abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders ekosistem 93 plaka 23 nisan şiiri el kızı börek dillerin sınıflandırılması tabla endüstriyel kontrol ders konuları askeriye acil servis işleyiş prosedürü gerçekten kavuşum altın meri lineer programlama kondenser plastik yapımı İbranî samba fransızca günlük plan tehi ezgiç antalya bölgesi ağrı narin post plate omurgasiz hayvanların özellikleri geri kalmış türkiyedeki kayaçlar hınzırlık milli birlik ve beraberlik staj örneği ileri teknoloji seramikleri incir beldeler matematikteki buluşlar housekeeping atatürk ile ilgili okul şarkılar atatürkün sanatla ilgili özdeyişleri migmatit filizlenme yulaf unu sarı ırk projeksiyon nedir üçgen alan hesaplama kalite yönetimi karekök misafirhane ana dilimiz türkçe için söylenmiş söz şampanya kara tren a c genaratörler manzum ve mensur nedir proses davranış kavramı uyarıcılar tepkiler riza ciftci fabrikanın önemi kemiklerin şekil değişmesi bu kabil paskalya çöreği kalörifer montajı yönetim ve kuantum zar tutmak karadeniz bölgesi öğretme modelleri kehribar arşivcilik ve tarihi yer çekimi kanunu vergi ilkeleri trans izomer erime donma kahretme içli dışlı zeka ve özel yetenekler süre örgütlerde büyüme bacanak ölü deniz türkü sözleri şiveli ekşimsi malikilik mezhebi civata ölcülmesi öçlü tatsızlık kurutucu üreme murat hatıra nedir atatürk ve basınla akarlar perde perde bernolli denklemi dökümcü saman sarısı alman çocuk oks 3. tercih küre zemzem suyu


ABD’ NİN ASYA POLİTİKASI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 152749 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

ABD’ nin Asya Politikası

a)ABD ve Hindistan : ABD başkanı Clinton, Güney Asya gezisine çıkmadan önce yaptığı açıklamada, dünya nüfusunun beşte birini barındıran, demokrasi geleneğine sahip, ekonomik şeffaflık ve bilimsel gelişmeyi kucaklamış olan bölgenin, dünyamızın gelecek 50 yılının en büyük başarı hikayesinin potansiyelini taşıdığını ifade etmiştir.
Ziyaretinin ilk ayağı olan Hindistan’da, Türkiye’de yaptığı gibi parlamentoda bir konuşma yapmış ve milletvekillerini adeta coşturmuştur. Konuşmasında öncelikle Hindistan’a övgüler yağdırdıktan sonra Yeni Delhi’nin nükleer politikasının bölge istikrarı ve güvenliğine bir yarar getirmeyeceğini vurgulamıştır. Ticaret ve sanayi bakanları arasındaki görüşmelerde, global ticaret sisteminin güçlendirilmesinin zorunluluğu üzerinde durmuştur. ABD tarafı, işadamları ve hükümet düzeyinde özellikle iletişim teknolojisi, altyapı, bio-teknoloji ve hizmetler konusunda işbirliği ve yatırımları gündeme getirmişlerdir.
Clinton ile Hindistan Başbakanı, 21.yy’ a doğru ABD-Hindistan ilişkilerinin seyri konusunda bir anlaşma imzaladılar. Tarım ürünleri için Yeni Delhi yönetimi gümrük duvarlarını düşük tutmayı taahüt etti. Tarım ürünlerini AB üyesi ülkelere satarken karşılaştığı engeller gözönüne alınırsa, böyle geniş bir pazara girebilmek ABD için kolay elde edilmiş bir başarıdır.
Uluslar arası mali çevreler Hindistan’ı, Çin ile karşılaştırıldığında çok daha kolay nüfuz edebilecek, yüksek potansiyele sahip bir pazar olarak niteliyorlar. Bu pazar ABD kapitalizmine yeni çıkış imkanları sağlayacaktır. Hindistan’da 30-180 milyon kişinin alım gücü batılı mallara uygun olduğu tespit edildi. Enerjide 250 milyar dolarlık, iletişimde 100 milyar dolarlık bir yatırım potansiyeli olduğu ve bu ziyaretle ABD’nin bölgede kök salması için önemli bir fırsat olduğuna dikkat çekiyor.
Clinton bu gezisine Bangladeş’i de katarak bu ülkede bulunan doğalgaz yataklarına ABD yatırımları için ön hazırlık yapıyor. Burada gaz rezervlerinin bulunduğu alanda ABD petrol şirketleri 1996’da 20 milyon dolar olan yatırımlarını 700 milyon dolara yükseltmişlerdir. Bölgede 15-20 milyar dolar yatırım potansiyeli vardır.
...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.