abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders modern pazarlama sanat akımı ruhsatlı jean jacque rousseau taksi kaldırma insanlarin cevreye olumsuz etkileri 1. 2. 3. 4. 5. matematik konuları kalpazanlık devinim realizim rapor yazma kuralları bireyin toplumsal özellikleri klasik iktisat kaçışma ekstruder tıpkıbasım aktüalizm ölçümleme bebek ölümü visual basic bilim birleştirilmiş sınıflarda eğitim textile sector sadistçe moda nedir söze yatmak sıhhat yıldız sarayı sms server atletizm rekorları saplama kaynağı düşe kalka hâdis ermeni soykırımı eser haysiyet kutupsal hidrolik enerji ski baz nerde bulunur adolf hitler beden dili 7. sınıf tam sayılar suçluluk ekonomik göstergeler gıda katkı maddeleri cimento üretimi bin dokuz yüz seksen dört planyalama ön oluş minnet teessüf gangster gönlü bol charpy deneyi güzel duyu enstantane alageyik uluslararası rezerv kemik dişli üretimi ab ve ingiltere füze television çevremizde hangi eko sistemler var televizyonun eğitimdeki önemi edilgenlik bolu tanıtım 2. mahmut magma türk sanat musikisi beş şehir havya bulgaristan coğrafi konumu süslü şule erişkinlik basınç ölçme metotları ata-cin şad etmek sürsat cömertlik çelik boru ve ek parçaları misyon koruma demin hamisiz beydeba eserleri besin piramidi nedir jakobenizm genel yönetim gıcık etmek e-bildirge lambert beer kanunu roket 20.yüzyılda osmanlı 1. meşrutiyet döneminde ve sonrasındaki eğitim katolik mezhebi 6. sınıf testleri genleşme kat sayısı


REKLAM


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 9 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 146831 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

REKLAM
Hedeflenen alıcı kitlesini bilgilendirmek ve ikna etmek için, mesaj vericinin çeşitli medya araçlarıyla ve bu araçlara gereken bedeli ödeyerek istediği iletiyi iletmesine reklam denir .
Reklam, bir işletmenin mal ya da hizmetlerinin olumlu ve üstün yönlerini ortaya koyar. Bu üstün ve olumlu yönleri geniş kitlelere yayar. Tek yönlü bir iletişim aracıdır. Basım, ses ve renk sanatı kullanılarak işletme ve mallar çekici duruma sokulabilir.
Reklam çalışmalarına bir sonuç elde edilebilmesi için bazı süreçler takip edilmelidir. Bunlar:
 Amacın belirlenmesi gerekir. Reklamda neyin tanıtılacağı belirlenmelidir. Yeni bir mal mı tanıtılacak yoksa işletmenini ismi mi belirtilecek? Bu gibi soruların cevabının belirlenmesi gerekir.
 Hedef pazarın belirlenmesi de gereklidir. Hangi alana reklam yapılacağı belirlenmelidir.
 Kullanılacak mesajlar ev araçlar seçilmelidir. Hangi yaş grubuna reklam yapılacaktır. Bu belirlenmeli ve buna göre yaş gruplarına uygun mesajlar verilmelidir.
 Reklam aracı seçilmelidir. Hedeflediğimiz kesime en iyi hangi yolla ulaşabileceğimiz de önemlidir. Görsel araçlar mı yoksa kulağa hitap eden araçlarla mı ulaşım sağlanacaktır.
Reklam çok geniş kitlelere ulaşmaktadır. Öyle ki her yaş grubuna hitap eden reklamlar vardır. Artık reklamlar özellikle en çok etkilenebilecek yaş grubuna yönelmiştir. Yani çocukların ilgisini çekecek reklamlar gün geçtikçe artmaktadır.
Çocuk ve Reklam Arasındaki İlişki
Tüketin çılgınlığının ciddi boyutlara ulaştığı günümüzde özellikle çocuklar ideal Pazar kitlesini oluşturmaktadır. Çocukların reklam objesi olarak kullanılması şirketlerin yararına kullanılması ve ailelerine satın alma yönünde baskı yapılması son yıllarda sık karşılaşılan bir pazarlama yöntemi olmuştur.
Reklamlar kısa süreli ve hareketli oldukları için çocukları pek çok programdan daha çok cezp etmekte ve dakikalarca gözlerini ayırmadan reklamları sonuna kadar izlemektedir. Bu da henüz taze çocuk beyinlerinin tüketim...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.