abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders malzeme muayene atıştırma yeri aidiyet ahmet paşa fazil say 63 made ahmet hamdi tanpınar huzur sözleşme tutanağı görmez sütnine terbiye makina takvimler orta ve yüksek gerilim 100 yil ilkögretim okulu apriori ev tekstili Antep işi işletim sistemlerinin sınıflandırılması pılı pırtı amorf maddeler kimsesiz çocuklar iletişimin amacı ve nedenleri direngen ingilizce dergi televizyon yararları tahrir allotrop gözetleyici fiiliyat kreş 8. sınıf konu anlatımı hoca emme basma tulumbaları yunus emre nin şiirleri akrep çeşitleri dolly gölge oluşumu dağ sıçanı global marketing asya kıtası uhuvvet karaların oluşumu matmazel noralyanın koltuğu the jungle book iş yaşamında kriz yasama yetkisi türkçeye giren yabancı kelimeler konnektör peşin satış milli gelir hesaplama automation ruh doktoru polimer kinetiği lityum 10. sınıf test simetrik halı dış ticaret sermaye şirketleri neft maskeli kopya hacker kökler kimya bilimi bilimsel eser nevruz bayramı dişli konstrüksiyonu iş değerlemesi nasreddin hocanın yıldız zamanı idam cezası su debi hesabı formülü fizik hal değişimi 1994 ekonomik krizi daha 2. mahmut döneminde ıslahatlar akıllı ev sistemleri küçük prens kitabı 11. sınıf matematik dersi ünitelendirilmiş yıllık ders planı eğitim sistemleri bezdirici gizli mabet radarlar itekleme bilgisayar amaçları rezistans hesabi mis gibi itmek hedef pazar bölümlendirme şifalı beyannameler hakkında solungaç 1980 24 ocak incinmek feedback civata somun mitin doğuşu iffet münafıklık Oğan bayramlar


HAVA KİRLİLİĞİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 151650 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Hava, atmosferi meydana getiren gazların karışımıdır. Saf hava, başta azot ve oksijen olmak üzere argon, karbondioksit, su buharı, neon, helyum, metan, kripton, hidrojen, azot monoksit, ksenon, ozon, amonyak ve azotdioksit gazlarının karışımından meydana gelmiştir. Bu gazların dağılımı ise % 78’i azot, hacim olarak %21’ni ve ağırlık olarak %23’ ünü oluşturan oksijen ise oldukça reaktif bir gazdır. Diğer gazlar ise atmosfer hacminin %1’ini oluştururlar. Atmosferi oluşturan bu gazların, en kararsız olanları su buharı ve karbondioksittir. Atmosferdeki su buharı miktarı, denizler, göller, nehirler ve bitkilerden buharlaşma ile artar ve bulutlardan sis, çiğ, yağmur oluşumu ile de azalır. Su buharının bu değişkenliği, bu olaylarla birbirini öyle takip dengeler ki , su buharının atmosferdeki miktarı değişmez. Karbondioksit ise normalde çok küçük yer teşkil eden bir birleşendir. İnsan ve hayvanların teneffüsü ve bitkilerin fotosentez olayı ile atmosferdeki miktarı dengede tutulur. Atmosferdeki azot orman yangınları, şimşek gibi doğal atmosfer olayları ve yanma sonucu meydana gelir.
HAVA KİRLİLİĞİ
Doğal olarak saf atmosfer az veya çok miktarda, büyük bölümü suni olan yabancı maddelerin üretimi ile kirletilir. Bunların başında petrol ürünleri ve endüstriyel kirleticiler gelmektedir. Özellikle son yıllarda, endüstriyel aktivitenin, şehirleşmenin ve nüfusun arması ile kirletici maddelerin kullanımı ve miktarıda hızla artmaktadır.
Atmosfere dağılarak, onu kirleten kirleticiler katı, sıvı ve gaz halindedirler. Çeşitli kaynaklardan meydana gelen kirlilik maddeleri toz, is, sis, buhar, kül, duman vb. olarak havaya geçerler. Atmosferdeki bu kirleticiler, kirletici kaynaklardan atmosfere doğrudan verilen kirleticiler ve kirleticilerle atmosferik özellikler arasında kimyasal olaylar sonucu oluşan kirleticiler olmak üzere iki şekilde bulunurlar.
Hava kirliliğine örnek bir görüntü
Atmosfere kirletici kaynaklardan yayılan kirleticiler, kükürtdioksit, azot oksitler, karbon mon...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.