abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders hayvan ıslahı damat ferit paşanın hayatı emel ipek vestel staj raporu denk küme yozgat lisesi hafif giyinmek eski çağlarda iletişim et suyu ekonomide temel kavramlar yaklaştırmak şov yapmak fecaat reklamların yararları 12 mart istiklal marşının kabulü programı çin ekonomisi hırpalamak geometrik şekilleri kim buldu çam ağacı bagaj manas destanı sokağa atmak sivil toplum kuruluşlarının çalışmaları tezli atmel sokman taş baskı 19. yy osmanlı mısır ilişkileri tırnak makası heron armalı cinsel ayrımcılık basit kesrin tanımı boşa çıkarmak pollutıon türkiyede bilimsel çalışmalar deri staj iliksiz emtia riski mukavemet ders notları atçı paketlemek heterogen edebi eser nedir duyarlı sinekoloji etkin vatandaş katran suyu Utarit valf nedir sinameki çatık çehre odaklaşmak evren gençlerle baş başa eski dilde hukuk (sav) faiz doğal kaynaklar ve ekonomik büyüme moleküller arası bağlar sanat nedir yaya nedir boyu iş hukuku 3 ncü büyük tartışma vaftizhane bor üretimi boyahane taharri kanlanma çıtırdama hazır cv örnegi olanaksız keleşlik ne mene turizm danışman hoşgörülü birey nasıl olur sup chief executive officer emilim nedir ters yüzü orta doğu neresi atatürk çocuk nasıl butce türk inkılap tarihi prof. dr. hamza eroğlu buharlı makinalar üniversite tez ödevleri müdürlükler kimya raporu tanin öğreniş alman çocuk nükleer santreller it elli ıstakoz ağı icracı simple past tence hava çalmak


ILETISIM VE ÖZELLIKLERI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 3 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 147024 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

ILETISIM VE ÖZELLIKLERI
ILETISIM VE ÖZELLIKLERI

Bir ülkenin trafik düzeni o toplumun insan iliskilerini yansitan önemli göstergelerden biridir. Bazi kimseler konustuklari kisilerin sözlerini sürekli olarak keserler. Bu kisiler sözlerini kestikleri kimselerden sosyal mevki prestij yada yas yönünden büyük olasilikla daha büyüktür. Bu kisiler sanki karsisindaki konusmuyormus gibi istedikleri anda söze baslarlar. Büyük araçlarin küçük araçlarin yollarini sanki küçük araçlar yokmus gibi davranmalari arasinda benzerlik vardir. Bir aracin sürücüsü yolda kendinden baska araç yokmus gibi davranirsa trafik kazasi olur. Bir kisi konusurken karsisindakini nasil etkiledigini düsünmeden kendi bildigi yönde istedigini söylerse ayni trafikte oldugu gibi Iletisim kazasi olur. Kazalara yol açan nedenler bilindigi derecede azaltilabilir.

** Iletisimin Içerik Düzeyi: a) sen okula gidecek misin
b) siz okula gidecek misiniz
c) okula gitmeyi düsünüyor musunuz.
Cümleler ayni içerikte fakat farkli iliskileri ifade eder.
1. Cümlede konusanin kendini diger kimseyle ya esit yada ondan daha güçlü gördügünü anlarsiniz .
2. Cümlede konusanin cümlede esit ama resmi bir iliski içinde düsünebiliriz.
3. Cümlede digerinin karar verme özgürlügüne saygili oldugunu belirtiyor. Örnegin : ögrenci hocaya ; sen okula gidecek misin . dese hoca terbiyesiz der. Çocukta dese ben okula gidip gitmeyeceginizi ögrenmek istemistim. Isin içinden çikilmaz. Çünkü suç içerik düzeyindedir.

**Umursamama iletisimi etkileyen bir etmendir. Bir insana dünyanin en dayanilmaz iskencesini yapmak istiyorsaniz onu umursamamanin baskin oldugu bir ortama koyun. En aci bedensel iskenceyi yapan iskence yaptigi kisinin varligini kabul etmis demektir. Örnegin : bir evde sevilen bir fare üzerinde deney yapiliyor. Aileden fareyi umursanmamasi istenmis. Fare dikkat çekmek için ortalikta devamli dolasiyor. Kimse fareyi aldirmiyor. Fare bu umursanmamayi kabullenemiyor. Midesine asit salgiliyor. Asit midesini delince fare ölüyor.

Iyi bir iletisim için kisilerin birbirini anlamasi gerekir. Iletisim sözlü ve sözsüz olmak üzere ikiye ayrilir. Yakin sehirler birbirini çekemezler Rize-Trabzon Kocaeli–Sakarya vs. Sivas-Kayseri maçi

**Iletisim Ortami: ortamin psikolojik ve fiziksel özellikleri gönderilen mesajin yorumlanmasini etkiler. Yas ve cinsiyet kisilere bagli özelliklerdir.
Fiziksel özellik olarak: yerin biçimi, büyüklügü, isi, renk, vs etkiler. Yine bir yerdeki insan sayisi çok önemlidir. Bir sinemada sadece siz oldugunuz zaman filmden zevk alamazsiniz. Orada bulunan insanlarla konusmadigimiz halde kalabalik olmasi bizi niçin etkiliyor. Stadyumda siz tek basiniza maç izleseniz sikici olur. Simdi bir deney yapalim: Üç tane kap alin. Ayri ayri içine sicak, soguk, ilik su dökün. Sag elinizi sicak suya, sol elinizi soguk suya koyalim. Bes dakika bekletelim. Daha sonra iki elimizi de ilik...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.