abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders ingilizce hoca hikayeleri geometri şekillerinin özellikleri senozoik kuvvetle manyetik tambur mobilya işlem akış şeması kamu yönetim bilgi sistemleri gaz türbin kafasını dinlemek iadeli birlik ve beraberlik içinde çalışma topraklı george orwel 1984 plâka muvacehe pompei duvar resimleri bilgisayar staj muayyen kara kalem resmi gençlik organizasyonlar alaz alaz eskice yangın sigortası osmalı devlet yönetimi folklorcu bembeyaz sıvıların hacmini ölçme basın ekonomisi ısı gazlar kritik sıcaklık aflatoksin ve analizleri doğru dürüst eğme determinant ve matris anı türk edebiyatı anı türü enformasyon oligopol piyasalar İskandinav kaplatma ruhunu teslim etmek genel anlatım bozuklukları eksik olmamak teşhis anatomik bursluluk sonucu 2. mahmut ıslahat hareketleri kauçuk ayrımlı kabartmalı fatih sultan mehmetin istanbulun fethi safiyet atıksu arıtma tesisi su keleri inönü endüstri meslek lisesi boşalım dizi dizi kronik hepatit c şeritli optik elektronik kanatçık Sudanlı a christmas carol dava dilekçe örneği aile mirası sezgisel pnömatik hat dengeleme christy brown hayatı ev cihazları selp ham maddesi toprak fabrika venturimetre hıdırellez kimyasal ve fiziksel degişmeler fransızca müşebbeh ölçme degerlendırme sollama torunlar efta onarılma vurgu uzunluğu hiperrealizm ünsüz uyumu secere belgesi çıkılama harf inkilabı 2006 fen lisesi osmancık kitabı terletme fazıl say düşünülmek animasyon sanatı emmeç transitive verbs mehmet aslantuğ tarımın yeri örme kumaş uşak


BILGI ÇAGINDA INSAN


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 147086 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

BILGI ÇAGINDA INSAN
Yazari : Selim Aydin
Özetleyen : Bünyamin Özçelik

KITABIN IÇERIGI
Bilgi çaginda insanin yeri, mahiyeti, bilgi çaginin birey ve toplum hayatina etkilerinden bahsetmektedir. Dört bölümdür.
BIRINCI BÖLÜMDE: Zamani iyi kullanma ve degerlendirme ile ilgili makaleler vardir.
IKINCI BÖLÜMDE: Insani münasebetlerdeki iletisim kazalari ile sosyal münasebetleri yapici ve olumlu hale getirmede, kavramlari isitme ve dinlemenin, kültür farkliliklarini dikkate almanin önemi üzerinde durulmaktadir.
ÜÇÜNCÜ BÖLÜMDE: Basariya giden yolun temelini olusturan dogru düsünme, akilci dogru karar verme, verimli çalisma ve ögrenme, problem çözme, risk analizi, ekip kurma, zihin ve ruh sagligi, hakiki ilim adaminin vasiflari gibi konular ele alinmaktadir.
DÖRDÜNCÜ BÖLÜMDE: A. Toffler’in gelecek soku, üçüncü dalga, güç degisimi adli eserlerinin isiginda içinde yasadigimiz dünyayi gelecek perspektifinde Islami düsünüsle analiz eden makalelerden olusmaktadir.
KITABIN IYI VE KÖTÜ YANLARI
Kitap tam bir bilimsel kitap. Konularini ele alirken çok iyi irdelenmis, fazla ayrinitiya girmemis, neyin, nasil olmasi gerektigini kisaca anlatmis. Bizim gelecekteki hayatimiza isik tutabilecek bir kitap. Bize nasil bir hayat yasamamizi plan, program yapmamizi hayatta nasil basarili olmamizi ögretiyor. Kitap bir müslüman aydinin gözüyle yazilmis, tüm dünya insanligina hitab etmesi zor. Kitabin dili güzel fakat konular agir. Ayrica konulari iyi anlayabilmek için araya yeteri sayida örnek koyulmamis; bir örnek verilip geçilmis. Kitap ilmi makaleleri derleyip analizini yapmis.
KITABIN ÖZETI
ZAMANI IYI DEGERLENDIRME
Islam’in pernsiplerini hayata hakim kilan müslüman, zamani algilama ve onu kullanma konusunda ne Dogu’lu ne de Bati’lidir.
Cahil bir insan, günlük bos yere harcanan saatlerden sadece bir tanesinden faydalanmasini bilse, on yildan az bir zaman zarfinda pek çok sey bilen bir insan haline gelebilir.
Zamanin yanlis ve verimsiz kullanilmasindan ortaya çikan hastaliklar bedeni hastaliklardan daha tehlikelidir. Insanin hem dünya hem ahiret hayatini sikintiya sokacak dert ve hastaliklara yol açar.
*Zamanli hareket etmeyi bilmenin ve bunu uygulayabilmenin önemli bir yolu eski aliskanliklarimizi unutmak; bunun için de eski aliskanliklarimizin tam zitlarini hayatimizda uygulamaktir.
*Bir iste basarili olmanin üç basamagi:
1-Motivasyon,
2-Irade gücü,
3-Belirlenen faaliyetlerin gerektirdigi özelliklerin bütününe sahip olacak egemenligin kazanilmasi
*Zaman ustasi, kendisine, çalisma hayatina, evine, kültüre ve biyolojik ihtiyaçlarinin te’minine ayirdigi zaman birimleri arasinda dengeyi kurabilen ve hepsini yapabilen kisidir.
*Hedeflerimizi baskalari degil, kendimiz belirlemeliyiz.
*Insanin, önce davranis ve aliskanliklarini degistirebilecegine inanmasi gerekir.
*Zamana hakim olabilmek için önce, insanin kendi düsünc...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.