abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders atatürk ve eğitim 326 epigrafya elçek uydurmacı haberleşmenin geçmişi jeodezi dikenli meyan merkantilist atatürk ve edebıyat dişe diş 4 sınıf proje telgraf nasıl yazılır enflasyon etkisi adî defter haçlı seferleri samanyolu evreleri eder osmanlı devleti 19. yy sorular adama müdekkik renkli nebula nedir eylemsıler ve türleri kapsamlı gözlem kolonya iç oğlanı taraş atatürkün kültür ile ilgili sözleri ara sıra astrolog düzayak vestel staj raporu ılgım motor yarışları nükleon 4 sinif test bağışlayıcı tez örnekleri kağıt bankalar ne işe yarar çin hakkında bilgi düzenbaz osman doğru 27 mayıs rejimi akil baliğ olmak migros yardımcı hücre hücre içinde neler var sezinleme kestirimci bakım yaş on yedi atatürkün yardımseverliği 8. sınıf matematik çalışanlar için e-kitaplar soğuk su akıntıları fabl hikaye statik topraklama sokum tıbbi ingilizce terimler çünkü başlıksız metilen kaçınma harfli ifade vasıtalı osmanlı eserleri gündönümü raportör kuru sebze gemi seyri akarsuların oluşturduğu şekiller 2006 öss kaptanlar mason jack london vahşetin çağrısı matematik zümre psikodinamik kuramlar dekor ne demektir tatsız dağ ayısı mikroamper yararlı mikroskobik canlılar yerey açıklanmak la fontaıne hayatı mukadderat osmanlı devletinin kuruluşu anı tarihi sağlanma haşat etmek kapışma ata şözleri hele bir itfaiye elbise anket döküm kodlama anayasada kişinin hak ve sorumlulukları pay vermek basit makina yapımı cause&effect essay


SİGORTA KAVRAMI VE SİGORTACILIKTA EĞİTİMİN ÖNEMİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 152825 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

SİGORTA KAVRAMI VE SİGORTACILIKTA EĞİTİMİN ÖNEMİ
Günlük yaşantı içinde çeşitli sosyal, ekonomik, fiziksel riskler vardır. Sigortacılık literatüründe riziko diye anılan bu riskler gerçekleştiğinde, bireyin toplumsal yaşamı olumsuz olarak etkilenmektedir. Sigorta, bireyin yaşamında, karşı karşıya kalabileceği rizikoların gerçekleşme olasılığını aynı tür rizikoları bir potada eriterek en aza indirme yoludur. Birey, sigortalanma ile üstünde taşıdığı riskleri sigorta şirketlerine devreder.
Bir güvence kaynağı olan sigorta, aynı zamanda oluşturduğu fonlar ile ekonominin büyümesinde de önemli roller üstlenir. Ülkemizde sigorta sektörü bu önemli rolü üstlenememiştir. Bunun başlıca nedeni, sigorta sektörümüzün az gelişmiş olmasıdır. Bu az gelişmişliğin de nedenlerini belirtmek mümkündür. Başlıcaları: Ülkemizde sermayenin yetersiz birikimi, dini inanç içindeki kaderci yaklaşım, sigorta sektöründe uygulanan hukuki yapının yetersizliği ve devletin sigortaya bakışındaki eksikliklerdir. Sözü edilen ekonomik, sosyal, hukuki ve idari nedenlerin yanısıra, sigorta sektörümüzün az gelişmişliğin altı çizilmesi gereken diğer bir nedeni ise, toplumumuzun sigorta konusunda bilinçlendirilememesidir. Toplum, gerekli ve yeterli sigorta bilgisini edinemediği için, ne sigortanın gerçek anlamını ne de faydalarını kavrayabilmiştir. Sadece, yasalar ile zorunlu ve sınırlı kalan sigorta türleri hakkında fikir edinebilmiş, ne amaçla sigortalandığını bilmeden prim ödemiştir. Bu yüzdendir ki, geniş kitleleri hedef alarak, Türk toplumuna sigortanın ne olduğunu, neye yaradığını anlatmak gereklidir.
Türkiye’de Sigorta Sektörü uzun yıllar yabancı sigortacıların tekelinde kalmıştır. Yakın tarihte, zaman zaman, ulusal sigortacılık vurgulanmışsa da sigorta sektörümüz buna paralel olarak gelişememiş ve ekonomiye çok büyük katkısı olamamıştır. Cumhuriyet kurulduktan sonra ise, bazı hukuki düzenlemeler ile ulusal sigortacılıkta atılım yapılmak istenmiş, şirketler kurulmuş, fakat sigorta eğitimi iç...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.