abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders şap hastalığı voıp avrupa özelleştirme kalkışma beckett nihan meydanda bıçaklamak örnek cv öz geçmiş anadolu lıselerı denli silkiniş ahmet hamdi tanpınar şimdiki çocuklar harika regular verbs küpün özellikleri internet kafe opak çöktürmek yardımcı ders stoklar 19yy tarıhı dağıtıcı bayi gezinmek 1.dünya savaşı jean baudrillard spesiyalite kurumsal markalar simsiyah musul meselesi asit fenik dünya edebiyatından öyküler Dadacı harın 7. sınıf soruları gelişim alanları atılmak hazine üretim verimliliği akut nedir ayağını sürümek dersler havale gelmek okullarda kriz yönetimi ca temper vadiler ab ülkelerinde vergi sistemi tabela sarma kurşun cevheri işlenmesi ordu evi tarihi metinler özet nasıl çıkarılır deri ve kürk türkiye haritası hücre nasıl çoğalır dörtlük a tale of two cities yirmiiki matematik ve güven timer counter merinos koyunu katı maddelerin genlesmesi akadlar resim kaktüs oran dışı uluğ bey program geliştirmede kuramsal temeller yer yuvarı peyami safanın dokuzuncu hariciye koguşu aktarmacı semai nedir 1921 anayasa örme kumaş benimsetme minimum modernize asr sistem devrik arayıp sormak sürü sürü operasyon bölümü ısınma öklid teoremi bursa yurt doğu batı medeniyet çatışması kağıt kesme sanatı çevremizdeki canlılar kaside bilişim teknolojisi basit makinalar desen dili şerare başıboşluk kat hizmetleri ön büro ilişkisi konvoy fizik yıllık planları tarih lise 1 haddeleme hataları kağıt nasıl yapılır


NANOTEKNOLOJİ İLE DİJİTAL ÇAĞIN ŞAFAĞINDAYIZ...


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 3 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 151589 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

NANOTEKNOLOJİ İLE DİJİTAL ÇAĞIN ŞAFAĞINDAYIZ...
Dünya, etkileri hiçbir insanlık tecrübesi ile ölçülmeyecek ölçüde büyük yeni bir teknolojik devrimin eşiğinde. Nanoteknoloji, nanometrik (Nanometre metrenin milyarda biri, milimetrenin de milyonda birine denk gelen bir ölçü birimidir) boyutlardaki cisimlerle yapılan çok çeşitli araştırmalara verilen ortak addır.
Nanoteknolojinin amacı ise, insanlara atomik bazda maddeye müdahale gücü ve yeteneği kazandırmaktır.
Nanoteknoloji ile elektronik dünyası minyatürleşmektedir. Daha küçük materyallerle çalışma yöntemleri geliştikçe üretim teknolojimiz varlığın temel taşları olan atomlara kadar uzanacak. Bu da moleküler nanoteknoloji denen kimya ve mühendisliğin evliliği ile olacak.
Atomları nasıl işleyeceğiz?
Atomları görebildiğimiz gibi onları maniple etmek de mümkündür. Atomları hem izleyebilecek hem de onların fiziksel olarak yerlerini değiştirebilecek güçte atomik çözünürlüğe sahip süper mikroskoplar var ve bilim adamları, biyolojinin mükemmelliğine yakın bir yöntemle atom ve molekülleri maniple edebilmenin eşiğinde bulunuyorlar. Aşağıdaki resim bir atom yığınının nasıl bir daire haline geldiğini gösteriyor ve bu işlemin nasıl gerçekleştirilebileceği konusundaki bütün soruları açıklıyor aslında.


Dünyanın her yanında bilim adamları birbirine benzer ve fiziğin elverdiğince az atom kullanarak, bu atomların birbirlerine "yapıştırılmasıyla" oluşacak minyatür makine parçalarını tasarlamaya çalışıyor.
Bu makineler bir araya getirildiğinde de, nanoölçekli motorlar, dişliler, manivelalar, mil yatakları, plakalar, algılayıcılar, güç ve iletişim kabloları ile nanorobotlar üretilecek. Güçlü nanobilgisayarlar sayesinde yeni bir nesil materyal üretilecek ki, alışılagelmedik pek çok özelliğe sahip olacak bu malzemelere "akıllı malzeme" denecek... Programlanabilir akıllı malzemeler arzulanan her şekle kolayca değişerek dönüşebilecek.
Otomatik bir şekilde belirli bir ürünü üretmek için bu nanomakinelerin trilyonlarcası bir arada çalışarak geleneksel emek ve üretim kalıplarını değiştirecekler, üretim maliyetini neredeyse sıfıra indirgeyecekler, bolluk sağlayacaklar ve ürünler hiç olmadıkları kadar ucuz ve sağlam olacak.
Nanoteknoloji Hayatı Nasıl Değiştirecek?
Arabanız değişik ihtiyaçlarınız için şekil değiştirebilecek. Görünmez bir el buzdolabından meşrubat şişenizi size getirecek. Tıpkı faks cihazının bu gün bir belgeyi basması gibi her çeşit tüketim maddesini üreten "madde faksı" cihazınız olacak. Mikrodalga fırınınız leziz yemekler yapabilecek. Tabağınız, elbiseleriniz ve eviniz kendi kendini temizleyebilecek.
Medikal Nanoteknoloji alanında sanal olarak hastalıkların önüne geçilecek, moleküler seviyede hücreleriniz tamir edilecek ve yaşlanma yavaşlatılacak. 50 yaşındayken kendinizi 25 yaşında hissedeceksiniz. Bir süper bilgisayar tarafından kontrol edilen ve vücudumuzun yapay bağışıklık sistemini olu...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.