abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders kukla resimleri besinler ve vitaminler pencere pegmatit meşrutiyet 1. ve 2. ilk kadın belediye başkanı erik erikson dörtkenar ölçüsüz bitki ve özellikleri tevkil ithalat tanımı dişin sendromları asenkron motor rulman çeşitleri ingilizce mektup yazma seramik makinaları göstermeye bağlı anlatım üslü sayılarla ilgili sorular evsel arıtma tesisi bayraktar bayraklı köklenme kontrol sistemi avrupa birliği ve dış ticaret haşin zarflı ahlak kavramı yoğ ticaret stajı şifa vermek deneysel damlatma 16 yıldız engizisyon jenaratörler akarsularda akım cope örneği adana harita dişli üretimi diploma ceviri röportaj fiziksel değişmeler nasyonel sosyalizm ivazsız cıvıklaşma posalı 3 selim dönemi ve yaptığı yenilikler hışırtı aşındırma şekilleri eski eserler stoma tipleri çukurlaşma fırdöndü demokrasinin gelişimi kapanıklık spiril yurt sevgisi ile ilgili deyimler aylak olmak ac motorlarda frenleme bir tane the edge arkaik dönem kargaburnu kapitalizm ve sosyalizm terliksi çerkez adetleri öss tercihleri kılsız bilgi teknolojisi 2005 oks sonuçları giriftar aymaz harezminin hayatı kavgalı geç cinayet şirketi medeni hukuk defterin imalatı bakanlar kurulu görevleri rezerv fotogrametrinin tarihsel gelişimi hüccet alev alev osmanlı devletı hüviyet üslü sayılar soru spektrofotometre cıhazı tasavvuf ulvi cemal erkin petrol tüketiminin azaltılması dünya üzerindeki ilk yerleşme alanları tırmık magralar yetki devri active passive sorular araştırma süreci kopyacılık tarım araçları dış ticaret banka güzel sanatlar içinde edebiyatın yeri


BANKACILIK KRİZLERİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 10 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 149821 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

2. BANKACILIK KRİZLERİ
2.1 Bankacılık Krizlerinin Gerisindeki Faktörler
Bir ülkede ekonomik istikrarsızlıklara ve dolayısıyla ekonomiyi finansal rahatsızlıklara açık hale getiren çeşitli etkenler vardır. Bunlar; makroekonomik oynaklık, kredilemede genileşleme, varlık fiyatlarında çöküş ve sermaye akınmlarında ani dalgalanmalar, finansal serbestleşmeye yetersiz hazırlanma, yoğun hükümet müdahalesi ve ilişikili kredilemede kontrolu yitirmek, muhasebe, kamuya açıklama ve yasal çerçevede zayıflık, kambiyo kuru sistemleri’dir.
2.1.1 Makroekonomik Oynaklık
Birçok finansal krizde rol oynayan en önemli etken maroekonomik istikrarsızlıktır. Aşırı genişleyici para ve maliye politikaları uygulamaları, kredi hacmini artırıp, borç miktarının artmasına ve gayri menkul yatırımlarında spekülatif artışlara yol açmıştır. Bu gelişmeler özellikle hisse senedi fiyatları ile bina bedellerini sürdürülemez düzeye çıkarmaktadır.
Makroekonomik etkenler özellikle Latin Amekrika ve Türkiye gibi bir çok gelişmekte olan piyaslarda, finansal piyasaların krizlere olan duyarlılığını artırmıştır.
Bankacılığın yapısı büyük göreli fiyat değişikliklerine ve güven kaybına karşı duyarlıdır. Bankalar tipik olarak kısda süreli borçlanır ve uzuzn süreli kredi verirler. Banklar yüksek kaldıraçla ve küçük karşılık esası ile çalışır. Mevduat başabaş değeri ile geri çekilebilir ve mevduat sahiplerine derhal likiditeye ulaşabilecekleri konusunda söz verilmiştir. Makroekonomik oynaklık, banka varlıkları ile yükümlülüklerinin değerleri arasındaki ilişkiyi ani bir biçimde değiştirirse bankalar duyarlı olabilirler. Yükselen piyasalarda oynaklık çeşitli kayanklardan (dışsal, içsel) doğabilir.
Dış etkenler arasında en önemlileri, ticaret hadleri ile dünya faiz oranlarındaki büyük değişmelerdir. Ticaret hadlerindeki göreli büyük dalgalanmalar banka müşterilerinin mevcut kredilerinin faizini ve kredinin ana para taksitlerini ödeme yeteneklerinin azalmasına neden olur. Ticaret hadlerindeki oynaklık özelli...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.