abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders gönderme environmental marketing alti sigma pegmatit hasan latif sarıyüce banka eksik etmemek yağların insan üzerindeki etkileri otomobilin tarihçesi katabolizma türkiye haritası ölçme araçları abkant doyum izomerik dönüş esirgemezlik ettirme gelir vergisi tanımı özellikleri uzaktan kumanda devreleri bant sistemleri cinsel ayrımcılık dürbün nasıl yapılır amerikan servisi tek ve çift sayılar arınma barış ile ilgili atasözleri kilimcilik atabetül hakayık gerilim düşümü tersine dünya bilgisayar icat aktarma liman atp nin canlılar için önemi yalnızız açılar ile ilgili çıkmış sorular hızlanış yağış iş hukuku ders notları milli savunma ödevi beyce sultan basamaklı kesirler beyşehir tarihi para ile değil, sıra ile kabir azabı interferon fizik 2 final debi ölçme bitki virüsleri organik tarım hemze klasik iktisatta para piyasası 1. ve 2. inönü savaşları türk dilinin kaynakları teganni akdeniz tarımı lenz faraday asit yagmurlarının çevreye etkileri bit pazarı kalp ritmi ilkokul 2 sınıf matematik konuları fosgen mutluluğun sonu yok tarihi mekan resimleri 1 metreküp kaç litre su özkütle soru çok sözlü altın madeni dülger balıgının ölümü pentium 1 3 boyutlu çalışma son turfanda endüstrileşme dönemi paralel devlet ve kişi özgürlüğü risk primi alper tunga digital saat kabadayı anlatış kemal çelik anahtar romanı sağlamlaşma doymuş yağlar etkileri geven emme sıkıştırma yanma egzos tertibat tavzif dikleşme aile sirketleri duvar gibi riyaziye fizik kavram yanılgısı harmaniye bitkisel ve hayvansal bilgiler akdeniz ticaret yolu sera yapmak reaksiyon hızı ilk medeniyetler hükümet baskısı nedir


ÇOCUK HAKLARI’NDA AVRUPA BİRLİĞİ STANDARTLARI VE TÜRKİYE’DEKİ ÇOCUK HAKLARI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 2 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 146815 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

ÇOCUK HAKLARI’NDA AVRUPA BİRLİĞİ STANDARTLARI
VE TÜRKİYE’DEKİ ÇOCUK HAKLARI

Küreselleşmeye çalışan dünya blokları siyasi, kültürel, ekonomik olarak arasındaki farklılıkları gün geçtikçe azalan doğu ve batı ve gelişen dünya ülkeleri içerisinde her alanda standardizasyonu yakalamaya çalışan Avrupa Birliği ülkelerinde çocuğa verilen önem , geleceğin şekillenmesinde anahtar rolü oynayacak çocuk , çocuk haklarının korunması , aile içersindeki çocuk ve Türkiye gözüyle çocuğa bakış.
Çocuğa verilen önem gün geçtikçe artmakta. Toplumsal örgütler, siyasi iktidar, devlet ve halk çocuğun korunması , eğitimi, toplum ve aile içersinde statü sahibi olabilmesi için çalışmalar yürütmektedirler. AB’nin bu konulardaki farklılığı ise belirli bir standartı yakalamaya çalışmasıdır. Avrupa Birliği uyum yasalarında çocuklarla ilgili olarak öncelikli program alt yapı hizmetlerinin düzeltilmesi öngörülmekte ve aile eğitimine verilen önem üzerinde durulmaktadır.
1989 Türkiye’nin de aralarında bulunduğu ülkeler arasında imzalanan Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi’nde de (CHS) çocuk haklarıyla ilgili konular ele alınmış, sözleşmeyi imzalayan devletlerde yapılan kanunlar ve çocukları korumaya yönelik alınan önlemler tartışılmış, gelişmekte olan devletlerin çocuklarına yönelik yürütülen programlarının belirli bir standardı yakalayamadığı belirtilmiş ister ailede ister toplumda çocuğun öneminin tam manasıyla anlaşılmadığı belirtilmiştir.
Çocuklara yönelik yapılan çalışmalarda UNICEF’in yaptığı çalışmalar anımsanmayacak derecededir. Aileleri bilinçlendirmeye yönelik eğitim programları , maddi destek, gelişmemiş Afrika ülkelerine yapılan gıda yardımları gelecek nesiller için yapılan yatırımlar olarak değerlendirilmektedir.
“Ülkemizde çocuk adalet sisteminin amacı halen yürürlükte olan yasalar taraf olunan uluslar arası sözleşmeler ve benimsenen temel ilkeler doğrultusunda yıllardır çalışmalar sürmektedir. Ancak şu anda TBMM Adalet...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.