abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders parçalayıcı ısıtılma sıkı sıkı ev adresi bulma iç gerilmeler çanakkale eserleri seviye ölçüm sistemleri gaziantep hakkında bilgi çözeltiler atatürkcü düsünce sistemi döküm stajı ürün yönetim ve liderlik katılar haraçlı omurgasız hayvan resimleri yaz stajı raporu indinde acemice moratoryum fizikçi fikstür nano filtrasyon dilekçe yazmak mekanizma aygıtlar göz erimi ortaçağ havi olmak abkant pres durucu halk evi niyobyum bağımsızlık sembolleri yavru atmak 6. sinif test sorular üretim işletme ışığın önemi amorf maddeler etkili ve güzel konuşma ince sözler catering imha hizip tor topografyasi altındağ cukur aynada görüntü fosforlu pestisitler sait faik abasıyanık hikayeler özeti rol kesmek 3 silahşörler felç biyotin nurullah ataç haseki fiillerde çatı ozon küçük aga kamburluk ankara yakup kadri yönelmek frapan ders planı matematik atatürkün okul sevgisi azarlama elektirik üretimi salt değer elektrik devreleri yıldız ucgen baglantı 2. meşrutiyet fritz 10 mithat tay posta koymak (veya atmak) çevre kirliliğini etkileyen faktörler büyüme ve gelişme ayak atmak ilk elden ipek ongun yaş on yedi hero elektronik veri değişim yüreği yanmak çekiç atma yaşlılık dönemi avrupa kalite yönetimi 1734 ahmet paşa antlaşması kutup iklimi kilise miyosen anneler günü için kompozisyon rasyonel ifadelerde sadeleştirme depolama birimleri makaralar tarihe yardımcı bilim dalları kar destan motifleri tarihin diğer bilimlerle münasebeti incelik atp ve metabolizma deşme yaşar ne yaşar ne yaşamaz harry potter ve ateş kadehi


İNSAN HAKLARI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 6 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 149612 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

İnsan Hakları

Özgürlük:İnsanın doğuştan sahip olduğu hak ve özgürlükler. Başkasına zarar vermeden yapılacak her şey. İlk başlarda insanın doğuştan hak ettiği haklar olarak görülmüş din, dil, ırk, mezhep fark etmeksizin.

Bugün demokrasi adına 2 önemli gelişme var:
1.Özgürlük soyut olmaktan çıkmış, sosyal ve ekonomik hakları da içeren somut kurallara dayanmış.
2.İnsan hakları çoğulcu demokrasilerde, kanunlarda ve anayasalarda beyanla kalmayıp bu hakların ihlaline karşı yargısal yolla korunma imkanı verilmiştir.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, ihlal olduğunu onaylarsa;
1.Tazminat ödenmesi (Bakanlar Komitesi denetliyor, ödenmezse Avrupa Konseyi’nden ihraç söz konusu.)
2.İç hukukta bazı değişiklikler yapılması söz konusudur.

İncal Kararı: Önceden DGM’lerde askeri savcılar vardır. AİHM 6.kararına göre “bağımsız ve tarafsız hakim tarafından yargılanma ilkesine karşı olduğu için düzeltme zorunluluğu doğmuştur. Ancak hakimlere karşı değil, hakimlerin seçiminde askeriyenin müdahalesi olduğu için bu kararı almışlardır.

İnsan Haklarının ÇeşitleriGerçek haklar-biçimsel haklar ayrımı koruyucu,katılma,isteme hakları


Gerçek haklar-biçimsel haklar ayrımı

Marksist öğretiye dayanıyor. Bu öğreti klasik insan haklarını (toplantı, yürüyüş gibi) biçimsel hak olarak nitelendirir. Bunların soyut özgürlükler olduğu, gereksiz bireye hiçbir yarar sağlamadığı söylenmektedir. Bu tür özgürlüklerin toplumdaki eşitsizlikleri ve sosyal sömürüyü önlemeye cevap vermediği iddia edilir. Bencil insanın özgürlükleri olduğunu ve özel bir keyfilikten başka bir anlam taşımadığını iddia eder. Marksizm, biçimsel hak olarak nitelendirdiği ve reddettiği klasik insan hakları yerine, gerçek özgürlük, iş sahibi olma, sosyal sömürüden kurtulma, saygın yaşam hakkı gibi gerçek hakları koyacağını iddia etmekte ve bu hakların işçi sınıfını sömürücü sınıfın elinden kurtaracağını savunmaktadır. Bu amaçla Marksist öğreti, bu hakların gerçek
Anlamda değer kazanabilmesi için sömür...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.