abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders üç buutlu zeplin türkiye iktisat tarihi hızlandırma destursuz baz ve tuzlar güç transistör öğrenci dosyaları anadoluda yaşamış uygarlıklar 2279 lpg uygulamaları karmaç fen bilgisi tezi farklı oturma hesabı taş iliği 1299-1453 osmanlı padişahları ticaret hukuku çekilme teneke trampet hayvanların insanlara zararı kağıt dönüşümü ülke, para silkme modifikasyon maddeyi tanıyalım edisonun hayatı illistrasyon islamiyet ve türk kültürü dairesel permütasyon öğretim materyali geliştirme gezi tanimi romalılar döneminde spor tatsız bir olayi bulaşık deterjanı biyoloji yazılı dereceli türkiyede nüfus politikaları halk edebiyatı taramak fizik 2 final şişmanlama okul çocuğu bellboy belirtke tarımda çalışan kişi sayısı copperfıeld izomerik dönüş randevu azeotropik karışımlar tam gölge organize sanayi bilim ve sanat özgürlüğü bilgisayar kasaları ve türleri rol oynamak cumhuriyeti korumak ve güçlendirmek beş güç modeli kumanda devreleri dead mans ısland sarıkçı pazarlama planlaması dolaylama rölativite teorisi açılar ve kullanım alanları pastörize süt emperyalizm nedir cumhuriyet döneminde türk edebiyatı devletin görevleri while gestalt psikolojisi sosyal bilgiler programının amaçları kılcal boru görüş toplama stator ana defter biyoloji zümre cebirsel 7 sınıf yaprak testleri bodurlaşmak bilisim kımıldanış esitsizlikler ünlü türk ressamları leyla ile mecnun hikayesi kürselleşme minnacık yağma 2006 öss petrokimya 11 yüzyıl haberleşmesi azerbaycan ekonomisi tulum darwin reklam filmi senaryosu askerlik yapmak kılık kıyafet kanunu susturucu yapımı cumhuriyet öncesi ve sonrası okul ortamları karbonat pik döküm


ALKOLİZM


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 151888 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

ALKOLİZM:
Evlerde yapılan arkadaş ya da akraba toplantılarında, erkekler kadehleri tokuştururken, kadınlar genellikle daha fazla içilmemesi için söylenme ve surat asma işini üstlenirler. Bizim toplumumuzda alkol erkeklere özgü bir eğlenceliktir. Dolayısıyla alkolizm de, neredeyse prostat kadar, erkeklere özgü bir hastalık olarak kabul edilebilir.
Alkolizm en çok 20-35 yaşları arasında görülüyor. Yaygınlığı toplumdan topluma değişiyor. Gelişmiş ülkelerde başta gelen sağlık sorunlarından birisi. Amerika, Fransa ve İsveç gibi ülkelerde yetişkin nüfusun yüzde 10-15Ini etkiliyor. Ülkemizde de giderek artan alkol tüketiminin bu konuda tehlike sinyalleri verdiğini söyleyebiliriz.
Kimler alkolizme daha yakın?
Alkoliklerin büyük bölümü alkole karşı yüksek dayanma gücü gösteren kişiler. Bu kişiler fazla miktarda içseler bile yüz kızarması, çarpıntı, bulantı, yalpalama gibi sarhoşluk belirtileri göstermiyorlar. Bu nedenle, Alkol bana dokunmuyor diyen kişilerin özellikle risk altında oldukları söylenebilir. Söz konusu özellik bir genetik miras gibi babadan oğula geçiyor. Yapılan araştırmalar, alkoliklerin oğullarında da alkole dayanma gücünün yüksek olduğunu ortaya koyuyor.
Yine aynı nedenle, alkole dayanma gücü düşük olan ırklarda alkolizm daha ender görülüyor. Bu durumun en iyi örneği az miktarda alkol aldıklarında ağır biçimde sarhoş oldukları bilinen Japonlar. Japonya alkolizm oranı en düşük toplumlardan birisi. Buna karşın alkolizmin tek nedeni yüksek dayanma gücü değil. Örneğin alkole çok dayanıksız olan Amerikan kızılderililerinde alkolizm oranı oldukça yüksek. İçinde bulundukları ağır toplumsal sorunlar, genetik yatkınlık taşımamalarına rağmen, onları alkolizme itiyor.
Bir de kişiyi alkol kullanımına yönelten ruhsal hastalıklar var. Bunların arasında depresyon ve bunaltı bozuklukları başta geliyor. Söz konusu ruhsal bozukluklarla başetmeye çalışan kişi, yatıştırıcı ve rahatlatıcı etki...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.