abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders friz kombina 15 75 90 okul öncesi program kitabı kalpazanlık türk pazarı övmek Dağıstanlı daire ve çember arasındaki farklar dik üçgen on the fly intifa cidden meleş pazar analizi atatürkün sosyal bilime verdiği önem tınlama işi tıkırında doğuran hayvanlar gencecik defile oydan yoksun hisse senetleri çoğul eki işsizlik ve enflasyon transplântasyon zurnazen yol yakınken asi nehri resmi 0 6 yaş gelişim dönemi özellikleri staj rapor elektrik kolonya imalat freehand nazım türü acı sakız alt bölüm hard time kitabı pisagor un hayatı sendikalar yüzünden okumak hassas ölçümün önemi biyoğrafi yazma fışkırış kapitülasyonlar su dolabı isli telefonun icadi stokiyometri anemometrenin elektrik förmülleri santurî grafik çeşitleri taraftar kalp kırmak tarihte doğal sayıların kullanımı ecu şarklı kalite güvence sistemleri aplikasyon paralizi ayin hızar fosillerin yararları yasalar hücreyi kim buldu türk dilinin dünya dilleri arasındaki yeri ekmekçi dehidrasyon sentezi çamlıcadaki eniştemiz flori atatürk ile ilgili şarkı sözleri bitkisel dokular şahlanış kafa canlı ve cansızlar stratejik derinlik başlıca marşlar ayvan aklama çabukluk çalışmaları eser sözleşmesi ters repo modern devletin doğası ingilizce müfredat sütlük nazar çalışma ekonomisi askeri lise soru dikdörtgeni böce üretim teorisi emiş resmi mektub dekoru gelgel vah sakatlık yer almak küçültme mücevher


IŞIK VE SES


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 147155 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

: Fen Bilgisi
SINIFI: 4
ÜNİTE ADI: Işık ve Ses
KONULAR: Karanlıkta görebilir miyiz?
Çevremizdeki ışık kaynakları
Geçmişten günümüze aydınlatma teknolojiler.
SÜRE: 15 dk.
KAZANIMLAR:
1. Varlıkları karanlıkta net olarak göremeyeceğinin farkına varır.
2. Görebilmek için ışığın gerekli olduğunu ifade eder.
3. Bazı cisimlerin çevrelerine ışık yaydığını gözlemler.
4. Farklı ışık kaynaklarına örnekler verir.
5. Işık kaynaklarını doğal yapay oluşları bakımından sınıflandırır.
6. Bazı cisimlerin ortamda bulunan başka ışık kaynaklarının varlığından ışık yayıyormuş gibi göründüklerini fark eder.
7. Işığın bir enerji türü olduğunu sezer.
8. Geçmişten günümüze çeşitli tekniklerle geliştirilen aydınlatma araçlarına örnekler verir.
9. Geçmişte kullanılan çeşitli aydınlatma teknolojileri ile günümüzde kullanılanları karşılaştırır.
ÜNİTE KAVRAMLARI VE SEMBOLLERİ DAVRANIŞ ÖRÜNTÜSÜ: Işık kaynağı, doğal ışık kaynağı, yapay ışık kaynağı, karanlık, aydınlık.
ÖĞRENME-ÖĞRETME YÖNTEM VE TEKNİKLERİ: Düz anlatım, soru cevap, tartışma, gösterip yaptırma, oyun.
KULLANILAN EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ, ARAÇ GEREÇLER VE KAYNAKÇA: Resimler, mum, ampul, gaz lambası, fener, trafik ışıkları, ayna, kaşık, tepegöz, bulmaca, balon.
ÖĞRETME-ÖĞRENME ETKİNLİKLERİ:
Dikkat Çekme: Öğretmenin öğrencilerin dikkatini çekmek için kapalı gözle balonu patlatma oyunu oynatması.
Güdüleme: Öğretmenin bu dersi iyi dinlerseniz ışık kaynaklarını, ışığın önemini öğreneceksiniz demesi.
Gözden Geçirme: Öğretmenin bu derste ışık kaynaklarını geçmişten günümüze aydınlatma teknolojilerini öğreneceğiz demesi.
Derse Geçiş: Öğrencilere dersin başında oynatılan oyun hatırlatılarak gözümüz kapalıyken balonu patlatmanın zor olduğu söylenerek derse geçilir.
Dersin İşlenişi: Öğrencilere gözümüz kapalıyken ya da karanlıkta gözümüz açıkken, etrafı nasıl görürüz? Daha önce karanlık ortamda bulundunuz mu? Bu ortam daha sonra aydınlık hale geldi mi? Soruları sorulur. Alınan cevaplardan so...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.