abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders özgürlükler deri staj bilim siteleri ezbere rastlantı asitlerin özellikleri ayrıklı tercüman kurtuluş savaşı kitapları göze göz hayvansal doku fonksıyon öss soruları bilanço ve gelir tablosu güldürü ustaları muhafaza yakup kadri sistem epidemi sosyoloji tezi gece gündüz göl suları bir bayrak rüzgar bekliyor ac sürücü comperative düzeç araştırma teknikleri esirgeme çanakkale gazetesi saymanlık vergi uyuşmazlıkları plazma kaynağı benim diyen kaynak suyu ilk yerli roman karmaşık sayı sunumu avrupa kıtası bitmemiş senfoni evliya çelebi antep bilgisayar ile ilgili tiyatro teklifsiz bilgisayar kullanımı ingilizce öğretim özlü un irasyonel sayılar haylazlık sardunya çakşırotu kökü markalar crystal güzel güzel teknolojinin önemi yardımlaşma ile ilgili özlü sözler 3.sınıf hayat bilgisi kral yolu boşaltım sistemi ihracat pazarlaması baraj yapilari ms paint trafik ve ilkyardım sömürü mırıldanış eskiden para yerine ne kullanılırdı iranın nüfusu bitkilerin büyümesi kalıpta dövme adıyaman tarihi aybaşı olmak din ve değerler ebleh akdeniz bolgesindeki bitki cesitleri bir mevsim reddedilmek berrin paris antlaşması çizgi nedir değer akış analizi eski zamanlarda para nasıl kullanıldı ısıl çift Turanlı cılk bayrağımızın analizi da bağlacı konuk arşimet prensibi edebi metin ile bilimsel metin toprak koruma toplumsal yasalar insan betimlemesi genlik turizm ekonomisi demokratik yonetim anlayisinin tarihsel gelisimi 1.sınıf ders planları odalık besi performans maliye kobilerde finansman sorunları asabiye althusser artistik çizim


ALKOL BAĞIMLILIĞI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 2 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 150073 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

ALKOL BAĞIMLILIĞI
Son yıllarda hızlı bir artış görülen alkol tüketimi giderek bir sosyal sorun olma özelliği kazanmaktadır. Alkol ,insanlarda fiziksel ve psikolojik bağımlılık yapar. Bu nedenle bir defa denemek için de olsa kesinlikle alkollü içkiler kullanılmamalı.

a) ALKOL ve ETKİLERİ

Oldukça fazla çeşitlilik gösteren alkollü içeceklerin dünyada yaklaşık 800 çeşidi bulunmaktadır. Alkol sadece içki olarak kullanılmaz. Alkol, tıpta dezenfeksiyon amaçlı ve donmayı önleyici özelliğinden dolayı araçlarda kullanılan antifriz yapımda da kullanılır. Tıpta ve sanayide kullanılan alkol zehirli olduğundan içilemez. İnsanların içki olarak kullandığı alkol, etil alkoldür. Etil alkol buğday, arpa, üzümdeki karbonhidratlara mayaların etkisi ile oluşur. Odun ve şeker pancarından ise metil alkol veya ispirto elde edilir. Oldukça tehlikeli olmasına rağmen metil alkol veya ispirtoyu da içen vardır. Metil alkol veya ispirtonun içilmesi sonucunda kısa sürede körlük meydana gelir. Metil alkol veya ispirto, ucuz olmasına nedeni ile kaçak içki yapanlar tarafından tercih edilir. Alkollü içeceklerde kullanılan etil alkol de körlük yapar. Ancak metil alkol veya ispirto göre daha uzun zaman dilimi içerisinde görülür.

Şaraplar : Bazı mayaların meyve sularına olan etkileri sonucunda oluşur. Şaraplar da alkol oranı %10-%20 arasıdır.
Biralar : Biralar şaraplara göre daha az alkol içerir. Bira mayalarının malt ve tahıllar üzerindeki etkisi sonucunda oluşur.
Rakı, votka, viski, cin ve likör gibi alkollü içecekler damıtık içki grubuna girer. Likör hariç olmak üzere alkol oranı %40-%65 arasıdır.

Etkileri :
Alkol ilk alındığında ve uzun süre kullanıldığında organlara zarar verir metil alkolün, etil alkole göre daha hızlı ve kalıcıdır.

1) Alkol, alındıktan hemen sonra hiçbir sindirime uğramadan midede emilerek kana geçer. Kana geçen alkol bütün öncelikle beyin, karaciğer ve kaslar olmak üzere vücuttaki bütün organları dolaşır. Doku ve organlara gelen alkolün buralarda...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.