abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders senit cakalı sendikalar kanunu fason sözleşme örneği test hazırlama ve geliştirme teknikleri rediktör hareketsizlik seferberlik Osmanlıcılık fonetik elektrik donanımı esefli tas kure no frost organık kımya kıtabı butik otel 2. dereceden iki bilinmeyenli denklemler termos doğuran hayvanlar ilkokul 2 sınıf dersleri avareleşme atatürk basın karıntı görümce atmosfer olmasaydı ne olurdu lise 1 kimya kimya kanunları isimden isim yapan ekler otel rezervasyon iyilikçi bilanço analiz programı and soğuk şekillendirme boşanma davaları bakır boru ile altın arama kalvenizm önel performance management system siroz benim diyen öğrenci şiirleri naiplik şen şatır fason toplantı türleri şalter kanın analizi büro staj bilgileri selim sırrı tarcan en kötüsü yıldız üçgen şeması otomobilin tarihi terörcü yöresel atalarımızdan kalan reisülküttap 1. sınıf tacirlerin tutmak zorunda oldukları defterler durum hikayeleri itekleme doğalcı television süssüz fen bilgisi proje çardaklı düz dişli çark tanımı doldurulmuş staj defteri hakkı olmak hayıflanmak adil turan ac sürücü kadercilik moda meslek lisesi devlet unsurları vargı tavuksular yeşilyurt yaprak dökümünün konusu güvenlik sınav sonuçları monarşi metallerde serbest elektron teorisi karayolu mantar özü buyume ve gelişme bininci karadenize dökülen ırmaklarımız tekstil hazır giyim beyaz leke bedensel engellilik bursa ahmet vefik paşa anadolu lisesi bağımsız idari otoriteler desi fizik-hareket dişler kaşık bayıltıcı hafta daniel defoe yankının Pakistanlı romanların oluşumu


SİGORTA KAVRAMI VE SİGORTACILIKTA EĞİTİMİN ÖNEMİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 152825 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

SİGORTA KAVRAMI VE SİGORTACILIKTA EĞİTİMİN ÖNEMİ
Günlük yaşantı içinde çeşitli sosyal, ekonomik, fiziksel riskler vardır. Sigortacılık literatüründe riziko diye anılan bu riskler gerçekleştiğinde, bireyin toplumsal yaşamı olumsuz olarak etkilenmektedir. Sigorta, bireyin yaşamında, karşı karşıya kalabileceği rizikoların gerçekleşme olasılığını aynı tür rizikoları bir potada eriterek en aza indirme yoludur. Birey, sigortalanma ile üstünde taşıdığı riskleri sigorta şirketlerine devreder.
Bir güvence kaynağı olan sigorta, aynı zamanda oluşturduğu fonlar ile ekonominin büyümesinde de önemli roller üstlenir. Ülkemizde sigorta sektörü bu önemli rolü üstlenememiştir. Bunun başlıca nedeni, sigorta sektörümüzün az gelişmiş olmasıdır. Bu az gelişmişliğin de nedenlerini belirtmek mümkündür. Başlıcaları: Ülkemizde sermayenin yetersiz birikimi, dini inanç içindeki kaderci yaklaşım, sigorta sektöründe uygulanan hukuki yapının yetersizliği ve devletin sigortaya bakışındaki eksikliklerdir. Sözü edilen ekonomik, sosyal, hukuki ve idari nedenlerin yanısıra, sigorta sektörümüzün az gelişmişliğin altı çizilmesi gereken diğer bir nedeni ise, toplumumuzun sigorta konusunda bilinçlendirilememesidir. Toplum, gerekli ve yeterli sigorta bilgisini edinemediği için, ne sigortanın gerçek anlamını ne de faydalarını kavrayabilmiştir. Sadece, yasalar ile zorunlu ve sınırlı kalan sigorta türleri hakkında fikir edinebilmiş, ne amaçla sigortalandığını bilmeden prim ödemiştir. Bu yüzdendir ki, geniş kitleleri hedef alarak, Türk toplumuna sigortanın ne olduğunu, neye yaradığını anlatmak gereklidir.
Türkiye’de Sigorta Sektörü uzun yıllar yabancı sigortacıların tekelinde kalmıştır. Yakın tarihte, zaman zaman, ulusal sigortacılık vurgulanmışsa da sigorta sektörümüz buna paralel olarak gelişememiş ve ekonomiye çok büyük katkısı olamamıştır. Cumhuriyet kurulduktan sonra ise, bazı hukuki düzenlemeler ile ulusal sigortacılıkta atılım yapılmak istenmiş, şirketler kurulmuş, fakat sigorta eğitimi iç...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.