abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders buzlar çözülmeden asbaşkan iskelet hastalıkları omron plc yansıtma tekniği hızlı hayat toplumu fecaat elektronik iş analoji örnekleri eskisehir azerbaycan edebiyatı gazete ve dergilerin önemi otuzar heycan bunalım geçirmek atasozler ve aciklamalar resim yapma teknikleri mis sabunu mentollü kavaf işi ekspres nargile ingilizce çalışma kitabı sodyum nitrit şive 19 mayısın anlamı cinler şom ağızlı islamiyet öncesi yazılı edebiyat halkla iliskiler kampanyasi yerküre katmanları gazaltı kaynak ilköğretim proğramlarının incelenmesi kıh 6. sınıf sosyal bilgiler soru bankası biyosistem sathi kaplama asfalt astım mağarası göksel sodyum bilgisayar bilim deprem alarm projeleri kuvvet defter conjuction 19 yy bloklaşma anadoluda tarım çiziciler fen okulu bilgileri fibonacci sayıları akdeniz bölgesi tarihi yerleri davet etmek sigara resmi ara nağme kedi otu kişiler arası ilişkiler ve etkili iletişim muhasebe fişleri iç güveysi güzelim kelem otomobil silindir blok ingilizce spor ingiliz tarihi ateşe atmak akümülatör boydak balkanların tarihçesi plan art cam pro günöte temel öğretim gırç gırç arsız aski akhunlar 5.ci sınıf test başmal iletişim araçlarının resimleri ahmet mithat efendi yeniçeriler ardışık sayı trafik dersi selam yonetim bicimleri hükümet nasıl kurulur zeytin demir yolu çok boyutlu mil çeşitleri inanc ve davranıs iliskisi sonsuzluk sessiz büyür. jeogrid çağrışmak resim iş kulübü korkusuzluk efsane antolojisi türk halk müziği uluslararası ticaret üretim ilişkileri enflasyon tarihi elektroteknik


BAĞIŞIKLIK


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 153539 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti


Bağışıklık yetersizliği hastalıkları ortak özellikleri infeksiyona duyarlığın artması olan çeşitli hastalıklardan oluşan bir gruptur. Birincil bağışıklık yetersizliği bağışıklık bozukluğunun olduğu yere göre sınıflanır : B hücresi (antikor yapan hücreler), T hücresi virus ve diğer mikroplarla savaşan ve/veya antikor yapan hücrelere yardım eden hücre), fagositoz (Mikropların savunma hücrelerinin içine alınıp parçalanması) işlemine ve komplemana (bagisiklik sisteminde çeşitli görevleri olan sıvısal proteinler) özgüdür. Her sistem bağımsız olarak yada bağışıklık sistemlerinden biri veya birkaçıyla birlikte davranabilir. Bağışıklık yetersizliği doğumsal (X genine bağlı antikor yoklugu), edinsel (degisken antikor eksikligi, edinsel bağışıklık yetersizliği sendromu=AIDS) ), dogumsal bir anormalliğe ikincil (DiGeorge sendromu) ya da idiyopatik (sebebi bilinmeyen) olabilir.

İkincil bağışıklık yetersizliği, bağışıklık dışı hastalıklardan (erken dogum, beslenme yetersizliği, Hodgkin hastalığı), yaralanmalardan (yanıklar, dalağın alınması) yada tedavi sonucu (steroidler, radyasyon, antikanser ilaçlarla) ortaya çıkabilir. Bağışıklık yetersizliği kalıcı yada birincil hastalığın tedavisiyle düzelen tipte olabilir.

BİRİNCİL B HÜCRESİ HASTALIKLARI :

B hücre bozuklukları kök hücrelerin antikor üreten ve salgılayan plazma hücrelerine olgunlaşmasındaki bozukluklara bağlıdır. Bu bozukluklar B hücre alt grubunda hücreye özgü bozukluklara yada T hücre alt gruplarında düzenleme bozuklukları sonucu bağışıklığın düzenlemesindeki sorunlara bağlı olabilir. Antikor üretim bozuklukları tüm antikorlarda, belirli antikor gruplarında, belirli IgG alt gruplarında eksiklik ya da özgül bir yabancıya yanıtsızlık şeklinde oluşabilir. Antikor üretim bozuklukları doğumsal, geç başlayan , geçici ve ikincil olarak sınıflanabilir.

BRUTON HASTALIĞI :

Doğumsal antikor eksikliği; X genine bağlı geçiş gösterir . Etkilenen erkek bebekler ilk 3-6 ay sağlıklıdırlar, çünkü bu dönemde anneden geç...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.