abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders dallı yaşlık boş zaman değerlendirme şathiye 1908 reval son gürlüğü çorlu laze kaynagı eğmek genç kız kalbi armonize kalıtsal özelliklerimiz Yeni Çağ tekdüze ha Hoca Ali, ha Ali Hoca ara kapı susturmak detektör pembe incili kaftan anlatım öss soruları lise 1 fonksiyon adana ili spesiyal kara liste ahmet hamdi tanpınar eserleri proje nasıl hazırlanır sayılar cumhuriyet halk fırkası ötmek pazarlamacı ampul icadı tirat mimarlık tezleri isimlendirmek kentlerde komşuluk ilişkileri polyester iplik excel grafik yapma ateşin keşfi açık kredi çarpım ve toplam sakat olmak anten ışıma tapusuz jale benzemek canlılar ile grafik soruları kurumlar vergisi nedir ayçöreği açı ve spor formlar sheakspeare, sinemada göstergeler ve anlam yumru topu 6. sinif test toricelli adet gücü vergi usul kanununda yer alan belgeler kök hücre teknolojisi erikson konuksever kadıncağız hava perdeleri türkiye haritası cisimlerin genleşmesi ağaçlanma drama yabanci dil avlamak meslek lıselerı 3 öğün ne yemeli present tense açılar ve kullanım alanları kitap okumak ilgili deyim ozon ölçüm ağır beton mücmel biyoteknolojik gelişmeler deniz çeşitleri dilin kemiği yok Tm falaka kitabı hz. muhammedin kabri eşek kadar dell öğretmen sevgi yeri olmak ingilizce atatürk toprak ve sulama ilişkisi fas bütünleşik 29 ekim 1923 cumhuriyet bayramı cv hazirlama fiyat bağlı su petek göz habis nilufer bisküvi sektörü kalite+kontrol


IŞIK VE SES


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 147155 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

: Fen Bilgisi
SINIFI: 4
ÜNİTE ADI: Işık ve Ses
KONULAR: Karanlıkta görebilir miyiz?
Çevremizdeki ışık kaynakları
Geçmişten günümüze aydınlatma teknolojiler.
SÜRE: 15 dk.
KAZANIMLAR:
1. Varlıkları karanlıkta net olarak göremeyeceğinin farkına varır.
2. Görebilmek için ışığın gerekli olduğunu ifade eder.
3. Bazı cisimlerin çevrelerine ışık yaydığını gözlemler.
4. Farklı ışık kaynaklarına örnekler verir.
5. Işık kaynaklarını doğal yapay oluşları bakımından sınıflandırır.
6. Bazı cisimlerin ortamda bulunan başka ışık kaynaklarının varlığından ışık yayıyormuş gibi göründüklerini fark eder.
7. Işığın bir enerji türü olduğunu sezer.
8. Geçmişten günümüze çeşitli tekniklerle geliştirilen aydınlatma araçlarına örnekler verir.
9. Geçmişte kullanılan çeşitli aydınlatma teknolojileri ile günümüzde kullanılanları karşılaştırır.
ÜNİTE KAVRAMLARI VE SEMBOLLERİ DAVRANIŞ ÖRÜNTÜSÜ: Işık kaynağı, doğal ışık kaynağı, yapay ışık kaynağı, karanlık, aydınlık.
ÖĞRENME-ÖĞRETME YÖNTEM VE TEKNİKLERİ: Düz anlatım, soru cevap, tartışma, gösterip yaptırma, oyun.
KULLANILAN EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ, ARAÇ GEREÇLER VE KAYNAKÇA: Resimler, mum, ampul, gaz lambası, fener, trafik ışıkları, ayna, kaşık, tepegöz, bulmaca, balon.
ÖĞRETME-ÖĞRENME ETKİNLİKLERİ:
Dikkat Çekme: Öğretmenin öğrencilerin dikkatini çekmek için kapalı gözle balonu patlatma oyunu oynatması.
Güdüleme: Öğretmenin bu dersi iyi dinlerseniz ışık kaynaklarını, ışığın önemini öğreneceksiniz demesi.
Gözden Geçirme: Öğretmenin bu derste ışık kaynaklarını geçmişten günümüze aydınlatma teknolojilerini öğreneceğiz demesi.
Derse Geçiş: Öğrencilere dersin başında oynatılan oyun hatırlatılarak gözümüz kapalıyken balonu patlatmanın zor olduğu söylenerek derse geçilir.
Dersin İşlenişi: Öğrencilere gözümüz kapalıyken ya da karanlıkta gözümüz açıkken, etrafı nasıl görürüz? Daha önce karanlık ortamda bulundunuz mu? Bu ortam daha sonra aydınlık hale geldi mi? Soruları sorulur. Alınan cevaplardan so...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.