abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders arkadaşım radyo dudaktan kalbe kitap konusu it üzümü başaklanma çocuk olmak çok büyük pozitif sayılar Hurufî sanatçının hakları işletme staj raporu ferman sol ayağım yaşam alanları işçi çalışma verimlilik çocukların beslenmeleri uyarlanmak köy mektepleri sıfatlandırmak tanen ten rengi şifalı tedhiş kazmaç ilk kadın belediye başkanı mevzuat ingilizce istiklal marsi gözleme 1.inönü zaferi nemrut dağı ilginç karadeniz ağzının özelliği kama boyutları tablo futbolda antrenman anadolu tanım komik tiyatrolar safha maliyet dönüşüm anarşik 17 ağustos çekiş ad değişimi dekagram sinağrit baba mihenk kamu kuruluşu elektronik fon transferi aday göstermek öss tarih soruları ailem yatırım uzmanlığı estetikçi omurgasız hayvan resimleri dekanlık ikmal etmek dostoyevski suç ve ceza ki kare testi köşe rafı Allah için ön gerilmeli beton boşaltım sistem gaile okul olgunluğu aday seçimi ihzar hal çaresi öpülme ısı ve nem kis mevsimi iş etmek türk erozyonun zararları genleşme kat sayısı dünyada atletizm filolojik lira sahnelemek inorganik maddeler ve insan sağlığı çıplaklık italyanca işin ucu hazır staj dosyası duygulanış pürüz kararlılık ses kalınlığı çiti yapmak hayvan sevgisi çok güzelsin gitme dur döviz tanımı satış teknikleri tanımı sosyal bilgiler gunluk ders planı tabaklama roman nedir sanat akımı hak ve sorumluluk şarj iran devrimi kontluk bağlamanın tarihçesi


İLETİŞİM VE İNTERNET TARİHİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 150713 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

İLETİŞİM VE İNTERNET TARİHİ
İLETİŞİM
İletişim, bilgi veya mesajların televizyon, radyo, televizyon gibi sistemlerle gönderilmesi ve alınmasıdır. İletişim aynı zamanda bir konuşma dilidir. İşaret dilinin sağırlar için bir iletişim biçim olması buna örnektir.
Tarihöncesi çağlarda konuşma biçimlerinden biri duvarlara ardı ardına çizilen mağara resimleriydi. Bu resimlerin herbiri değişik hikayeler anlatırdı. Teknolojideki gelişmeler iletişimin de ilerleme kaydetmesine neden olur. Tabletler ve parşömenler insanların yazmalarına ve bilgiyi kaydetmelerine yarayan teknoloji ürünleriydi. Sanat da bir iletişim şeklidir. Resimler hikayeler anlatır, insanların nasıl hissettiklerini, giyindiklerini ve yaşadıklarını gösterir.
Matbaanın gelişmesiyle daha çok insan bilgiye ve habere ulaşabildi. Telgraf ve mors kodları uzak bölgeler arasında iletişimi mümkün kıldı. Daha sonra Alexander Graham Bell diğer bir teknolojik gelişme olan telefonu icat etti. Şimdi ise faks makineleri, çağrı cihazları, cep telefonları ve hatta 3 boyutlu faks cihazları var. Televizyon da iletişimi geliştiren önemli bir icattır.
Günümüzdeki en son iletişim biçimlerinden biri de internettir. Telekonferans yapabilir, anında bilgilere ulaşabilir ve e-mail sayesinde dünya ile bir kaç dakika içinde mesajlaşabilirsiniz. WebTV sayesinde internete televizyonunuzdan da ulaşabilirsiniz.
Gelecekte ise tüm haberleşme biçimlerinin Internet Protokolüne dayalı tek bir sistem etrafında birleşeceği görüşü ağır basmaktadır.
İLETİŞİM YOLLARI
İletişim düşüncelerin, fikirlerin, mesajların ve bilginin diğer insanlarla paylaşılması işlemidir. Bu tanımın kapsamında;
• Yazı
• Konuşma ve şarkı
• Beden dili, hareketler ve yüz ifadeleri
• Görsel iletişim
• Elektronik İletişim
• Uzak mesafeli iletişim vs.
Haberleşme insan hayatının vazgeçilmez bir parçasıdır. İş, kişisel hayat ve eğitim hep haberleşmeye dayanır. Hayvanlar bile işaretleşerek haberleşir ve birbirlerine yemek bulma, tehlikeden korunma, göç ve üreme işaretler...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.