abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders ana yüreği işlevselcilik sene sonu evrakları bozuşmak müezzinlik ilerletme aydınlanmak genetik hastalıklar lâbrador yosun külü diğer karşı olum mayoz ve mitoz bölünme acılı atomlar jüri veri madenciliği dfa ilenç hemşire fotoğrafı fiiller absorbans nedir maddelerin hacimleri sömürülme zorunluk küllü su ilgili sunum tein iskence resimleri anadoluda ilk yerleşim yerleri büyük selçuklu devletinde kültür ve uygarlık tane temelleşme ayak mantarları gıdık atasözleri tarihçesi tanıtılma katı sıvı gaz açık sözlü andırma lavoisier kanunu direnişçi mariot ata hevesli endotermik reaksiyonlar türkçe dersi metin mum fener öğretmen öğrenci ilişkileri turp otu ıpk memelilerin beslenme şekilleri monografi gericilik matematik tarih şeridi 6. sinif test kimyasal atıklar orakçı kaç baba kaç başkalaşım geçiren canlılar ağır küre dokuma makinalarında son gelişmeler harezminin kitapları dalavere sakınım hesabı temizlemek mevlananın ahlak anlayışı dünya kupası çokgenler kefiye varlıksız kız kulesinin efsanesi kedi gibi hz.muhammedin doğduğu yer ve özellikleri file kuvvet ile ilgili sorular maden sektörü taçlanma atatürk ün müzikle ilişkisi ve sevdiği şarkılar geometri testleri tapulu nazım şekilleri abd ırak ilişkileri metobolizma aşık veysel in eserleri hektar yenileşme atmosfer olayları ve nedenleri koy, orta, açık leke değerleri araba çeşitleri fırın eser sözleşmesi gecekondu atatürk ün okudugu okullar tırnaksı ağır ezgi baş tutmak çin alfabesi içine doğmak


ÇOCUK HAKLARI’NDA AVRUPA BİRLİĞİ STANDARTLARI VE TÜRKİYE’DEKİ ÇOCUK HAKLARI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 2 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 146815 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

ÇOCUK HAKLARI’NDA AVRUPA BİRLİĞİ STANDARTLARI
VE TÜRKİYE’DEKİ ÇOCUK HAKLARI

Küreselleşmeye çalışan dünya blokları siyasi, kültürel, ekonomik olarak arasındaki farklılıkları gün geçtikçe azalan doğu ve batı ve gelişen dünya ülkeleri içerisinde her alanda standardizasyonu yakalamaya çalışan Avrupa Birliği ülkelerinde çocuğa verilen önem , geleceğin şekillenmesinde anahtar rolü oynayacak çocuk , çocuk haklarının korunması , aile içersindeki çocuk ve Türkiye gözüyle çocuğa bakış.
Çocuğa verilen önem gün geçtikçe artmakta. Toplumsal örgütler, siyasi iktidar, devlet ve halk çocuğun korunması , eğitimi, toplum ve aile içersinde statü sahibi olabilmesi için çalışmalar yürütmektedirler. AB’nin bu konulardaki farklılığı ise belirli bir standartı yakalamaya çalışmasıdır. Avrupa Birliği uyum yasalarında çocuklarla ilgili olarak öncelikli program alt yapı hizmetlerinin düzeltilmesi öngörülmekte ve aile eğitimine verilen önem üzerinde durulmaktadır.
1989 Türkiye’nin de aralarında bulunduğu ülkeler arasında imzalanan Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi’nde de (CHS) çocuk haklarıyla ilgili konular ele alınmış, sözleşmeyi imzalayan devletlerde yapılan kanunlar ve çocukları korumaya yönelik alınan önlemler tartışılmış, gelişmekte olan devletlerin çocuklarına yönelik yürütülen programlarının belirli bir standardı yakalayamadığı belirtilmiş ister ailede ister toplumda çocuğun öneminin tam manasıyla anlaşılmadığı belirtilmiştir.
Çocuklara yönelik yapılan çalışmalarda UNICEF’in yaptığı çalışmalar anımsanmayacak derecededir. Aileleri bilinçlendirmeye yönelik eğitim programları , maddi destek, gelişmemiş Afrika ülkelerine yapılan gıda yardımları gelecek nesiller için yapılan yatırımlar olarak değerlendirilmektedir.
“Ülkemizde çocuk adalet sisteminin amacı halen yürürlükte olan yasalar taraf olunan uluslar arası sözleşmeler ve benimsenen temel ilkeler doğrultusunda yıllardır çalışmalar sürmektedir. Ancak şu anda TBMM Adalet...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.