abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders laser bütçe planlam interaktif iş toplantıları kiralama la fenice sten deniz haritaları 2. derece denklem nemli ortamda ekmek di-gliserit şem hazırlanma inilti ince memed 3 kampanya nedir liberal demokrat partı bayrağı besin sanayi zilli maşa virüsün biçimi yardımlaşma ile tekerlemeler richard feynman sıvaşma akılcı ipek matı sanat akımı kamalı yarış atı çimek sazendelik tamamlanış amper yasası tarihsicilik görevde yükselme japon yapıştırıcı tanzimat ve serveti fünun staj defteri hazırlama sanayileşme kat hizmetleri ön büro ilişkisi ihracat pazarlaması pisin istanbul ingilizce yarım elma, gönül alma ac devrelerde bilgi kültürünün oluşturulması peygamber efendimizin ahlakı ki kare testi insan nedir iktisat sanat nedir anlatım bozuklukları test hanımeli halk hikayeleri özellikleri kuvas ingilizce cv mikroskop çınarlık teknik tekstil family ağız ve diş sağlığı vizyon volkanik daglar turizm pazarlamasının çevre elemanları 360 derece geri bildirim hayvan iskeleti yahoo başı çekmek kalite çalışmaları newton kimdir üslü sayılar farmokoloji endemik ve relikt bitki çevre ve sürdürülebilir kalkınma parasızlık hareket enerjisi söz yazarı azonal toprak mühimseme rapor nasıl yazılır saç örgüsü abd tarihi ekol erken çocuk eğitimi orsa toka etmek kurumsal bankacılık husye on altılık ölçü kanunu öğle hasta halk ozanları trafik kaza resimleri dik üçgenlerin eşliği kamuda takım yönetimi atatürk dönemi eğitimde bilgisayar uygulamaları istatistik ve grafik kişisel gelişim dökümanları otuz beş yaş şiiri içler dışlar çarpımı


REKLAM DİLİNİ İŞLETMEDE ÖNEMİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 2 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 147438 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

REKLAM DİLİNİ İŞLETMEDE ÖNEMİ
Reklam; bir mal yada hizmetin, bir kurumun, bir kişinin yada fikrin, kimliği belirli sorumlusu tarafından tarifesi önceden belli bir ücret karşılığında kitle iletişim araçları vasıtasıyla olumlu bir biçimde tanıtılıp benimsetilmesi çabalarıdır. Reklam, tüketiciyi bilgilendirmeli, ürünü tanıtmalı, geniş kitlelere duyurmalı, firma ya da markaya bağımlılık yaratıcı özellikte olmalıdır . Reklam; bir kaynağın mesajının bu mesajı taşıyan kitle haberleşme ortamları aracılığıyla alıcıya iletilmesini içerir. Reklam ticari bir faaliyet olup bir değişim ilişkisinin başlatılması, geliştirilmesi ve sürdürülmesini etkilemeyi amaçlar. Reklam çoğunlukla arz tarafının başvurduğu bir iletişim aracıdır. Talep tarafı da ihtiyacı hakkında bilgi vermek için kitle haberleşme araçlarından yararlanır. Reklam hedef kitle oluşturan alıcılar tarafından kullanılan bilgi kaynaklarından bir tanesidir ve alıcının ihtiyaç, tutum, eğilim ve satın alma kararında diğer bilgi ve etki kaynağı haberleşme kanallarıyla birlikte etkili olur. Reklamların alıcıya ulaştığı fiziki ve duygusal ortamın özellikleri reklamın etkisini belirleyici bir rol oynar .
Bu kadar önemli bir rol olan reklamın işletmeler açısından önemi tartışılmazdır. Reklam mesajlarının doğru seçilip, özenle gözden geçirilerek müşterilere yani hedef kitleye aktarılması gerekmektedir. Bu metinler firmanın ya da markanın reklamını yaparken imajını ve kalitesini de ortaya çıkarmaktadır.
Reklam metnini seçerken hitap edilecek yani seçilen hedef kitlenin geleneklerine kültürüne ve değerlerine uygun seçilmesi , bu değerlerin göz önünde bulundurulması ve güzel Türkçemizin bozulmadan düzgün kullanılarak metnin yazılıp sunulması gerekmektedir.
REKLAM DİLİNİ İŞLETMEDE ÖNEMİ
Reklam; bir mal yada hizmetin, bir kurumun, bir kişinin yada fikrin, kimliği belirli sorumlusu tarafından tarifesi önceden belli bir ücret karşılığında kitle iletişim araçları vasıtasıyla olumlu bir biçimde tanıtılıp benimsetilmesi...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.