abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders şımartılmak dil altı sert tabaka bal dudaklı latincede sindirim duy priz resim tüpü sığlaşma seyir amyotrofik lateral skleroz tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır lojistik sunumu modern sanat ve beğeni okul cadde park temizlik ve bakım havlamak atatürk çocukluk anıları astarlamak süs bitkileri yetiştiriciliği eko sistemdeki bozulma nedenleri tepegözler haince dolama burs başvurusu hava direnci ilk elden öğretici metinlerin özellikleri imha etmek seramik doseme kaplamalar yaşam standardı 16. yy da matematik koordinat düzlemi istanbuldaki tarihi yapıtlar elektromıknatıs kullanım alanları sürveyan taçsız kral şeyhlik yerel saat geyik monarşi maddenin 4. hali savunulmak klasizm indus nehri nüans islam uygarlığı çevresinde gelişen türk edebiyatı daumier güllü manzum eser sonsal tulumcuk saplı iyon nedir adilâne güzel sorular omuz başı open air pressure feedback önemi fabl özeti çağdaş mağazacılık dil ile ilgili özdeyiş ve deyimler ölümsüz aile kitap özeti gürültülü yevmiye defteri nabi hayriye tırmanış satış elemanı yukarı mahalle iki başlı taraz pulluk dış tehtit unsurları kara kutu hz.musanın hayatı kim bilir meddah nedir fizik esneklik münhasıran gaza ahiret inanci fırça gibi şanslı demiryolu çocukları edith nesbit işbu şeyhülislam dc motorlarda verim taahhütname kâm fiyakalı mediterranean policy denetim masası elemanları boşalım kızılay nedir ankaranın tarihi dünyanın en büyük nehri sayım sarmak fizik projesi art cam eski mesleklerle yeni meslekler


ALKOL VE BİLİNMESİ GEREKENLER - 1


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 2 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 153901 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

ALKOL VE BİLİNMESİ GEREKENLER - 1
Soru 1: Biliyoruz ki alkolün olumsuz etkileri, alınan miktara ve sıklığa göre değişir. Ne kadar içki içmek “normal”dir ?
Cevap 1: Günde 1-2 kadeh içki almanın kalp hastalığı riskini azaltabileceğine işaret eden bilimsel araştırmalar vardır. Sonuçları itibariyle alkol kullanımı geniş bir yelpaze oluşturur. Alkolü, seyrek olarak az miktarda problemsiz olarak kullanan pek çok insan olduğu gibi bu nedenle zaman zaman başı derde giren kişiler ve yelpazenin en ucunda alkolsüz yaşayamaz hale gelen insanlar vardır.
Alkol kullanımının tıbbi olarak kabul edilen normal sınırı günde erkekler için 2, kadınlar için 1 içkidir. Birim olarak 1 içki, kabaca, bir kutu yada şişe biraya, bir bardak şaraba ya da 45 mllik bir “tek” sert içkiye (votka, viski vb) eşittir. Bu şekilde hesaplandığında alınan içkinin türünün hiç bir önemi yoktur. Yani üç bira içmekle üç tek votka içmek aynı miktarda alkol alınmasını sağlar ve aynı etkiyi yapar. Dolayısıyla birayı bu bağlamda zararsız bir meşrubat gibi görmek anlamsızdır.
Soru 2: Alkol kullanımının bir kişide problem haline geldiğini ne zaman söyleyebiliriz?
Cevap 2: Alkolizm deyince zihinlerde, parklarda ispirto şişesine sarılıp sızan ağır alkol bağımlıları canlanır ve kişiler kolayca kendilerinde “alkol problemi olmadığını” söylerler. Oysa alkol kullanmanın problem haline dönüşmesi için kişinin sürekli alkol alıyor olması bile gerekmez. Kişi, zaman zaman kullansa da, alkol almaya bağlı olarak aşağıdaki problemlerden birisini dahi zaman zaman yaşıyorsa profesyonel yardımı gerektirecek düzeyde alkol kullanma problemi var demektir:
1. İşte, okulda ya da evde üstüne düşen görevleri tekrarlayıcı bir biçimde aksatma: Kişi alkol nedeniyle zaman zaman işini ya da okulu aksatır.
2. Fiziksel olarak tehlikeli durumlarda yineleyici biçimde alkol kullanımı: örneğin alkol etkisinde iken araba kullanmak.
3. Alkol ile ilişkili ortaya çıkan yasal sorunlar: örneğin alkollü iken kavgaya karışıp göz altına alınma.
4. Al...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.