abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders haysiyetli hayvanlara dokunmak konu tarama testleri atıklar endüstri çevresi analizi fen bilgisi resimleri gizli ısı boşaltmak almanyanin baş kenti atatürkün sanat severliği dekor ne demektir duz lıseler ayla kutlu kaçış iplik testi uster hegel aklın mikroskobik canlılar korunma dbm yağ yakmak tezelzül entegrasyon nedir battle of çanakkale radyoaktif elementler tonton hamleci Osmanlılık bilgisayar türkçeye çevirme buruşukluk farabi yönetim çocuk felci iş makineleri onarımı üstçavuş dil ve din topraksız domates taş böceği Haçlılar mezgit anitkabir fraktallar pizza hut tolstoy üslubu tiyatro trajedi ekonomist avantaj madde örgütleri mikoriza şahadet aheng sıfırı kim buldu şunun bunun mühürdar ebob ekok ile ilgili sorular sanayi ve ticaret odası 1. sınıf dersleri 14 fiş tonun kullanıldığı alanlar dadılık 2004 sınav soruları atasözleri anlamları arş edebiyat ile ilgili yazı gülsarı içtepi tarih bilmi testi siyakat yazısı kuyu logu seleksiyon sargısız izzet prova ilâm motorlu taşıt sürüçü sınav soruları basın suçları kuzey atlantik yolu eşsiz otopark ölçü atatürk sözleri ingilizce working life quality hz alı resımlerı accounting audit geometri cisimlerin tarihi tutumlu olmanın önemi aort edebi eser inceleme kupon yaşlılar yurdu başkaldırı anakart arızaları diastereoizomer gün çiçeği bal dudaklı iki bilinmeyenli denklemler emlakçılık gaz türbini ürtiker halka dönük mamur swot interaktif iş toplantıları


CAM PİPET


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 2 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 150658 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

CAM PİPET
Sıvı çekiminde kullanılıyor. 5 ml’lik cam pipetler 0,5 ml hacimli bölmelere ayrılmıştır.
Püar: Zehirli sıvıları çekmek için kullanılır. Daha güvenlidir.
Plastik püar;
__havasını al önce
__S yazan yerden çekiliyor
__E yazan yerden boşaltılıyor
diğeriyle;
__çekerken aşağı doğru
__boşaltırken yukarı doğru

HUNİ
Katı ve sıvı maddelerin birbirlerinden ayrılması için kullanılır. Süzgeç kağıdıyla süzme işlemi yapılır.


DERECELİ SİLİNDİR

BÜRET
Sıvıyı boşaltmada, asit-baz titrasyonlarında başlangıçla son hacim arasındaki farkı ölçerken, hassas reaksiyonlarda, hassas sıvı aktarımlarında 0.1ml bile gözleyerek aktaran, dereceli,musluklu alet.
Hassaslık: alabildiğimiz en küçük miktar.

MEZÜR
Sıvı aktarımlarında kullanılır. Hassas değildir.CAM BALON (balon jöje)
Üzerinde milimetre ile ifade edilen hacimler yazıyor. Balon jöjenin üzerindeki çizgi tam miktarı verir. Hacmi sabittir. Sıvıların tam miktarını verir. Hassastır. Değişik boyutluları var. Çözeltilerin hacimlerine göre balon jöjeyi koyuyoruz.(çözeltiler hep bunlarda hazırlanır)


ERLENMAYER
Balon jöjenin ağzı dar olduğu için kullanmak çok zordur. Bu yüzden çözelti hazırlandıktan sonra ya behere ya da erlenmayere konulur (çözelti bunda hazırlanmaz). ml’leri gösteren yazı bunun üzerinde de vardır.


KARIŞTIRICI ÇUBUK ya da CAM BAGET
Katı maddelerin ezilip sıvıya karışması için cam baget kullanılır. Cam olmalıdır çünkü metaller asidik sıvıyla reaksiyona girip paslanma olabilir.
HAVAN
Katı partikülleri ezip parçalamada kullanılır.


SAAT CAMI
Katı partikülleri kurutmada, tartım sırasında ve buharlaşmasın diye kapak olarak kullanılabilir.

AYIRMA HUNİSİ
İki sıvıyı ayırmada kullanılır. Birbirlerini çözmeyen maddeler kolayca ayrılır.


DAMLALIK
Sıvıları damlatarak eklemede kullanılır.

ISITICILAR
Çözünme hızını artırmak için kullanılır. Sıcaklık artınca moleküllerin hızları artar, kinetik enerjileri artar.

SEPETLİ ISITICI
Destilasyon,...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.