abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders aöf sınav sonuçları kapitülasyonların osmanlıya etkisi absorbe elementlerinin pazarlama hataları varlık felsefesi adi ardiç (juniperus communis) matlab cemşid bin mesud bin mahmud el tabib el kaşi anadolunun sesi 29 ekim cumhuriyetin ilanı asetilen kaynak şirretçe spontane rönasans doğal sayılarda dörtlü işlem 1 litre kaç kilogram dayanırlık 8. sınıf performans ödevi yaz çiçeklik kalaylı ariza gabari füzeler dış ticaret politikası felsefik düşünce adı deliye çıkmak baki nin eserleri militarizm maile ele geçmek işletme yönetimi şirket inceleme ramak örnek staj ödevi endüstriyel otomasyon staj beklentileri iyonların hırpalama arkadaş seçimi kalabalık kare ilk kim buldu özel tristörler er dişilik beslenen öğle vakti tarihi devirler şeytanca yer bulma para arzı döviz kuru ve faiz oranı aç göz hurra kıbrıs insan hakları kaçırılmak e-pazarlama anket türkiyedeki dağlar kıyı tipleri stoklar ters yüz ders kitabı elenme depresif fırsat vermek lise 1 matematik konu mantık alice harikalar diyarı sergüzeştçi elektronik iş hakkını vermek konserve teknolojisi garaj kapısı Demirperde 0 neden 1 dir hacim ile ilgili sorular 1980den sonra türkiyenin ekonomisi agaçlar ayakta ölür ilginçleşme elektonik tbmm acilis rencide besin piramidi nedir işletmek antropoz serpuş sayıların doğuşu petroloji doğal sayılarla ilgili sorular elektroliz kaplama kervansaray derleme betül çalışkan harap bitkisel turfa tecemmu reklamların önemi ölçü tarihi uçuklama müdürlük kama bağlantıları


ANTİOKSİDAN NEDİR?


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 2 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 150940 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Tip, bir yandan hastaliklarin tedavisinde yeni olanaklar arastirirken, öte yandan da saglikli bir yasam sürdürme, hastaliklari önleme yolunda yogun çalismalar yapmaktadir. Bu alanda en yogun çalismalar beslenme üzerinde sürmektedir. Gidalardaki lif oranlari, vitaminler, beslenmedeki protein, karbonhidrat ve yag miktarlari, yaglardaki doymus yag asidi yüzdeleri neredeyse hepimizin ögrenmeye basladigimiz kavramlar. Bu konuya daha titizlikle egilenler, son zamanlarda antioksidanlardan siklikla söz edildigini görmüslerdir. Bu konu çok konusuluyor ama, bilgilerin yeterli olmadigini da görüyoruz. Eksik bilginin, bilgisizlikten daha tehlikeli oldugu ilkesinden hareket ederek, antioksidanlar konusu biraz anlatmak istiyorum. Antioksidan nedir? Vücut hücreleri tarafindan üretildigi gibi, gidalarla da alinan bir grup kimyasal maddedir. Gidalarla alinan en önemli antioksidanlar, betakaroten, E ve C vitaminleridir. Nasil etki ederler? Soludugumuz havadaki oksijen, vücut içinde serbest radikaller adi verilen ve toksik (zehirli) etki gösteren bazi maddelerin olusmasina neden olur. Demirin paslanmasi ve baligin sudan çiktiktan sonra ölmesi, oksijenin zararli etkilerine örnektir. Vücudumuzda bulunan antioksidanlar, serbest radikallere karsi etki göstererek bunlarin zarar vermesini önler. Antioksidanlarin hastaliklari önledigi söylenebilir mi? Bu konuda kesin konusmak için bazi çalismalar daha yapilmali. Ancak tibbi istatistik çalismalari, ne kadar yüksek dozda antioksidan alinirsa, kanser ve kalp krizi gibi amansiz iki hastaliga yakalanma ihtimalinin o denli azaldigini ortaya koyuyor. Ayrica bulasici hastaliklar ve katarakt konusunda da yararli etkilerinin oldugu biliniyor. Ancak bu etkinin, olusmus hastaligin tedavisini degil, hastaliklarin önlenmesini sagladigini bir kez daha hatirlatmak isterim. Ne kadar antioksidana ihtiyacimiz var? Bu konuda kesin bir rakam vermek güç. Çalismalar, alinan miktar arttikça koruyucu etkinin de daha fazlalastigini ortaya koyuyor. En son çal... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.