abone ol




Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?




İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders conjuctions teke tek işletme stajı meni freze tezgahları elektrodiyaliz anormallik ahmet yavuz huygens prensibi patinaj savsaklamak toplum için çalışanlar biyomedikal eşek davası kiloamper seçimler katım atatürkün müzige verdigi önem dogadaki madde döngüleri genetik uygulama alanları mezozoik inceltici göstermeci iç salgı bilimi santrfor aikido şekilleri acil servis pistonlar kemer işletmede verimliliğin önemi cevdet sunay vade sonu duş teknesi dış çokgen açımlama higrostat yardım kurumları murahhas pest analizi iki canlı yönlendirmek ahp astsubay soruları rutherford atom ab sosyal politika eyyup kırılma toklugu al takke ver külâh dızıler berkeley fiberglas kompa simetrik katılarda esneklik yüreği kalkmak ırregular verbs kekelemek göz önü iaşe etmek kaynak röntgen testi asyada orta terim süpürgecilik iktisadi matematik kağıt üretimi oruç açmak eğlenti uzay gezegenleri edebi metinleri inceleme muhtasar beyanname e-iş armut islamiyet savaşları toplumsal alanda şiddet membran pompaları ortalama fren basıncı etibank kırka boraks işletmesi su koyuvermek binlik kriz durumunda başarılı yönetim iklim çeşitleri müslüman türk bilim adamları alışılmış nokta vuruşlu yazıcılar hulyalı 2. dünya savaşları nedenleri ve sonuçları dünya bankası kredileri ağırlık ölçüleri ile ilgili sorular bu gün iş yarın bırakma pıtrak üçgende benzerlik soruları pisagor kekre pare pare dernekçi kariyer hedefi güç transistör staj konfeksiyon


İNSANI ANLAMAK


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 7 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :



Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 147447 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Insani Anlamak
YAZARI: Prof. Dr. Özcan Köknel
YAYINEVI: Altin Kitaplar Yayinevi
HAZIRLAYAN: Cüneyt Kiliç
KONUSU: Bu kitapta en genel manasiyla insanin hayati boyunca gerçeklestirdigi her türlü iletisim ve davranis kaliplari, karsilasilan kisisel ve toplumsal problemler, davranis bozukluklari, aile içi uyumsuzluklar gibi konularin temellerine, sebeplerine iniliyor ve çözüm önerileri sunuluyor.
METODU: Yazar akici bir üslup kullanmis, okuyucuyu sikmamaya özen göstermis, bunun için hayattan naklettigi hikayelerle örneklemeler yapmis, fikralar ve esprili anekdotlara yer vermis.
ÖNEMLI NOKTALAR: Kisisel, toplumsal ve ailevi iliskilere dair ortaya çikan problemlere bilimsel çözüm önerileri sunuyor. Bizim açimizdan, karsimizdaki insani, onun kisilik yapisini ve zaaflarini anlamamiz için faydali olacak bilgiler sunuyor.
ÜSTÜNLÜKLERI: Kitapta geçen konular, lisede ve üniversitede, psikoloji ve sosyoloji kitaplarinda yeralan konularla ayni olmasina ragmen takdim edilis tarzi son derece farkli ve sikiciliktan uzak.
YETERSIZLIKLERI: Kitapta geçen problemlere çözümler önerilirken dinin yaklasim tarzina yer verilmemis. Dini meselelerde kismen hatali kullanilan ifadelere rastlamak mümkün.

GIRIS
YALNIZLASAN VE MAKINELESEN INSAN
Çagimiz insani bir yandan ayda yürüyen, uzayda gezen insanlarla iletisim kurup sürdürürken, öte yandan esiyle, çocuguyla, komsusuyla iletisimde bulunamamaktan yakinmaktadir. Bugün "Sanayi Ötesi Toplumu" düzeyine ulasmis ülkeler bir yandan teknolojik gelismenin insan sagligi, özellikle ruh sagligi üzerindeki olumsuz etkilerini gidermeye çalisirken, öte yandan gelecek kusaklari olumsuz etkilerden kurtaracak yollari ariyorlar.
Çogu insan ilgisizligin, geçim sikintisinin, gelecek endisesinin, issiz kalma korkusunun yarattigi güvensizlik, karamsarlik ve umutsuzluk içinde yasamini sürdürüyor. Bu nedenle insanlararasi iliskide kaygidan, kizginliktan, öfkeden kaynaklanan iletilerle baglanti kuruluyor. Bu durum bir yandan bireyin ve toplumun ruh sagligini bozuyor, öte yandan kavram kargasasina, çatismalara, sürtüsmelere, kavgalara yol açiyor. Toplumun dengesini, düzenini olumsuz biçimde etkiliyor.
Dogada en küçük birim olan atomdan evrene dek tüm varliklar ancak denge, düzen, ölçü ve uyum içinde birlikte yasayabilir, tasidiklari enerjiyi, gücü böylece belirli bir amaç ve islev için yararli biçimde kullanabilirler. Atomun içindeki denge, düzen, ölçü ve uyum bozuldugunda, atom bombasinin yok edici etkisi ortaya çikar. Evrenin denge, düzen, ölçü ve uyumunun bozuldugunu düsünmek bile olasi degil.
Ruhsal Yasantiyi Yansitan Aynalar: Ruhsal yasantinin aynasi baskalaridir. Insan baskalarina bakarak kendini görür, anlar. Davranisinin, tutumunun baskalari üzerindeki etkisini yorumlayarak kendini tanir.
Hep ayni görüntüyü veren aynaya bakilirsa ya da istenilen görüntüyü veren aynalar seçilirse, gerçek görüntü bulunamaz. Insan, nesesin...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.