abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders ay gezegen erkek üreme sistemi kedi kuran ne zaman indirildi alternatif akımı kim buldu kılçıklı matematik tarih şeridi salıncak insaf etmek atom bombası dipli yurdumuzun komşuları tanıtış evrensel müzik sözsüz oyun bilim adamlari harita bilgisi sendeleme eleştiri nedır yatırım bankası sepken çiçekli bitkilerde üreme eski ve yeni ölçme araçları çiçeğin kısımları hz.muhamed corel türkiye sefiller stresli zeplin halk evi açık öğretim iktisat teorisi hesabı kapamak aluminyum sistemler tekin sönmez nikel aksırma ikametgah ilmühaberi değer akış analizi zarar görmek sangı galyum ampermetre devresi süslü nahçıvan tereddütlü bağlaşım nabız almak merhamet şark meselesi rehberli 1940 1960 arası türk gençliği örf ve adetler matbaacılık görsel bilgi amortismanlar çıkartma mezarcı gazlar tıkanık decision atari küreselleştirme devletin derinliklerinde hidro elektrik termik 18.yüzyıl insan korunmasında karşılan engeller matmazel noralyanın koltuğu canlıların temel bileşenleri hazır planlar bilimsel teklif asit baz titrasyonları müsamahasızlık meme süngeri yol ayrımı erzurum ataturk ve sanat sondalama tafsil kaliko akdeniz hayvan türleri çok uluslu şirketler hissiz Güneş yılı kartallar grotesk okuyuş destanların önemi rubu gübre böceği otogar cumhuriyetten günümüze tarım politikaları kktc basın hitit dini papağanlar aile ilgili ayetler öğütme haznesi geometrik formüller aile ile ilgili türk atasözleri enterprıse resource planıng


ÇOCUK HAKLARI’NDA AVRUPA BİRLİĞİ STANDARTLARI VE TÜRKİYE’DEKİ ÇOCUK HAKLARI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 2 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 146815 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

ÇOCUK HAKLARI’NDA AVRUPA BİRLİĞİ STANDARTLARI
VE TÜRKİYE’DEKİ ÇOCUK HAKLARI

Küreselleşmeye çalışan dünya blokları siyasi, kültürel, ekonomik olarak arasındaki farklılıkları gün geçtikçe azalan doğu ve batı ve gelişen dünya ülkeleri içerisinde her alanda standardizasyonu yakalamaya çalışan Avrupa Birliği ülkelerinde çocuğa verilen önem , geleceğin şekillenmesinde anahtar rolü oynayacak çocuk , çocuk haklarının korunması , aile içersindeki çocuk ve Türkiye gözüyle çocuğa bakış.
Çocuğa verilen önem gün geçtikçe artmakta. Toplumsal örgütler, siyasi iktidar, devlet ve halk çocuğun korunması , eğitimi, toplum ve aile içersinde statü sahibi olabilmesi için çalışmalar yürütmektedirler. AB’nin bu konulardaki farklılığı ise belirli bir standartı yakalamaya çalışmasıdır. Avrupa Birliği uyum yasalarında çocuklarla ilgili olarak öncelikli program alt yapı hizmetlerinin düzeltilmesi öngörülmekte ve aile eğitimine verilen önem üzerinde durulmaktadır.
1989 Türkiye’nin de aralarında bulunduğu ülkeler arasında imzalanan Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi’nde de (CHS) çocuk haklarıyla ilgili konular ele alınmış, sözleşmeyi imzalayan devletlerde yapılan kanunlar ve çocukları korumaya yönelik alınan önlemler tartışılmış, gelişmekte olan devletlerin çocuklarına yönelik yürütülen programlarının belirli bir standardı yakalayamadığı belirtilmiş ister ailede ister toplumda çocuğun öneminin tam manasıyla anlaşılmadığı belirtilmiştir.
Çocuklara yönelik yapılan çalışmalarda UNICEF’in yaptığı çalışmalar anımsanmayacak derecededir. Aileleri bilinçlendirmeye yönelik eğitim programları , maddi destek, gelişmemiş Afrika ülkelerine yapılan gıda yardımları gelecek nesiller için yapılan yatırımlar olarak değerlendirilmektedir.
“Ülkemizde çocuk adalet sisteminin amacı halen yürürlükte olan yasalar taraf olunan uluslar arası sözleşmeler ve benimsenen temel ilkeler doğrultusunda yıllardır çalışmalar sürmektedir. Ancak şu anda TBMM Adalet...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.