abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders cep telefonu buğday nedir caykovsk banka tarihçesi bindirmek doğal ve yapay ses kaynakları gazi üniversitesi hazırlık horasanî eczacıbaşı rekreasyon ve oyun ipek ongun yaş on yedi hesabı temizlemek zikzak yapmak goethe mimar sinan resimleri müfettiş yardımcılığı sınav soruları batıl dekovil televizyonculuk vaftiz dilimiz ölcü ve tartı inkilabı eşit kollu terazi saloz akımsız nikel kaplama aplıkasyon nedır biyoloji ilham ampülün tarihi merkantilist lise 1 fizik dersi konular 19 yuzyil osmanli edebiyat nebzecik kutsuz yasama dönemi Afrikalılık Katoliklik orman toprak su çift dirsek araba plaka yonetım sekıllerının şintoizm ateşleyici susam yağı türev ve süreklilik müzik aletleri ve nota sporun tarihçesi selçuklu motif sıvıların yüzey gerilimi fonksiyon matematik fen ve doğa etkinliklerini gözleme bir tane bilgisayar teknolojileri ve programlama otelci kül çöreği nakşetmek kaizen yapma kazılma ingilizce olarak kendini tanıtma kaynatılmak hello salya alan ölçüsü birimleri form nedir 4.sınıf bilgisayar dersi kadınlaşma sayrıl yapay böbrek türkçe ile ilgili özlü sözler klor kayserili şairler beden eğitimi televizyonun eğitimdeki önemi astana kimyasal piller döküm çamur muhasebe nedir simetrik 2005 fen sorular sepet enflasyon etkisi göğüs tahtası bio öss kimya soruları hece yutumu iticilik yumruk topu işletmenin yapısı kanban 1.sınıf yıl sonu zümre toplantıları fiziksel ve kimyasal olaylar akıncılık dondurmacı uyarınca depo içi ekipmanlar bütünleşme nefir tekelci rekabet piyasası not çizelgeleri


NANOTEKNOLOJİ İLE DİJİTAL ÇAĞIN ŞAFAĞINDAYIZ...


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 3 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 151589 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

NANOTEKNOLOJİ İLE DİJİTAL ÇAĞIN ŞAFAĞINDAYIZ...
Dünya, etkileri hiçbir insanlık tecrübesi ile ölçülmeyecek ölçüde büyük yeni bir teknolojik devrimin eşiğinde. Nanoteknoloji, nanometrik (Nanometre metrenin milyarda biri, milimetrenin de milyonda birine denk gelen bir ölçü birimidir) boyutlardaki cisimlerle yapılan çok çeşitli araştırmalara verilen ortak addır.
Nanoteknolojinin amacı ise, insanlara atomik bazda maddeye müdahale gücü ve yeteneği kazandırmaktır.
Nanoteknoloji ile elektronik dünyası minyatürleşmektedir. Daha küçük materyallerle çalışma yöntemleri geliştikçe üretim teknolojimiz varlığın temel taşları olan atomlara kadar uzanacak. Bu da moleküler nanoteknoloji denen kimya ve mühendisliğin evliliği ile olacak.
Atomları nasıl işleyeceğiz?
Atomları görebildiğimiz gibi onları maniple etmek de mümkündür. Atomları hem izleyebilecek hem de onların fiziksel olarak yerlerini değiştirebilecek güçte atomik çözünürlüğe sahip süper mikroskoplar var ve bilim adamları, biyolojinin mükemmelliğine yakın bir yöntemle atom ve molekülleri maniple edebilmenin eşiğinde bulunuyorlar. Aşağıdaki resim bir atom yığınının nasıl bir daire haline geldiğini gösteriyor ve bu işlemin nasıl gerçekleştirilebileceği konusundaki bütün soruları açıklıyor aslında.


Dünyanın her yanında bilim adamları birbirine benzer ve fiziğin elverdiğince az atom kullanarak, bu atomların birbirlerine "yapıştırılmasıyla" oluşacak minyatür makine parçalarını tasarlamaya çalışıyor.
Bu makineler bir araya getirildiğinde de, nanoölçekli motorlar, dişliler, manivelalar, mil yatakları, plakalar, algılayıcılar, güç ve iletişim kabloları ile nanorobotlar üretilecek. Güçlü nanobilgisayarlar sayesinde yeni bir nesil materyal üretilecek ki, alışılagelmedik pek çok özelliğe sahip olacak bu malzemelere "akıllı malzeme" denecek... Programlanabilir akıllı malzemeler arzulanan her şekle kolayca değişerek dönüşebilecek.
Otomatik bir şekilde belirli bir ürünü üretmek için bu nanomakinelerin trilyonlarcası bir arada çalışarak geleneksel emek ve üretim kalıplarını değiştirecekler, üretim maliyetini neredeyse sıfıra indirgeyecekler, bolluk sağlayacaklar ve ürünler hiç olmadıkları kadar ucuz ve sağlam olacak.
Nanoteknoloji Hayatı Nasıl Değiştirecek?
Arabanız değişik ihtiyaçlarınız için şekil değiştirebilecek. Görünmez bir el buzdolabından meşrubat şişenizi size getirecek. Tıpkı faks cihazının bu gün bir belgeyi basması gibi her çeşit tüketim maddesini üreten "madde faksı" cihazınız olacak. Mikrodalga fırınınız leziz yemekler yapabilecek. Tabağınız, elbiseleriniz ve eviniz kendi kendini temizleyebilecek.
Medikal Nanoteknoloji alanında sanal olarak hastalıkların önüne geçilecek, moleküler seviyede hücreleriniz tamir edilecek ve yaşlanma yavaşlatılacak. 50 yaşındayken kendinizi 25 yaşında hissedeceksiniz. Bir süper bilgisayar tarafından kontrol edilen ve vücudumuzun yapay bağışıklık sistemini olu...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.