abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders noktalı izin vermek yardımsever fizik kütlenin korunumu dogmacı grev saat farkı at yarışları milliyetsiz afganistan zaferi doğal sistemler endirekt ekosistemdeki ayrıştırıcılar ilkögretim haftası şiirleri nasip olmak başkalaşım geciren hayvan prehistorya geometrinin önemi assai dah insan ilişkileri dersi yazılı soruları 1994 trafik kazasi karbon bezi ve iç salgı bezi güncellik fatih harbiye roman özeti toplantı hak ve özgürlüğü turistik sosyoloji ders notları proje raporu istihraç esnetme istiklal marşının günlük planı lifli ulaşım aracları rassal sayı bütünlenme bayrağımız 1. dünya savasi sinekli bakkal trafikle ilgili resimler eşit ağırlık sözel yazım dilin işlevleri nelerdir küfran arılar matematik fırtınalı menkul kıymetler geçitteki ülke düzelmek tabutluk elektriksiz 19 mayıs gençlik adına women managers satış pazarlama yerilme dağınık canlılarda sindirim sistemi tektonik atatürk ve tarih kurumu horlama üzümlü kek cesur yeni dünya aldous huxley hazır olma et teknolojisi hazırlama 19 mayıs yazıları hacı emin öktem istiklal marşının aruz vezni şehit etmek uluslararası pazarlama fiyatlandırma sebil iktifa artvin tarihi clause antik kent fitneci tekaüt 20. yüzyılda insan hakları düşüncesi ahilik bozdurma karşı olmak iteleme popülarite insaat staj defteri hazır kompozisyon bilimsel makaleler anotomi elisha otis mutluluk roman özeti toz metalürjisi üstünlükleri papara kimyasal olaylar ve insanlar üzerindeki etkileri gelinlik çağı muflon pascal kanunlar balar akdeniz bolgesi endemik bitkiler resimler sıvıların basıncı iletmesi


REKLAM DİLİNİ İŞLETMEDE ÖNEMİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 2 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 147438 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

REKLAM DİLİNİ İŞLETMEDE ÖNEMİ
Reklam; bir mal yada hizmetin, bir kurumun, bir kişinin yada fikrin, kimliği belirli sorumlusu tarafından tarifesi önceden belli bir ücret karşılığında kitle iletişim araçları vasıtasıyla olumlu bir biçimde tanıtılıp benimsetilmesi çabalarıdır. Reklam, tüketiciyi bilgilendirmeli, ürünü tanıtmalı, geniş kitlelere duyurmalı, firma ya da markaya bağımlılık yaratıcı özellikte olmalıdır . Reklam; bir kaynağın mesajının bu mesajı taşıyan kitle haberleşme ortamları aracılığıyla alıcıya iletilmesini içerir. Reklam ticari bir faaliyet olup bir değişim ilişkisinin başlatılması, geliştirilmesi ve sürdürülmesini etkilemeyi amaçlar. Reklam çoğunlukla arz tarafının başvurduğu bir iletişim aracıdır. Talep tarafı da ihtiyacı hakkında bilgi vermek için kitle haberleşme araçlarından yararlanır. Reklam hedef kitle oluşturan alıcılar tarafından kullanılan bilgi kaynaklarından bir tanesidir ve alıcının ihtiyaç, tutum, eğilim ve satın alma kararında diğer bilgi ve etki kaynağı haberleşme kanallarıyla birlikte etkili olur. Reklamların alıcıya ulaştığı fiziki ve duygusal ortamın özellikleri reklamın etkisini belirleyici bir rol oynar .
Bu kadar önemli bir rol olan reklamın işletmeler açısından önemi tartışılmazdır. Reklam mesajlarının doğru seçilip, özenle gözden geçirilerek müşterilere yani hedef kitleye aktarılması gerekmektedir. Bu metinler firmanın ya da markanın reklamını yaparken imajını ve kalitesini de ortaya çıkarmaktadır.
Reklam metnini seçerken hitap edilecek yani seçilen hedef kitlenin geleneklerine kültürüne ve değerlerine uygun seçilmesi , bu değerlerin göz önünde bulundurulması ve güzel Türkçemizin bozulmadan düzgün kullanılarak metnin yazılıp sunulması gerekmektedir.
REKLAM DİLİNİ İŞLETMEDE ÖNEMİ
Reklam; bir mal yada hizmetin, bir kurumun, bir kişinin yada fikrin, kimliği belirli sorumlusu tarafından tarifesi önceden belli bir ücret karşılığında kitle iletişim araçları vasıtasıyla olumlu bir biçimde tanıtılıp benimsetilmesi...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.