abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders kuşkulanma it kuyruğu okulda şiddet ısınma çalışmaları bilgisayarın bulunuşu otokar mrp lamark 3d çizim programı ticaret siteleri lozan antlaşması onaylama söz almak kambiyo servisi feodal gerekçesiz atatürk ve istanbul 19. yy da osmanlı devletinin sosyal durumu 3. sınıf haberleşme tarihi ve araçları fdg vatandaslık çevreyi kirleten etmenler telefoncu tersine dünya uzman sistemler step motor sürücüleri metal kaynak cesitleri mızmızlık teslimat iç ağa gramofon merkez bankasının amaçları ve araçları oportünizm geçici kurul yönetmeliği amcazade oflaz meskenet alabora salise kimya soru bankası endemik ayarlanmak içkici gazete sarı sayfalar pare pare antipatik canlılarda beslenme gazete internet 1940 sonrası türk edebiyatı eş basınçlı işlem kodu dem tutmak ara nağme akdeniz su canlıları sınama mobilya da maliyet hesaplama otel organizasyon şeması beyaz geminin özeti darmadağın akarsu nedir yoğurma haydin moderato sonlama akdenizin çözümleyici içici hitabet türü yer domuzu 2 temmuz sivas genelleme fondan misina bilgisayar metotları dönüşüm kafka 87/3 sürek avı arda oltacı atatürkün eğitime verdiği önem döndürme tasarlanış betimleyici liralık işi ciddîye almak sadrazamlık palikarya ortoz oluklu sağlık için spor türk edebiyatı bölümleri seksen günde devri alem özet postmodern pazarlama karmaşık müzakere tartışmanın türleri saldırıya uğramak norther as in wind göl nedir kemer


ABD’ NİN ASYA POLİTİKASI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 152749 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

ABD’ nin Asya Politikası

a)ABD ve Hindistan : ABD başkanı Clinton, Güney Asya gezisine çıkmadan önce yaptığı açıklamada, dünya nüfusunun beşte birini barındıran, demokrasi geleneğine sahip, ekonomik şeffaflık ve bilimsel gelişmeyi kucaklamış olan bölgenin, dünyamızın gelecek 50 yılının en büyük başarı hikayesinin potansiyelini taşıdığını ifade etmiştir.
Ziyaretinin ilk ayağı olan Hindistan’da, Türkiye’de yaptığı gibi parlamentoda bir konuşma yapmış ve milletvekillerini adeta coşturmuştur. Konuşmasında öncelikle Hindistan’a övgüler yağdırdıktan sonra Yeni Delhi’nin nükleer politikasının bölge istikrarı ve güvenliğine bir yarar getirmeyeceğini vurgulamıştır. Ticaret ve sanayi bakanları arasındaki görüşmelerde, global ticaret sisteminin güçlendirilmesinin zorunluluğu üzerinde durmuştur. ABD tarafı, işadamları ve hükümet düzeyinde özellikle iletişim teknolojisi, altyapı, bio-teknoloji ve hizmetler konusunda işbirliği ve yatırımları gündeme getirmişlerdir.
Clinton ile Hindistan Başbakanı, 21.yy’ a doğru ABD-Hindistan ilişkilerinin seyri konusunda bir anlaşma imzaladılar. Tarım ürünleri için Yeni Delhi yönetimi gümrük duvarlarını düşük tutmayı taahüt etti. Tarım ürünlerini AB üyesi ülkelere satarken karşılaştığı engeller gözönüne alınırsa, böyle geniş bir pazara girebilmek ABD için kolay elde edilmiş bir başarıdır.
Uluslar arası mali çevreler Hindistan’ı, Çin ile karşılaştırıldığında çok daha kolay nüfuz edebilecek, yüksek potansiyele sahip bir pazar olarak niteliyorlar. Bu pazar ABD kapitalizmine yeni çıkış imkanları sağlayacaktır. Hindistan’da 30-180 milyon kişinin alım gücü batılı mallara uygun olduğu tespit edildi. Enerjide 250 milyar dolarlık, iletişimde 100 milyar dolarlık bir yatırım potansiyeli olduğu ve bu ziyaretle ABD’nin bölgede kök salması için önemli bir fırsat olduğuna dikkat çekiyor.
Clinton bu gezisine Bangladeş’i de katarak bu ülkede bulunan doğalgaz yataklarına ABD yatırımları için ön hazırlık yapıyor. Burada gaz rezervlerinin bulunduğu alanda ABD petrol şirketleri 1996’da 20 milyon dolar olan yatırımlarını 700 milyon dolara yükseltmişlerdir. Bölgede 15-20 milyar dolar yatırım potansiyeli vardır.
...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.