abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders anneler şiiri 4. murat bagdat seferi mezar ışığın yansıma kanunları tevhit tepebaşı Fürs sağ yap! biyoloji projesi arch ikrah etmek benim diyen fabl türleri rendeli orman sektörü tabutluk boynuzsu eko karbon mevize canlılarda üreme ve gelişme köycülük tip ve karakter torna staj tarık dursun k. ab kredileri termokimya 190 tarihsel company marketing mix eş merkezli ocaklı kibirlenmek razmol nötrleşme diş halka açık şirketlerde muhasebe yaban romanı koramiral alanya ağız ünlüsü 5. sınıf hız problemleri hastalanmak silas marner santıye güvenlik cihazları askeri üniforma boyama avrupa birliği karşıtlar dilekçeler düzen eş anlam bul sindirim sistemi soruları ipek ongun hayatı ingilizce gazete alt olmak miyop antagonizma piyes ler iklimin insan üzerine etkileri ıstanbulu dınlıyorum telcik bahçıvan eskişehir han ilçesi kardeşim rüzgar kardeşim deniz gıcır gıcır ateşkes buzlu cam ileri matematik eko sistemin bozulma nedeni atatürk ilkeleri önemi görme! büro analizi yetkinlikler nedir yazılı eski uygarliklarin kullandiklari sayi sistemleri engelsiz yaklaştırmak dok erozyon çığ homejen huzur evi akliyeci bilgi işlem staj defteri uydu foto yönetim süreçleri kızılırmak haritası milli değerler icatlar adak osmanlı eğitim kurumları heder etmek evveli pey sürmek haramilik monografi örnekleri hac çekilişi tazyik hızkontrol cihazları varsıl kroki nerelerde kullanılır veri toplama yöntemleri


ATATÜRK’ÜN AKILCILIĞA VE BİLİME VERDİĞİ ÖNEM


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 2 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 152673 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

ATATÜRK’ÜN AKILCILIĞA VE BİLİME VERDİĞİ ÖNEM
Akılcılık,insanın aklı ile gerçekleri anlama yeteneğidir. Atatürkçülüğün en önemli özelliği,akılcı ve bilimci bir davranışı ve düşünceyi yansıtmasıdır.
Akılcılık,insanların doğru karara varması,bilimsel davranış göstermesi ve başarılı uygulamalar yapabilmesi için sağlam fikirlere sahip olmalarını ister.Çünkü akılcılık bireye sorumluluk verir.Sorumluluğun bilincinde olan birey de ülkesine ve milletine daha yararlıolur.Akılcılık,milli birlik ve beraberliğin sağlanmasında da önemli bir etkendir.
Türk milletini geri bırakan başlıca sebep,cumhuriyet devrine kadar bilim ve teknolojinin kullanılmamış olmasıdır.
Bilimin insan yaşamındaki yeri ve önemi çok büyüktür.Çünkü bilim,doğruluğu denenmiş,başarılı iş yapma teknikleridir.Bilim ve teknoloji,yapacağımız her işte bize doğru yolu ve tekniği gösterir. Onun için Atatürkçülük,hayatta bilim ve tekniğin uygulanmasını öngörür.Atatürk”Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.”özdeyişi ile milletimize gideceği yolu gösterirken dünyanın her türlü ilminden, buluşlarından,ilerlemesinden ve teknolojiden yararlanılmasını istemiştir.Bu düşüncesini bilerek her yerde tekrarlamıştır.
Bilim ve teknik her an çağdaş uygarlığa göre değişebilir.Bize düşen görev yeni buluşlar ortaya çıkınca onları benimseyip yaşama uygulamaktır.Bunun için bilim ve teknolojideki değişiklikleri, yenilikleri sürekli izlemek gerekir.
Bilim adamlarımız,izledikleri yeni bilimsel ve teknolojik olduğu gibi kabul etmekle yetinmeyip kendileri de araştırmalar ve incelemeler yaparak daha ileriye gitmeye çalışmalıdır.
Böylece milletimiz bilim ve teknolojinin ışığında daima ilerleyecek ve medeni milletler seviyesinde yarışacaktır.
Atatürk bilime olan inancını şu sözleriyle belirtmiştir:
“Bizim akıl,mantık,zeka ile hareket etme bizim özelliğimizdir. Bütün hayatımızı dolduran olaylar bu gerçeğin belgesidir.Bundan sonra pek önemli zaferlere kavuşacağız;fakat bu zafer,süngü zaferleri değil,bilim v...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.