abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders küreselleşmenin işletmeler üzerindeki etkisi epidemi ebediyet pat küt jenerik duvar resimi eli geniş buzağı megep tahıl bir ada hikayesi enflasyonun nedenleri nemf peygamberler ve vahi sofuluk optik araçlar sürgen doku eko sistem sunumu atatürk inkılapları öncesi ve sonrası sertleşmek huri gibi orta boylu vassaf bey antalya havaalanı türbanlı display astragan kürkü ayna ile haberleşme h.z hut hayatı islami devir mesken tutmak cumhurbaskanları el sıkmak hidrolik dinamometre transfer fonksiyon plan nedir dünyamızın şekli ve yapısı fitness açı çeşitleri doldurmak eleştirel kuram 3. derece denklemler teneke trampet asker resimleri trafık kazaları belgesel sekte vermek muhammed+hayatı beyın fırtınası seçme üç dikme kuralı enerji kaybı hesabı 3. testleri elektronik kumanda devreleri atabet-ül hakayık dünya nın eski şekli dil atasözleri fren cihazları düzeyli international human resource management kare prizma ile ilgili sorular savsaklama mevki sporlanma din ve değerler huruç herhangi yapıştırıcı dünya çocukları ile ilgili resimler çözümsüz fotometre kucakta rahat el kızı gökkuşağı oluşumu atterberg limitleri Hint hıyarı rezillik niyetlenme bilgisayar yazilimi doğru akım alışkın tutuklama nazarında kronik hepatit c dört köşe resim dersi yunan mutfağı cıvıltılı mana hizmet kalitesi 19 mayıs ile ilgili şiirler çıtırdama çatı elemanları turizmin tanımı kütlenin korunumu ve kanunu büğe katıştırma tortulaşma


REKLAM


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 9 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 146831 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

REKLAM
Hedeflenen alıcı kitlesini bilgilendirmek ve ikna etmek için, mesaj vericinin çeşitli medya araçlarıyla ve bu araçlara gereken bedeli ödeyerek istediği iletiyi iletmesine reklam denir .
Reklam, bir işletmenin mal ya da hizmetlerinin olumlu ve üstün yönlerini ortaya koyar. Bu üstün ve olumlu yönleri geniş kitlelere yayar. Tek yönlü bir iletişim aracıdır. Basım, ses ve renk sanatı kullanılarak işletme ve mallar çekici duruma sokulabilir.
Reklam çalışmalarına bir sonuç elde edilebilmesi için bazı süreçler takip edilmelidir. Bunlar:
 Amacın belirlenmesi gerekir. Reklamda neyin tanıtılacağı belirlenmelidir. Yeni bir mal mı tanıtılacak yoksa işletmenini ismi mi belirtilecek? Bu gibi soruların cevabının belirlenmesi gerekir.
 Hedef pazarın belirlenmesi de gereklidir. Hangi alana reklam yapılacağı belirlenmelidir.
 Kullanılacak mesajlar ev araçlar seçilmelidir. Hangi yaş grubuna reklam yapılacaktır. Bu belirlenmeli ve buna göre yaş gruplarına uygun mesajlar verilmelidir.
 Reklam aracı seçilmelidir. Hedeflediğimiz kesime en iyi hangi yolla ulaşabileceğimiz de önemlidir. Görsel araçlar mı yoksa kulağa hitap eden araçlarla mı ulaşım sağlanacaktır.
Reklam çok geniş kitlelere ulaşmaktadır. Öyle ki her yaş grubuna hitap eden reklamlar vardır. Artık reklamlar özellikle en çok etkilenebilecek yaş grubuna yönelmiştir. Yani çocukların ilgisini çekecek reklamlar gün geçtikçe artmaktadır.
Çocuk ve Reklam Arasındaki İlişki
Tüketin çılgınlığının ciddi boyutlara ulaştığı günümüzde özellikle çocuklar ideal Pazar kitlesini oluşturmaktadır. Çocukların reklam objesi olarak kullanılması şirketlerin yararına kullanılması ve ailelerine satın alma yönünde baskı yapılması son yıllarda sık karşılaşılan bir pazarlama yöntemi olmuştur.
Reklamlar kısa süreli ve hareketli oldukları için çocukları pek çok programdan daha çok cezp etmekte ve dakikalarca gözlerini ayırmadan reklamları sonuna kadar izlemektedir. Bu da henüz taze çocuk beyinlerinin tüketim...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.