abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders hakaret masal tekerlemeleri bilgi işlem staj defteri salep dağ kolu kullan-at toplama çıkarma mükrim şekil değişimi ile sıcaklık ölçümü inandırılma cinema ın turkey anadolu ağızları püskü kabartmalı şiirler yüksek fırın dara dar 100 temel eser özeti inkilapları mutavassıt balans röportaj nedir ılımlı anadolu ve türkiye isimleri aquatik kimya makro iktisat rasyonel beklenti dalgalanış elektrik devresi çeşitleri balkanların tarihçesi acılanma 657 halid ziya uşaklıgil yüzey ölçümleri ve hacim tardiye eskişehir han ilçesi paltolu doğal kaynak kimyasal reaksiyonlar temizlik atasözleri kovaryans analizi fizik soru su keleri aşık veysel ve kara toprak adlar siyak zadegân veri toplama sosyal bilimler rüzgar gülü nasıl yapılır ekşi surat döviz tanımı ad kavmi çıkmış sorular diş ticarette lojıstık kimyanın temel yasaları fikri ve sanat hakları basın konseyi latince isimler kont batan yüzen maddeler anımsama hastane bilgi yönetimi modern türkiyenin doğuşu ders anlatımı orsat cihazı opinion essay proje yapmak adrenalin reklamcılık harmaniye jeogrid eğer duy priz hipotez asit yagmurları atatürkün bilim ve bilim adamı verdigi önem osmanlı devletinin yıkılış nedenleri perili enerji kaynakları nelerdir ince memed 28 mermer pazarı kıtaların keşfi hazcılık kapris yapmak dimitri mendeleyevin taşıtların değişimi ışık teorileri yağlı kapı iso 14001 mevsimli mavi sürgün özet imza vermek merdiven kovası su stajı ilk telefon ne zaman cikti aksak ölçüler anlaşılma cumhuriyet döneminde kadınlar


ANTİOKSİDAN NEDİR?


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 2 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 150940 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Tip, bir yandan hastaliklarin tedavisinde yeni olanaklar arastirirken, öte yandan da saglikli bir yasam sürdürme, hastaliklari önleme yolunda yogun çalismalar yapmaktadir. Bu alanda en yogun çalismalar beslenme üzerinde sürmektedir. Gidalardaki lif oranlari, vitaminler, beslenmedeki protein, karbonhidrat ve yag miktarlari, yaglardaki doymus yag asidi yüzdeleri neredeyse hepimizin ögrenmeye basladigimiz kavramlar. Bu konuya daha titizlikle egilenler, son zamanlarda antioksidanlardan siklikla söz edildigini görmüslerdir. Bu konu çok konusuluyor ama, bilgilerin yeterli olmadigini da görüyoruz. Eksik bilginin, bilgisizlikten daha tehlikeli oldugu ilkesinden hareket ederek, antioksidanlar konusu biraz anlatmak istiyorum. Antioksidan nedir? Vücut hücreleri tarafindan üretildigi gibi, gidalarla da alinan bir grup kimyasal maddedir. Gidalarla alinan en önemli antioksidanlar, betakaroten, E ve C vitaminleridir. Nasil etki ederler? Soludugumuz havadaki oksijen, vücut içinde serbest radikaller adi verilen ve toksik (zehirli) etki gösteren bazi maddelerin olusmasina neden olur. Demirin paslanmasi ve baligin sudan çiktiktan sonra ölmesi, oksijenin zararli etkilerine örnektir. Vücudumuzda bulunan antioksidanlar, serbest radikallere karsi etki göstererek bunlarin zarar vermesini önler. Antioksidanlarin hastaliklari önledigi söylenebilir mi? Bu konuda kesin konusmak için bazi çalismalar daha yapilmali. Ancak tibbi istatistik çalismalari, ne kadar yüksek dozda antioksidan alinirsa, kanser ve kalp krizi gibi amansiz iki hastaliga yakalanma ihtimalinin o denli azaldigini ortaya koyuyor. Ayrica bulasici hastaliklar ve katarakt konusunda da yararli etkilerinin oldugu biliniyor. Ancak bu etkinin, olusmus hastaligin tedavisini degil, hastaliklarin önlenmesini sagladigini bir kez daha hatirlatmak isterim. Ne kadar antioksidana ihtiyacimiz var? Bu konuda kesin bir rakam vermek güç. Çalismalar, alinan miktar arttikça koruyucu etkinin de daha fazlalastigini ortaya koyuyor. En son çal... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.