan mizaç indirgen amatörlük yatay geçiş dubai betonarme yapıların tanımı atatürk,müzik, satj ansefalit sanat sanat içindir boğmak boğmak fen ve teknoloji dersi rüzgar çeşitleri matematik teorileri yeni türkiye hakkında şiir tıp hz muhammedin hayati eski meslek tarla surrealizm nedir dingildek sülüngiller causative verbs son 15 yılın öss öys soruları yaslamak dil ve anlatım soruları genel devlet nedir felatun bey ile rakım efendi kara araçları fır kardeşlik adlandırılmak kısaltılmışı endüstriyel kalıpçılık dizin


KISA VADELİ İHRACAT KREDİ SİGORTASI PROGRAMI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 146694 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

KISA VADELİ İHRACAT KREDİ SİGORTASI PROGRAMI
SEVK ÖNCESİ DÖNEM RİSKLER İÇİN SİGORTA KAPSAMINA İLİŞKİN
UYGULAMA ESASLARI

AMAÇ:
Bu Program’ın amacı; Sigortalı ile alıcı arasında imzalanmış olan İmalat ve Satış Sözleşmesi çerçevesinde üretilen malların henüz teslim edilmemiş olduğu hallerde, Sigortalı’nın İmalat ve Satış Sözleşmesi’nin gereklerini yerine getirmek amacıyla, malların alıcıya teslim edilmemiş bölümleriyle ilgili olarak yaptığı harcamaların ticari ve/veya politik risklere karşı belirli limitler dahilinde sigortalanmasıdır.

KAPSAM:
Bu Program çerçevesinde ihracatçıların, Türk Eximbank’ın Kısa Vadeli İhracat Kredi Sigortası Ülke Şartları ve Prim Oranları Listesi dahilinde sigorta kapsamında bulunan ülkelerdeki çeşitli alıcıları ile imzalayacağı İmalat ve Satış Sözleşmelerine konu işlerin ifası amacıyla yapılan harcamalar sigortalanmaktadır.

Halihazırda geçerli bir Kısa Vadeli İhracat Kredi Sigortası Genel Poliçesi kapsamında sevk sonrası dönem riskler için sigortalı olan Türkiye’de kayıtlı ihracatçı firmalar ile Kısa Vadeli İhracat Kredi Sigortası Genel Poliçesi kapsamında sevk sonrası dönem riskler için sigorta talebinde bulunacak Türkiye’de kayıtlı ihracatçı firmalar söz konusu Program’dan faydalanabilir.

Bir İmalat ve Satış Sözleşmesi’ne konu muhtemel sevkiyatların sevk öncesi dönem risklere karşı sigorta teminatı altına alınabilmesi için, söz konusu İmalat ve Satış Sözleşmesi’ne ilişkin sevk sonrası dönem risklerin de sigortalanması zorunludur. Ancak Sigortalı, Kısa Vadeli İhracat Kredi Sigortası Genel Poliçesi geçerlilik süresi boyunca alıcıları ile yapacağı İmalat ve Satış Sözleşmeleri’nden, yalnızca uygun gördükleri için sevk öncesi dönem sigorta talebinde bulunma hakkına sahiptir.

Sevk öncesi dönem için verilecek sigorta teminatının geçerlilik süresi 180 gün olup, Sigortalı’nın talebi üzerine, Türk Eximbank tarafından uygun görülmesi halinde, bu süre azami 180 gün daha uzatılabilir.


KAPSANAN RİSKLER:

SEVK ÖNCESİ DÖNEM TİCARİ RİSKLER
a. Alıcının ödeyememe hali;
i) Alıcının iflas etmesi,
ii) Alıcı bir tüzel kişi ise borçlarını ödeyememesi nedeniyle tasfiye kararı alınması,
iii) Alıcının borçlarının ödenmesi ile ilgili mahkeme veya yetkili bir organ tarafından tüm alacaklıları bağlayan kısıtlayıcı bir karar alınması,
iv) Alıcının borç ödemekten acze düştüğünün bizzat ihracatçı veya bir başka alacaklısı tarafından belgelenmesi,
v) Alıcının borçları ile ilgili, konkordato veya benzeri bir anlaşma yapması,
vi) Alıcının mali durumunun kısmi ödeme dahi yapamayacak hale geldiğinin ve bu nedenle yapılacak herhangi bir takibin hiçbir sonuç vermeyeceğinin veya takip masraflarını dahi karşılamayacağının Sigortalı tarafından belgelenmesi veya böyle bir belge getirilmesi mümkün değilse, bu durumun Sigortalı tarafından Türk Eximbank’a, Banka&...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.