abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders yıllık ünite planları menetmek yüzünden düşen bin parça olmak hassas ölçme birimleri ekolojik avukatlık meslek ilke ve kuralları hesap makinesi devresi mit ve mitoloji edebiyat ödevi fabrika organizasyon staj telekominasyon terörün zararları ahşap yapı site basınclı hava çevre sözleri ak akce kara gün içindir çakmaklı öğretim materyali geliştirme serbestlik fatih firewall tıkanmak anlatımda sınırlama insansal çalışma süreci içerisinde evvelden vara yoğa marmara üniversitesi üreme ve gelişme fdg koparılma agnozi soğuklama acımasızca 0442 sağlayıcı vaftizhane su hakında bılgı 18 yy osmanlı iran ilişkileri otokar nedim uçar yaşam biçimi şathiye ingiltere 1867 yılı osmanlıda devlet anlayışı mensur nedir kişi hak hürriyet ve sorumlulukları yargı yolu çokgen ve paralelkenar yoğ almanca mektup basketbol sahasi santrifüj karartılma makine projeleri göksel amfibol somon alkışlama yumru topu nurullah ataç selen resimde ritm heba olmak semerci sanat ve din ingilizce il tanıtımı cisimler nasıl yüzer taşra yönetimi rankine çevrimi camasır makinesi akım ölçümü batının deli gömleği halime kaptan peltek türkiyenin sınır komşuları daraltı kenar ortay matematiksel modelleme kişiselleştirme bir kadın düşmani amerikan ingilizcesi sözde kizlar sinsin siyasetname divit takvim nedir kafka dönüşüm özeti 2003 server yaşıt xsl nedir sezilme eski paralar imansız mevlit taralı müzikte çokseslilik kpss sınav sonuçları diş macunu tüpü tehirli


BILGI ÇAGINDA INSAN


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 147086 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

BILGI ÇAGINDA INSAN
Yazari : Selim Aydin
Özetleyen : Bünyamin Özçelik

KITABIN IÇERIGI
Bilgi çaginda insanin yeri, mahiyeti, bilgi çaginin birey ve toplum hayatina etkilerinden bahsetmektedir. Dört bölümdür.
BIRINCI BÖLÜMDE: Zamani iyi kullanma ve degerlendirme ile ilgili makaleler vardir.
IKINCI BÖLÜMDE: Insani münasebetlerdeki iletisim kazalari ile sosyal münasebetleri yapici ve olumlu hale getirmede, kavramlari isitme ve dinlemenin, kültür farkliliklarini dikkate almanin önemi üzerinde durulmaktadir.
ÜÇÜNCÜ BÖLÜMDE: Basariya giden yolun temelini olusturan dogru düsünme, akilci dogru karar verme, verimli çalisma ve ögrenme, problem çözme, risk analizi, ekip kurma, zihin ve ruh sagligi, hakiki ilim adaminin vasiflari gibi konular ele alinmaktadir.
DÖRDÜNCÜ BÖLÜMDE: A. Toffler’in gelecek soku, üçüncü dalga, güç degisimi adli eserlerinin isiginda içinde yasadigimiz dünyayi gelecek perspektifinde Islami düsünüsle analiz eden makalelerden olusmaktadir.
KITABIN IYI VE KÖTÜ YANLARI
Kitap tam bir bilimsel kitap. Konularini ele alirken çok iyi irdelenmis, fazla ayrinitiya girmemis, neyin, nasil olmasi gerektigini kisaca anlatmis. Bizim gelecekteki hayatimiza isik tutabilecek bir kitap. Bize nasil bir hayat yasamamizi plan, program yapmamizi hayatta nasil basarili olmamizi ögretiyor. Kitap bir müslüman aydinin gözüyle yazilmis, tüm dünya insanligina hitab etmesi zor. Kitabin dili güzel fakat konular agir. Ayrica konulari iyi anlayabilmek için araya yeteri sayida örnek koyulmamis; bir örnek verilip geçilmis. Kitap ilmi makaleleri derleyip analizini yapmis.
KITABIN ÖZETI
ZAMANI IYI DEGERLENDIRME
Islam’in pernsiplerini hayata hakim kilan müslüman, zamani algilama ve onu kullanma konusunda ne Dogu’lu ne de Bati’lidir.
Cahil bir insan, günlük bos yere harcanan saatlerden sadece bir tanesinden faydalanmasini bilse, on yildan az bir zaman zarfinda pek çok sey bilen bir insan haline gelebilir.
Zamanin yanlis ve verimsiz kullanilmasindan ortaya çikan hastaliklar bedeni hastaliklardan daha tehlikelidir. Insanin hem dünya hem ahiret hayatini sikintiya sokacak dert ve hastaliklara yol açar.
*Zamanli hareket etmeyi bilmenin ve bunu uygulayabilmenin önemli bir yolu eski aliskanliklarimizi unutmak; bunun için de eski aliskanliklarimizin tam zitlarini hayatimizda uygulamaktir.
*Bir iste basarili olmanin üç basamagi:
1-Motivasyon,
2-Irade gücü,
3-Belirlenen faaliyetlerin gerektirdigi özelliklerin bütününe sahip olacak egemenligin kazanilmasi
*Zaman ustasi, kendisine, çalisma hayatina, evine, kültüre ve biyolojik ihtiyaçlarinin te’minine ayirdigi zaman birimleri arasinda dengeyi kurabilen ve hepsini yapabilen kisidir.
*Hedeflerimizi baskalari degil, kendimiz belirlemeliyiz.
*Insanin, önce davranis ve aliskanliklarini degistirebilecegine inanmasi gerekir.
*Zamana hakim olabilmek için önce, insanin kendi düsünc...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.