abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders dünyayi uzaydan izle ekosistemlerin işleyişi polimer kinetiği fırtına türkiye gelenek elektrik ark kaynağı canlılar arası beslenme ilişkisi hücrenin yapısı ve özelikleri su boyası söyleyiş yurtluk muhasebe denetim hata fer sivriliş hizipçilik sakaf 1 yıllık hava durumu nene hatun 1.haçlı seferi lityum oksit embriyonun sağlığı yatak çekmek kanban çekme paskal prensibi ile çalışan araçlar fit kaç mt kadın girişimciler faiz problemleri tin tin 2.murat öd kanalı dinar durucu londra sütun aklı pek canlı sayısal mantık 12 ada nedir oynama! tarafından insan ve doğa ağızlık açma otobiyografi geri dönüşümlü kağıt analitik geometri formülleri ebelik ay ışığı dik üçgen açık düşme gaile açmak mutlu olma sanatı doğru grafiği test orhun anıtlari varaka eli geniş okul sorunları ve çözümleri servis aracı bedel kendini arayan kadın muvasala simple present tense dershane bekleme odası falname kütle ağırlık özkütle polinom soru musavir yardımcılıgı dizin hazırlama gen mühendisliği döviz kuru sistemleri 0444 bilgisayar destek bilimi hindici sağlık nedir çıngıraklı çehreli tüketici hakları kanunu fonksiyonel gruplar görüntü işlem avangart Perulu geçmek dersler 2005 lgs sınav sonucları any hayvanların türlari atatürk ün sanata verdiği önem modüler aritmetik kriminoloji kanlı basur power poınt mizaçlı nazmetme pamuk iplikçiliği türk matematikçileri çağdaş devlet boşaltılma gruplanmak öglena


80 SONRASI POLİTİK KÜLTÜR VE YÜKSELEN DEĞERLER


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 150764 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

80 SONRASI POLİTİK KÜLTÜR VE YÜKSELEN DEĞERLER;

80 Sonrası Türkiyede politik kültür değişmiştir.Bu politik kültür değişimine partiler boyutunda bakmak kolaycılıktır, zira bu değişimde toplumsal hareket ve aktörlerin etkiside yadsınamaz.

Bu değişim üç ayrı düzeyde elealınabilir.
• Politik söylem değişmektedir.
• Toplumsal aktörlerin devletle kendi aralarındaki ilişkilerinin niteliği ve politik dolayımları değişmektedir.
• Toplum -devlet ilişkisindeki değişimlerin siyasal partiler tarafından ne ölçüde ifade edildiği sorusu önem kazanmıştır.

Politik söylem değişikliğinde yumuşama ve icraat tartışmaları 80 öncesi kamu çatışmalarına sahne olan Türkiyede yumuşama, hoşgörü, uzlaşma ciddi ideolijiler ve davalar arası kavgaların yerini almıştır.Buna bağlı olarakta rejime karşı ve sistem sorgulamalar yerini icraat tartışmalarına bırakmıştır.Bu konsensus arayışı içersinde, farklı siyasal ideolijilerin ve kültürel yaşam biçimlerinin birarada varolup olmayacakları sorusuna verilecek cevap yetmiş yol içersinde üç kere sekteye uğramış demokrasinin geleceğini tayin edeceği bilindiğinde ortaya çıkar.

Politik sistemdeki ikinci değişiklik sistemin değil, yönetim biçimi tartışmalarına ilişkin olduğunu söylemiştir.Kapitalist ve sosyalist sistem kavgaları yerini liberal ve sosyal adalet çizgileriyle ayıran icraat tartışmalarına bırakmaktadır.

Bu yeni süreç süregelen devlet-toplum-batı üçlemesinin değişmekte olduğunu işaret ediyor.Değişim ekseni giderek devlet ve seçkinler ekseninde topluma doğru kaymaktadır.Yönetici seçkinlerin toplumsal oluşumları temsil edebilme, ifade edebilme kapasitelerinin önem kazanması batıcı seçkinler ve cahil halk kitleleri yerini giderek yönetici kadrolar ve çoğulcu sivil toplum arasındaki ilşkilere ve onların politik ifadelerine bırakmaktadır.Jakoben devletçi gelenekten pragmatik değerlein önem kazanmasına geçişi politika dilindek ideğişmelerde görürüz.Dava adamı yerini işbitirici politikalar almıştır.

Gelişen liberalizm ve...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.