abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders teyze duvar ayağı lcd patlak göz kuyruklu yıldız fen bilgisi konuları sınav kaygısı ogu final altınoran 23 nisan yazıları dijital kale özet rtük hakkında bilgi araba elektrik polis birimleri insanda üreme kişilik çatışması fır sorunu gödeş açık öğretim lisesi rafine kaybı avrupa da yaşam 1920 23 arası iç isyanlar intizamlı edebi mektup örnekleri bağdaşmaz projeksiyon joseph stiglitz namlu dizili aşk ve gurur lösler sahnelenme ahmet paşanın hayatı gül yağcı övünce kiralanma bilgisayar tarihi yarı apoptozis adlî yıl 6. sınıf matematik testleri nörolog bilgisayar staj günlüğü para politika kiriş söz olmak camardı erkek fiş türkiye iktisat tarihi ekonomik konjonktür özindüksiyon üretim sistemi hava durumunun önemi ekran kartı çeşitleri baş örtüsü hemoglobin teke ekol iş bilimi maden sodası küresel su sorunları yazılım kuralları terörün yayılma nedenleri doldurulmuş staj defteri fax iyonik bağlar tereddütsüz kömür stoklama çokgen bölge ceriham varmak gaz şişkinliği gebelık hesaplaması alexander grand bell staj raporu insaat otelci birey ve toplum nakış açmacı defter nedir sanatın tarihi perese morglar soğuk talaşlı işleme yeni orta asya mum ampul enformasyon teknolojisi kütle ağırlık özkütle ortak gider denetleyici ve düzenleyici sistemler pişirilmek bileşim faizi üzümcü arbalet sosyal bilgiler nedir 1. sınıf toprak kayma portrecilik yarılanma kirecli toprak


İLETİŞİM VE İNTERNET TARİHİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 150713 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

İLETİŞİM VE İNTERNET TARİHİ
İLETİŞİM
İletişim, bilgi veya mesajların televizyon, radyo, televizyon gibi sistemlerle gönderilmesi ve alınmasıdır. İletişim aynı zamanda bir konuşma dilidir. İşaret dilinin sağırlar için bir iletişim biçim olması buna örnektir.
Tarihöncesi çağlarda konuşma biçimlerinden biri duvarlara ardı ardına çizilen mağara resimleriydi. Bu resimlerin herbiri değişik hikayeler anlatırdı. Teknolojideki gelişmeler iletişimin de ilerleme kaydetmesine neden olur. Tabletler ve parşömenler insanların yazmalarına ve bilgiyi kaydetmelerine yarayan teknoloji ürünleriydi. Sanat da bir iletişim şeklidir. Resimler hikayeler anlatır, insanların nasıl hissettiklerini, giyindiklerini ve yaşadıklarını gösterir.
Matbaanın gelişmesiyle daha çok insan bilgiye ve habere ulaşabildi. Telgraf ve mors kodları uzak bölgeler arasında iletişimi mümkün kıldı. Daha sonra Alexander Graham Bell diğer bir teknolojik gelişme olan telefonu icat etti. Şimdi ise faks makineleri, çağrı cihazları, cep telefonları ve hatta 3 boyutlu faks cihazları var. Televizyon da iletişimi geliştiren önemli bir icattır.
Günümüzdeki en son iletişim biçimlerinden biri de internettir. Telekonferans yapabilir, anında bilgilere ulaşabilir ve e-mail sayesinde dünya ile bir kaç dakika içinde mesajlaşabilirsiniz. WebTV sayesinde internete televizyonunuzdan da ulaşabilirsiniz.
Gelecekte ise tüm haberleşme biçimlerinin Internet Protokolüne dayalı tek bir sistem etrafında birleşeceği görüşü ağır basmaktadır.
İLETİŞİM YOLLARI
İletişim düşüncelerin, fikirlerin, mesajların ve bilginin diğer insanlarla paylaşılması işlemidir. Bu tanımın kapsamında;
• Yazı
• Konuşma ve şarkı
• Beden dili, hareketler ve yüz ifadeleri
• Görsel iletişim
• Elektronik İletişim
• Uzak mesafeli iletişim vs.
Haberleşme insan hayatının vazgeçilmez bir parçasıdır. İş, kişisel hayat ve eğitim hep haberleşmeye dayanır. Hayvanlar bile işaretleşerek haberleşir ve birbirlerine yemek bulma, tehlikeden korunma, göç ve üreme işaretler...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.