abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders dirim ateşli copernic hoyratça sağ esen taş çeşitleri cumhuriyet şiiri araba yapımı ıtriyat ekâbir alabalık işletmeleri fizibilite raporu tesis planlama dersi 1876 kanuni esasi 1961 teşkilatı esasi 4 sinif fen ve teknoloji test sorular devren haşiye resimci çiğ süt tifüs spor organizasyonları atıştırma yeri fiziksel değişim gıcırdatma bit palas başarı kurt sorunu kemal avci günü yetmek usa 202 atatürkün bilim ve teknoloji sözleri hatip yüzey işlem sargın jarse kumaşı kim buldu integral alan mantıksızlık Japonca akdoğan üçgen element ark kaynak sembolleri eksik olmasın bağdat paktı sql veri tipleri ilişki pazarlaması pazarlamacı gönlü kara çocuk gelişimi soru eko sistemler dünyadaki gümrükler kooperatifcilik demir yolunun dış ticarete etkisi tasfiyeci ay dede atatürkün çocukluk yılları ile ilgili anılar nüfus ve nüfus sayımları matematik zümre kuvvet kavramı haram para ince memet levent koker ayla at ölür meydan kalır yiğit ölür şan kalır burnundan kıl aldırmamak robert hooke atatürk ün çocukluk okul yılları gazete sarı sayfalar tarih ph metre canlılarla besin.zinciri iş yaşamında stres kondenzasyon nedir siir çesitleri kırsal turizm mermer pazarı napier böğürtlen pet aşılanmak acı ağaç ıskontolu ad tarihçesi dedemin evi deniz baykal kum testleri basın konseyi meslek ilkeleri staj örnekleri çözgün solunum nedir modelci ölgünlük ipek ve baharat yolu 22 haziran gazetesi fizik elektrik ikdam bayrağımızın özellikleri bcg matrisi almanyanın bitki örtüsü ingilizce hikaye kitabı


BEYİN FIRTINASI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 2 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 154063 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

BEYİN FIRTINASI
“De Bana Ruhum, Nerede Yaşamak İstersin?”
Kendine yetecek kadar bir dünyayı yaşayan ve bununla “iktifa” eden birçok yönetici bilirim. Bu insanlarla konuşmak, onlara “yeni” ve “orjinal” fikirlerden bahsetmek güneşe öğlen sıcağında gitmek kadar garip gelir bana. Bunların fırtınaları durmuş ve kendilerini emniyete almışlardır.
Yıllarca aynı tastan su içmenin tecrübesiyle konuşmaya başlarlar. Onların “bizim zamanımızda...” diye başlayan hatıralarını ve “şimdiki...” diye devam eden eleştirilerini dinlerken o hatıra kahramanlarını ve yaşanan olayların hep “kaf dağı”nda kaldığını düşünürüm.
Onlara ulaşmak, fikir almak, dünyalarını paylaşmak ne mümkün...
Ama yine de...
O müthiş tasarımıyla uzay filmlerini, çizgi filmleri, hayal gücümüzü genişleten o enfes masalları dinlemenin esrarını çok seviyorum.
Çok seviyorum Nasrettin Hoca’ya Danone aldıran reklam tasarımcılarını, Hollywood’a film çevirmek için giden Moloztaş ailesinden Fred Bey ve Wilma Hanımı...
Nedir o zaman beyin fırtınası?
Aynı hizada duran insanların içinde “çıkıntı”lık yapıp öne atlaya ve bir daha geri dönmeyen... Hedefe hep farklı yollardan giden... Tehlikeli ve bir o kadar da zevkli yolculuklara denir.
Ve onda...
Uykusuz gecelerin, soğuk köpüklü kahvelerin acı tadında kaybolmuş fırtınaların tekrar keşfi vardır.
Istırap, fikri besler. Ona güç ve sihir verir. Büyük adamlar ve büyük fikirler “Kimse yok mu Allah aşkına!” dendiği zamanlarda ortaya çıkmıştır.
Ve beyin fırtınası beynin bedenden ayrılmasıyla başlar. Belki hayallerin bile infazsızca tüketilmesi vardır burada.
Bir süreçtir. Bir çok yeni ve orjinal buluşlardan sonra insanlar hep “Bunu hiç düşünmemiştim!” deyip hayretlerini dile getirmiyorlar mı? Demek ki beyin fırtınasında düşünülmemiş şeylerin bir sıraya konulup hayata geçirilmesi vardır.
“Ne diyorsak ol”
Beyin fırtınasının en büyük engellerinden biri “mantık tuzağı” dır. Sakın bu tuzağa düşmeyin. Mantık en son uygulama safhasında başvuracağımız süreçtir. Kendi içini...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.