abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders polifonik çok sesli bin yaşa! radyoculuk bütçe hesaplaması roman çeşitleri atatürkün kişiliği sten kayseri yöresi acık hava basıncı ile ilgili sorular sıvaştırmak panter detarjan lobi bölümü yahoo eş değerlik artezyen kuyusu divanıharp karalama otorite kurma eşitsizlik soruları kaçınmak enerjinin doğal yaşamda oynadığı rol elazığ al basmak epidemiyoloji pil yatağı müzikte çokseslilik ekilmek johanna spyri nin hayatı sivil toplum örgütleri 123456 peri yöresel rina gurbetçi araba faiz oranları munzam the blue diamond görme engelliler beyaz yele özet bürgü paslanmak türk edebiyatında hikaye 19 mayıs ile ilgili yazılar kesir takımı 1050 sayılı kanun 5. sınıf hız problemleri demokrasinin tarihi gelişimi mutluluk gönül okşayıcı ön lisans elektriğin kullanım alanları tarihte doğal sayılar küresel pazarlama orhan kemal suçlu cevre ve turizm çöpçatan sağu soya sosu irice bakışımsız boyu aşma su ve mineraller hava kirliliği ölçümü şerbet gibi 19.yüzyılda sosyal hayat amasya camileri kendini arayan adamın işletim sistemlerinin sınıflandırılması almanya tarihi eser fiyatlandırma Demirkazık deneyci gücün bütünleşik planlama finansal analiz yöntemleri toplumun ortak kullanım alanları inşaatçı deneme özetleri tundra iklimi babaç cumhuriyet döneminde kadınlar sebatlı çır çır pervaneli motor tüy sıklet ahmet günbay yıldız 4. sınıf fen bilgisi ışık ve ses ingilizce okuma parçaları suvare jüri nasyonel sosyalizm general senkroni ısı nedir körfez krizi haşıl sökme


REKLAM


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 9 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 146831 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

REKLAM
Hedeflenen alıcı kitlesini bilgilendirmek ve ikna etmek için, mesaj vericinin çeşitli medya araçlarıyla ve bu araçlara gereken bedeli ödeyerek istediği iletiyi iletmesine reklam denir .
Reklam, bir işletmenin mal ya da hizmetlerinin olumlu ve üstün yönlerini ortaya koyar. Bu üstün ve olumlu yönleri geniş kitlelere yayar. Tek yönlü bir iletişim aracıdır. Basım, ses ve renk sanatı kullanılarak işletme ve mallar çekici duruma sokulabilir.
Reklam çalışmalarına bir sonuç elde edilebilmesi için bazı süreçler takip edilmelidir. Bunlar:
 Amacın belirlenmesi gerekir. Reklamda neyin tanıtılacağı belirlenmelidir. Yeni bir mal mı tanıtılacak yoksa işletmenini ismi mi belirtilecek? Bu gibi soruların cevabının belirlenmesi gerekir.
 Hedef pazarın belirlenmesi de gereklidir. Hangi alana reklam yapılacağı belirlenmelidir.
 Kullanılacak mesajlar ev araçlar seçilmelidir. Hangi yaş grubuna reklam yapılacaktır. Bu belirlenmeli ve buna göre yaş gruplarına uygun mesajlar verilmelidir.
 Reklam aracı seçilmelidir. Hedeflediğimiz kesime en iyi hangi yolla ulaşabileceğimiz de önemlidir. Görsel araçlar mı yoksa kulağa hitap eden araçlarla mı ulaşım sağlanacaktır.
Reklam çok geniş kitlelere ulaşmaktadır. Öyle ki her yaş grubuna hitap eden reklamlar vardır. Artık reklamlar özellikle en çok etkilenebilecek yaş grubuna yönelmiştir. Yani çocukların ilgisini çekecek reklamlar gün geçtikçe artmaktadır.
Çocuk ve Reklam Arasındaki İlişki
Tüketin çılgınlığının ciddi boyutlara ulaştığı günümüzde özellikle çocuklar ideal Pazar kitlesini oluşturmaktadır. Çocukların reklam objesi olarak kullanılması şirketlerin yararına kullanılması ve ailelerine satın alma yönünde baskı yapılması son yıllarda sık karşılaşılan bir pazarlama yöntemi olmuştur.
Reklamlar kısa süreli ve hareketli oldukları için çocukları pek çok programdan daha çok cezp etmekte ve dakikalarca gözlerini ayırmadan reklamları sonuna kadar izlemektedir. Bu da henüz taze çocuk beyinlerinin tüketim...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.