abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders ayasofyanın tarihi aslıhan 12 hayvan resimli türk sky jack 18. yy isyanları gprs krank biyel erzurum efsaneleri insanlara nakli hünkâr savurganlık dikişçilik çevre hukuku mevlevilik nedir ısınma kaynaklı hava kirliliği fuarcı calisan memnuniyeti ala sulu ali cavuş şirket incelemesi şampuan tanıtımı silsile indükleme duruş göz hapsi kapsama 1958 krizi bağlanış sele gitmek atıksu arıtma tesisi hedef almak seyirme kemane soydaşlık tartıl göze almak doğru nedir cengiz han akımölçer tutar araç kiralama spor turizmi keçiboynuzu ilbay batıdaki topraklar başarı ile ilgili atasözleri karalama hızlılık soya çekmek hesap uzmanı asit baz ve tuzların vücudumuzdaki önemi bayıltıcı söz arasında hak ve hürriyetlerin tarihçesi telefonu kım ne zaman buldu vallahi (ford-otosan kocaeli fabrikası ipek gibi vega laptop makine park alanı borsa nasıl çalışır sabah yeli elektrik yayı soysuz anket örnek soruları 2. sınıf müzik dersi planı alet etmek saksofon halletme hissedilme 360 derece performans değerleme demokrasinin felsefi temelleri sağır yılan hımış psikolojik uzunluk ölçme spor ile ilgili sözler peşin peşin limon suyu bilinçli alışveriş 3. sınıf ünite planları dispers boyarmaddeler avagadro sayısı spor atasözleri sol ayağım kitabı plastik üretim planlama eğinti art düşünce saklanma sicim rampa zaman serileri analizi anyon ve katyonlar nitelenme pusulasız su sayacı uzunluk ve agırlık ölçüleri yarım kubbe


ANTİOKSİDAN NEDİR?


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 2 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 150940 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Tip, bir yandan hastaliklarin tedavisinde yeni olanaklar arastirirken, öte yandan da saglikli bir yasam sürdürme, hastaliklari önleme yolunda yogun çalismalar yapmaktadir. Bu alanda en yogun çalismalar beslenme üzerinde sürmektedir. Gidalardaki lif oranlari, vitaminler, beslenmedeki protein, karbonhidrat ve yag miktarlari, yaglardaki doymus yag asidi yüzdeleri neredeyse hepimizin ögrenmeye basladigimiz kavramlar. Bu konuya daha titizlikle egilenler, son zamanlarda antioksidanlardan siklikla söz edildigini görmüslerdir. Bu konu çok konusuluyor ama, bilgilerin yeterli olmadigini da görüyoruz. Eksik bilginin, bilgisizlikten daha tehlikeli oldugu ilkesinden hareket ederek, antioksidanlar konusu biraz anlatmak istiyorum. Antioksidan nedir? Vücut hücreleri tarafindan üretildigi gibi, gidalarla da alinan bir grup kimyasal maddedir. Gidalarla alinan en önemli antioksidanlar, betakaroten, E ve C vitaminleridir. Nasil etki ederler? Soludugumuz havadaki oksijen, vücut içinde serbest radikaller adi verilen ve toksik (zehirli) etki gösteren bazi maddelerin olusmasina neden olur. Demirin paslanmasi ve baligin sudan çiktiktan sonra ölmesi, oksijenin zararli etkilerine örnektir. Vücudumuzda bulunan antioksidanlar, serbest radikallere karsi etki göstererek bunlarin zarar vermesini önler. Antioksidanlarin hastaliklari önledigi söylenebilir mi? Bu konuda kesin konusmak için bazi çalismalar daha yapilmali. Ancak tibbi istatistik çalismalari, ne kadar yüksek dozda antioksidan alinirsa, kanser ve kalp krizi gibi amansiz iki hastaliga yakalanma ihtimalinin o denli azaldigini ortaya koyuyor. Ayrica bulasici hastaliklar ve katarakt konusunda da yararli etkilerinin oldugu biliniyor. Ancak bu etkinin, olusmus hastaligin tedavisini degil, hastaliklarin önlenmesini sagladigini bir kez daha hatirlatmak isterim. Ne kadar antioksidana ihtiyacimiz var? Bu konuda kesin bir rakam vermek güç. Çalismalar, alinan miktar arttikça koruyucu etkinin de daha fazlalastigini ortaya koyuyor. En son çal... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.