abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26
  • 0531 409 17 67


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders yenilik yönetimi kuvvet çeşitleri edebiyat psikoloji ilişkisi güzlük mendil yatak mobilya ermenisorunu eşkıya gibi bülbül ile gül healty life işkilli leasing leyla yumma su içinde sırsız cephe kaplamaları eğleme turk eğitim sistemi 23 nisan ulusal egemenlik çocuk bayramı sürtünme kuvvetinin etkileri üçgen mektup sinopsis ve senaryo ergenlik çağı cisimler nasıl yüzer sağın 2006 soruları otelci parça almak sıklaşma şart iç salgı bezleri gülten dayıoğlu fadiş özet ve konusu kesir gayrivazıh kasalar tekfurluk sağır cümle öğeleri 1- yurt sevgisi yazı yüzellilikler kara askerlik yapmak nedir hatiplik insan döngüsü spor ürünü çeşitkenar üçgen 1.anadolu beylikleri kros pazar türleri standart ve kriter nedir taşlama tezgahı bellboy tedvir 2. sınıf hayat bilgisi gunluk ders planı Arabist pervane olmak tıbbi asepsi türkçe ingilizce tımarlı çoban çeşmesi namaz dualari diabetik ayak iaşe etmek manzum nedir 2004 kpss eğitim bilimleri soruları platonun eserleri sporda koordinasyon testleri bilgisayar muhendisi ıspatula ücret garanti fonu işi ...e dökmek beydaba eserlerı kutup iklimi nedir doğal afet nedir danaburnu 6. sınıf ebob süs için bıyıksız enjeksiyon makinesi çalışması ek tahsisat adet dönemi öss 2006 kitapçığı 4 bag kadınlarda 10 kasım ile ilgili yazı molekül ve bilesik atatürkün anılar lâf anlamaz insan hakları ve özgürlükleri belge arama akp gönlü çekmek must not kuvvet ve ağırlık gelişmekte olan ülkelerde döviz kuru sistemleri farabi nin eserleri tekstilin dünya ve türkiye üzerindeki yeri ve önemi açılarla


ÇAĞDAŞ DÖNEM


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 7 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 148148 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

ÇAĞDAŞ DÖNEM
Çağdaş dönem müzik tarihinin son yüzyıllık dönemini kapsar. Teknoloji-medya-yaşam biçimindeki değişmeler sanata da sıçramıştır. Çağlar boyunca gelişmiş ve evrimini tamamlamış müziğin yerini yeni müzik almıştır. 20yy bağımsız devletler artmıştır. Bilimde olağan üstü gelişmeler gerçekleşmiş, ekonomik problemler ortaya çıkmış ve büyümüştür. Nüfusun artmasıyla ırk ayrımından çıkan olaylar artmıştır. Teknolojik gelişim ise başlı başınadır. Radyo-televizyon-lazer-bilgisayarlar daha birçok yenilikler oluşmuştur.
Daha önceki dönemlerdeki gibi bu zamanın ruhu da güzel sanatlara yön vermiştir. Yeni görsel medya sinema ve fotoğraftır.
Bu dönemde birçok akım ortaya çıkmıştır. İzlenimcilik-anlatımcılık-yeni klasikçilik-gelecekçilik-doğacılık-ilkecilik-varoluşçuluk-folklorizm ve caz gibi.
Bu dönemde müzik büyük bir tüketici kitlesince desteklenen bir iş kolu haline geldi. Kitapların basımı müzik bilgisinin yayılmasına yardımcı oldu. Daha önce müzik eğitimi yalnızca profesyonel yorumculara ve kompozitörlere konservatuarlarda özel ders verilmesiyle sınırlıydı. Bugün ise müzik eğitimi eğitimin tüm aşamalarında vardır.
Daha önceki çağlar kendi özelliklerini belirleyen akımlarla açıklanırdı. 20. yy’da ise “Çoğulculuk” başlıca özelliktir.

ÇAĞDAŞ DÖNEM (YENİ MÜZİK)
19. yy sonlarına doğru edebiyat ve resim alanlarında yeni düşünceler ve cüretli atılımlar oluşmasıyla müzikte de modern bir çağın başlamasına neden oldu.
Wagner’in ölümüyle birlikte onun müziğine karşı bir tepki belirdi. Antı-Wagnerizm bazı yeni akımlarla birlikte ortaya çıktı. Müzikte ezgi, armoni, ritm gibi temel öğeler karıştı.
Debussy7 Wagner bağımlılığından kurtulabilen tek bestecidir. Nedeni ise tonalci kuramlara tamamen sırt çevirmemesi, tonaliteden belli bir ölçüde yararlanmaya devam etmesidir. Bunun için 1918’den sonraki tüm yeni akımların kaynağı Debussy olmuştur.
Aslında çağdaş dönem denen yeni müzik tonal müzik ile tüm bağları koparmak ve müzik tarihinde ton-dışı dönemi başlatm...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.