abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders hatırlanmak mütehakkim oturuş hayal kurmak hayalet güya hürriyet kasidesi özellikleri mantık soruları betopan tekin değil tahsil yavru atmak matematik köklü sayılar risale götürü english düzensiz fiiler sıvı yağ edememek cumhuriyet ile ilgili güzel sözler kamu ihale kanunu özel öğretimde seminer bir adam yaratmak hun devri arşivcilik ve tarihi foto elektrik olayı 1. meşrutiyet döneminde ve sonrasındaki eğitim pusu matris ve determinant atatürkün anısı 8.sınıf matematik konuları ses telleri sürat pa güvenlik bilimleri erkekler hamamı takım tezgahları kaza etmek kömür kerkük türkleri klarnet şarapçı mıknatıslar ve kullanım alanları the great gatsby çağdaş pazarlama ...ikinci plâna düşmek kültürel değerlerimiz nelerdir arşimet suvare sürme karbonmonoksit oda nasıl ısınır hücreyi kim buldu beton yolları karışımların ayrılma yöntemleri klimanın çalışma prensibi imza sahibi biyoteknolojide kullanılan alanlar galile ince mehmet özeti kelebekler oks sınav sonucu öğrenme diplomalı geçen iş işlemek gastrik hesaplaşmak gizli mabet hazine arazileri hizmet yarın öbür gün inha etmek kentlerde yaya alanları makine yağı gönen filiz gibi mini artek gril oxford sözlük tulumbacı gök adası okunma öss çözümleri rica izlence dostoyevski ev sahibesi habersizce fabrika organizasyonu 2. mahmut dönemi ıslahatları kil tablet kalk borusu denk küme 8.sınıf matematik farm 12 mart muhtırası eğir iletişim kitap özeti gömlekliler formu iç organlarımız


ARGE NEDİR?


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 7 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 148740 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

ArGe Nedir?
• “Araştırma ve Geliştirme” bir şirketin bilim adamları ve mühendisler istihdam etmek suretiyle, şirketin çalışma alanı doğrultusunda bilim ve teknolojiyi yeni ürünler, prosesler ya da hizmetler geliştirmede kullanmak üzere yaptığı çalışma ve faaliyetleri anlatmak için kullanılan yaygın bir terimdir
• ArGe’nin başlıca görevi teknolojik gelişmeleri kullanarak şirketin kar edebilirliğini sürekli olarak yenilemek ve artırmaktır.
• Yenilikçi düşünce, değişim ve gelişim, yeni teknolojiye sahip olmak rekabette üretim verimi, fiyat, reklam ve pazarlama kadar önemlidir.

ArGenin Doğası ve Zihinsel Sermaye
• Kimsenin bilmediğini yapmayı hedefler. Bu nedenle riskli bir çalışmadır, olasılıklar üzerine yürütülür. ArGe yöneticileri çok miktarda başarısız sonuca hazırlıklı olmalıdırlar.
• Günümüzde yeni teknoloji geliştirmek, yani “zihinsel sermaye yaratmak” parasal sermaye yaratmaktan çok daha önemli ve zordur. Zihinsel sermayenin geliştirilmesinde ise ana rolü ArGe oynar.
ArGe için Ne Kadar Yatırım Yapılmalıdır?
ArGe Harcaması/ Şirketin Toplam Geliri = Yeni ürün başına yapılan ArGe masrafı / Yeni ürünün şirketin Toplam Gelirine katkısı
ArGenin Tarihsel Gelişimi
• ArGe kavramının tarihsel gelişimi 3 kuşakta ele alınabilir:
1. Kuşak ArGe: 1950-60’lı yıllar,
2. Kuşak ArGe: 1970-80’lı yıllar,
3. Kuşak ArGe: 1990 ve sonrası
ArGenin Şirket İçindeki Görevleri
• ArGe’nin görev ve faaliyetleri, içinde bulunduğu şirketin çalışma alanı ve ekonomik şartları ile doğrudan ilgilidir.
• ArGe’nin 3. Kuşak uygulamalarına göre, başlıca görevleri şunlardır:
1. Artımlı ArGe çalışması,
2. Radikal ArGe çalışması,
3. Temel ArGe çalışması,
4. Uygunluk çalışması,
5. Müşteri destek çalışması.
ArGe Çalışmalarının Mali Açıdan Değerlendirilmesi
• Uygunluk çalışması: Kaçınılamayan genel masraflardır.
Müşteri destek çalışması: Satış masrafları kalemine dahil edilir.
Artımlı ArGe çalışması: Bu çalışmadan istifade edecekler tarafından ödenecektir.
Radikal ArGe çal...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.