abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders aşırı erime futbol hakkında bilgi buffalo isterik atatürkün güzel sanatla düşünceleri yıldız ucgen motorlar doğal kaynak nedir paris sözleşmesi temas güvenlik sistemleri früktoz kaba inşaat ibni haldun sıkışmak multijet motor Sicilyalı tropizm sistem tanımı bağlı su kancıl psikolojik sorunlar kafasını toplamak adam azmanı bil ortak girişim sözleşmesi son 15 yılın öss öys soruları anı (hatıra) Acar ağarmak yatağan arkası pek bağlamanın tarihçesi hatasız klasik yönetim anlayışı kamarot önceleri 10 kasım önemi kompozisyon örtük aitlik grubu yaşarma ithalatçı olma solunum soruları hükmî burs başvurusu estetizm regrasyon sanayi nedir sayıları kim buldu derince kelile ve dimne yeraltı su kaynakları tek renkli antik çağ öfkelenmek bilişim teknolojisi nedir devlet memurları izinleri çimenlik pigment hark kimya bilimi fizikte kütle dolgun gürgen meşruhat fransanın genel özellikleri fren cihazları dilendirme kale ticaret topraklı hengâm insan haklarının önemi yunan mitolojisi iç tehdit hedefleri yogunluk balıkçılık başakçı Osmanî ufaklık devlet sınavları makinecilik çocuklar için ingilizce özgeçmiş söndürme kan gruplari kondenzasyon nedir suç aleti balkanlar politikası tıbbiye akdeniz müzik sınıfta zaman yönetimi karışım problemleri atatürkün sözlerini açıkla basit sarkaç makroklima iklim sismolog agreman kaygı kurumlar kalıtım fen bilgisi günlük plan örnekleri


ALKOL VE BİLİNMESİ GEREKENLER - 2


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 2 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 153900 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

ALKOL VE BİLİNMESİ GEREKENLER - 2
Soru 3: Alkol bağımlılığı nedir?
Cevap 3: Aşağıdakilerden en az üçü varsa alkol bağımlısı tanısı koyarız:
1. Niyetlendiğinden daha fazla miktar ve sürede alkol almak. Örneğin kişi bir bardak içmek için başlar, ama bir şişe bitirmeden kalkamaz.
2. Kişi bırakmayı istediği ya da defalarca bırakmayı denediği halde yeniden içmeye başlar. Zaman zaman bir kaç gün ya da ay içmeyebilir. Bunu ‘istediği zaman bırakabildiğinin’ kanıtı olarak göstermeye çalışabilir.
3. İçkiye fazla vakit ayırır. Bazıları gün içinde kimseye fark ettirmemeye çalışarak içebilir.
4. İçki içmeye fırsat bulamadığı sosyal faaliyetleri, hobileri, başka zevk verici aktiviteleri azaltır ya da terk eder.
5. Alkole bağlı ya da alkolle artan fiziksel (karaciğer hastalığı, yüksek tansiyon, gastrit vb), ya da psikolojik (depresyon, anksiyete, uyku bozukluğu vb) problemler yaşamasına rağmen içmeye devam eder.
6. Aynı etkiyi almak için içtiği miktarı arttırır ya da başkaları için çok sayılacak miktarlarda içtiği halde etkilenmez (bunu, yanlış olarak iyi bir şeymiş gibi, alkole dayanıklı olduğunun kanıtı olarak öne sürebilir).
7. Alkol almadığı zaman titreme, terleme, çarpıntı gibi şikayetler yaşar.
Soru 4: Alkolizm bir hastalık mıdır?
Cevap 4: Alkolizm müzmin (kronik), tekrarlayıcı bir hastalıktır. Bu hastalık ilerleyicidir, yani gittikçe kötüleşebilir. Aralarda kendiliğinden ya da herhangi bir dış etkiyle belirtileri azalsa bile zaman içinde yeniden ortaya çıkabilir. Alkolizm; şeker hastalığı, yüksek tansiyon vb diğer kronik hatalıklar gibi sürekli takibi gerektirir. Aralarda kriz durumları yaşanabilir.
Alkoliklerde alkole karşı fiziksel bir duyarlılığın yanında bütün istenmeyen sonuçlarına rağmen sadece irade gücü ile yenilemeyen bir içme arzusu vardır. Yani bu kişiler alkole bağlı olarak yaşadıkları kötü sonuçlardan ders almazlar ve hatta başlarına gelenlerin gerçek nedeninin alkol olduğunu inkar ederek teselliyi yine alkolde ararlar

...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.