abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders atatürkün hayatında edebiyatın yeri atatürk ve bilim havacılık politikası hafiye savunma görsel bilgi kaynakları irileşme hava kirlenmesi tundra biyomu istanbul un posta kodu basınç ölçme metotları ödüllendirme satj reçine yağı eski kıyafetleri 100 temel eser özeti nakliyat taşım talat ve fitnat bilgisayar destek bilimi mâli plan açı ortay nedir 1.ve 2. mesrutiyet taşınma üniversiteye uyum diş protez geometri doğrudan açılar özkaynaklar yapılı ultrasonik muayene güm güm büro yönetimi sansar temkin babalar günü yasaklamak ilkögretim haftası şiirleri arzulamak 6 ekim istanbulun kurtuluşu bab-üs selam solgunluk anlayışlı alternatif yakıt kaynakları hızlı çarpma sistemleri kadrolu kurgu nedir atom enerjisi önemli türk haritacılar sürünme water wave hatira ani nedir dünyanın şekli ile görüşler hamlet özet grahambelin hayatı az değil! halkçılık absorpsiyon sogutma romantizm katran çamı biomekanik fahim bey ve biz osmanlı devlet yönetimi yalancı şahit magralar kefeli esrime torna uygulamaları öğle yemeği hobi orta deri arçelik production küfran suyun vücudumuzdaki önemi fizibilite örne muhil demir oksit ödev insan derisi geceleme merkeze bağlı eyaletler çevremizi neden korumalıyız eğitimde verimlilik al takke ver külâh şiddetli asma biti tabaklanma 0732 okşanma çanakkale geldiler bağımsız değişken nedir boşaltım sistemi baba ilgili kompozisyon aşıkpaşazade satirik cins ismi görev almak bağlanış bilgisayar donanım staj bay düdük seracılık


BARTIN


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 8 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 149116 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Bartın, Karadeniz bölgesinin Batı bölümünde, denizden 10km. içeride kurulmuş, tarihi, turistik değerleri, ormanları ve doğal güzellikleri yönünden Türkiyenin çok önemli ve gelişmekte olan illerinden biridir. Bartının enlemi 41 derece 37 dakika kuzey, boylamı ise 32 derece 22 dakika doğudur. Zonguldak, Karabük ve Kastamonu illeriyle komşudur.
İlin kuzeyinde Karadeniz, doğusunda Cide ve Pınarbaşı, güneydoğusunda Eflani ve Safranbolu, güneyinde Karabük ve Yenice, batısında Zonguldakın Çaycuma ve Devrek ilçeleri bulunmaktadır. Bartın, 7 Eylül 1991 tarihinde Türkiyenin 74. illi olmuştur. Amasra, Kurucaşile ve Ulus ilçeleriyle birlikte, 2140 m²lik yüzölçümüne sahip olan Bartın, Türkiyenin küçük illerinden biridir.
Yaşam
Bartının, Karadenizde 59km.lik bir kıyı şeridi bulunmaktadır. Yükseklikleri 2000m.yi geçmeyen ormanlarla örtülü dağları, yeşilin her tonunu görebileceğimiz kıyıları ve yaylaları vardır. Bartının bol yağışlı iklimi nedeniyle, çevresindeki bütün dağlar ve yamaçlar hemen hemen sık ve yemyeşil ormanlarla kaplıdır.
Yılın dört mevsiminde oldukca bol yağış alan bölgenin bu özelliğinden dolayı Bartın Irmağının, taşıdığı su miktarı çok, rejimi de düzenlidir. Türkiyenin en az alüvyon taşıyan ırmaklarından olan Bartın Irmağı; akış hızının çok az oluşu (saatte 720m.) ve çok derin olması nedeniyle kolay ulaşım sağlanabilmektedir.
Bartın çevresinde ılıman deniz iklimi hüküm sürer. Yazları; yağmurlu ve serin, kışları; kar yağışlı ve biraz soğuk geçer. Yıllık sıcaklı farkı çok fazla değildir. En sıcak ay Temmuz, en soğuk ay Ocak ayıdır. Her mevsim için düşen yağış miktarı ortalaması birbirine çok yakındır. Bartın çevresinin yağış rejimi düzenli bir grafik çizmektedir.
Deniz ve akarsularından çok çeşitli balık tutulur, dağlarında, her mevsim, her türlü hayvan avlanabilmektedir. Bartın, Kızılkumdan başlamak üzere Kurucaşiledeki Kapısuyu ırmağı sınırına kadar olan koylarıyla, plajlarıyla, mesire yerleriyle, denizi, güneşi, yeşili seven herkes için, bir turi...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.