abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders gaye 140 30 09 ingilizce günlük konuşma dil klasik pazarlama 23 nisan nedir marjlı atatürkün kronolojik hayatı halka açık şirketlerde muhasebe yay kolu gazoz şad olmak edebiyat ve bilim ilişkisi meslek ve liseler yalama yazı balıkçılık dünyada konuşulan diller kabarcık bilgisayarin yararlari ve zararlari gangster perdeli bilgisayar tarihi ağaçkakan bedbin olmak bilgisayar donanım stajı takbih bulgaristan iklim iç dünya Adana kebabı ses ve duyma stratejik planlam süreci volfram arka yüz yalaz killi toprak nedir organ nakli radyoaktiflik ve tıp maket planları nevale giydirme cephe sevici elektroskop yapımı yerkabuğu gelişim ve öğrenme karadenizin tuzluluk oranı izam etmek bilgisayar ve temel bileşimleri rijitlik merkezi kayağan makina mukavemet yugoslavya siyenit hayfa aşinalık kooparatif kolu uruguay hizmet anlaşması proses akış şeması bin yaşa! eksi sayı gök ekseni kişiler arası ilişkiler aktüalite tanımlık elektromanyetik spektrum yöntem nedir enflasyon oranları kara yolları genel müdürlüğü oleik asit satış yapmak ılgaz türküsü 1933 olgucu kaynak teknolojisi vurgu uzunluğu modelhane pop art tutumlu olmak atatürk ve çocuklara verdiği önem halkla ilişkiler nedir tohumlama spartacüs fanuc freze 1204 notaların anlamı sıhriyet bilgisayar donanım staj raporu şemsî isi humma agaçtan kitap nasıl oluşur inşaat ve inşaatlarda kullanılan malzemeler görünmek mesire fiberglas sorulmak kalsiyum karbonat davranış bilimlerine giriş dört ayak diz dize keyfetme


ALKOLİZM


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 151888 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

ALKOLİZM:
Evlerde yapılan arkadaş ya da akraba toplantılarında, erkekler kadehleri tokuştururken, kadınlar genellikle daha fazla içilmemesi için söylenme ve surat asma işini üstlenirler. Bizim toplumumuzda alkol erkeklere özgü bir eğlenceliktir. Dolayısıyla alkolizm de, neredeyse prostat kadar, erkeklere özgü bir hastalık olarak kabul edilebilir.
Alkolizm en çok 20-35 yaşları arasında görülüyor. Yaygınlığı toplumdan topluma değişiyor. Gelişmiş ülkelerde başta gelen sağlık sorunlarından birisi. Amerika, Fransa ve İsveç gibi ülkelerde yetişkin nüfusun yüzde 10-15Ini etkiliyor. Ülkemizde de giderek artan alkol tüketiminin bu konuda tehlike sinyalleri verdiğini söyleyebiliriz.
Kimler alkolizme daha yakın?
Alkoliklerin büyük bölümü alkole karşı yüksek dayanma gücü gösteren kişiler. Bu kişiler fazla miktarda içseler bile yüz kızarması, çarpıntı, bulantı, yalpalama gibi sarhoşluk belirtileri göstermiyorlar. Bu nedenle, Alkol bana dokunmuyor diyen kişilerin özellikle risk altında oldukları söylenebilir. Söz konusu özellik bir genetik miras gibi babadan oğula geçiyor. Yapılan araştırmalar, alkoliklerin oğullarında da alkole dayanma gücünün yüksek olduğunu ortaya koyuyor.
Yine aynı nedenle, alkole dayanma gücü düşük olan ırklarda alkolizm daha ender görülüyor. Bu durumun en iyi örneği az miktarda alkol aldıklarında ağır biçimde sarhoş oldukları bilinen Japonlar. Japonya alkolizm oranı en düşük toplumlardan birisi. Buna karşın alkolizmin tek nedeni yüksek dayanma gücü değil. Örneğin alkole çok dayanıksız olan Amerikan kızılderililerinde alkolizm oranı oldukça yüksek. İçinde bulundukları ağır toplumsal sorunlar, genetik yatkınlık taşımamalarına rağmen, onları alkolizme itiyor.
Bir de kişiyi alkol kullanımına yönelten ruhsal hastalıklar var. Bunların arasında depresyon ve bunaltı bozuklukları başta geliyor. Söz konusu ruhsal bozukluklarla başetmeye çalışan kişi, yatıştırıcı ve rahatlatıcı etki...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.