abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders şeref yeri uygarlıkta sanat heyelandan korunma yolları sipsi hizmet işletmelerinin bütçeleri sarsıcı kara cahil mana vermek izlenimci murdar eğrili develik sigara resmi tercümanlık çin ve teknoloji işletme stajı 1.dünya savası sonuçları 1928 deformasyon gecikme şiir türleri mum boya ab sürecinde ulus başlıca sosyal haklar nelerdir tekstilde baskı yöntemleri itfaiye tapmak dikkat eksikliği kütüphane yönetim sistemi tıkanmak sıcakkanlılık korku ile ilgili atasözleri ve anlamları peynirli ısık ışık ve ses deney fon nedir belirli gün ve haftalar sayısal loto bitkiler ve çiçekler sınıfta demokrasi kuruş kuruş transkripsiyon arazi kullanımı sevdirmek ilk önce yusuf şahin akışkanlık akşam iklim grafikleri darwinin hayati görüştürme ısıtılan maddeler 18.yy sanat yakınlık görmek eros orman endüstri kafes gibi kapatma american culture dizayn yaşlı elektrik yangın maya çoğaltma sitoplazma dün bugün yarın presenta simgecilik ılıştırma entelekt müzikçi radyolink anaokulu müdürü drama gerçeklik hamburg yöntemi akdeniz ikliminin bitkiler türleri iznik hayali bey meyhaneci köy doktoru göre öğütücü diş osmanlı devletinde kültür ve uygarlık the great gatsby 60 sonrası sanat köyden kente göç eklemek internette reklam emanet ne demek atatürk ün insan haklarına verdiği önem rugan kaşağı les 2003 soruları çoluk çocuk parke taşı inverterler e sayısı iletme osmanlı devletinde 19. yüzyıl rüstik


SİGORTA KAVRAMI VE SİGORTACILIKTA EĞİTİMİN ÖNEMİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 152825 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

SİGORTA KAVRAMI VE SİGORTACILIKTA EĞİTİMİN ÖNEMİ
Günlük yaşantı içinde çeşitli sosyal, ekonomik, fiziksel riskler vardır. Sigortacılık literatüründe riziko diye anılan bu riskler gerçekleştiğinde, bireyin toplumsal yaşamı olumsuz olarak etkilenmektedir. Sigorta, bireyin yaşamında, karşı karşıya kalabileceği rizikoların gerçekleşme olasılığını aynı tür rizikoları bir potada eriterek en aza indirme yoludur. Birey, sigortalanma ile üstünde taşıdığı riskleri sigorta şirketlerine devreder.
Bir güvence kaynağı olan sigorta, aynı zamanda oluşturduğu fonlar ile ekonominin büyümesinde de önemli roller üstlenir. Ülkemizde sigorta sektörü bu önemli rolü üstlenememiştir. Bunun başlıca nedeni, sigorta sektörümüzün az gelişmiş olmasıdır. Bu az gelişmişliğin de nedenlerini belirtmek mümkündür. Başlıcaları: Ülkemizde sermayenin yetersiz birikimi, dini inanç içindeki kaderci yaklaşım, sigorta sektöründe uygulanan hukuki yapının yetersizliği ve devletin sigortaya bakışındaki eksikliklerdir. Sözü edilen ekonomik, sosyal, hukuki ve idari nedenlerin yanısıra, sigorta sektörümüzün az gelişmişliğin altı çizilmesi gereken diğer bir nedeni ise, toplumumuzun sigorta konusunda bilinçlendirilememesidir. Toplum, gerekli ve yeterli sigorta bilgisini edinemediği için, ne sigortanın gerçek anlamını ne de faydalarını kavrayabilmiştir. Sadece, yasalar ile zorunlu ve sınırlı kalan sigorta türleri hakkında fikir edinebilmiş, ne amaçla sigortalandığını bilmeden prim ödemiştir. Bu yüzdendir ki, geniş kitleleri hedef alarak, Türk toplumuna sigortanın ne olduğunu, neye yaradığını anlatmak gereklidir.
Türkiye’de Sigorta Sektörü uzun yıllar yabancı sigortacıların tekelinde kalmıştır. Yakın tarihte, zaman zaman, ulusal sigortacılık vurgulanmışsa da sigorta sektörümüz buna paralel olarak gelişememiş ve ekonomiye çok büyük katkısı olamamıştır. Cumhuriyet kurulduktan sonra ise, bazı hukuki düzenlemeler ile ulusal sigortacılıkta atılım yapılmak istenmiş, şirketler kurulmuş, fakat sigorta eğitimi iç...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.