abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders amerika izomerik dönüşüm gerilla pazarlama susturulma pır pır kedinin hayat döngüsü kılcal damarlar ekonomik kriz zemzem sembolist 3.sınıf dergi sarıkamış destanı çöllük haberleşme hakkı kilitli ekonomik kalkınma nedir gaz maskesi ehliyet sarman büğrü yüreğinin götürdüğü yere git cevher seramik aritmetik ortalama ödevi sahtecilik ağababa karbonhidrat bulunur ısı ve sıcaklık arasındaki ilişki 11 sınıf ve 12 sınıf ders planları türk dil kurumu 1. süleyman dönemi aday öğretmen galaksi egıtım planı çocuk kalbinin özeti hahamlık karamazov atatürkün sanat alanında anıları vâkıf metal nedir avene çökertmek mitoz nedir tor kaynagı bakterilerin ekonomik önemi tanzimat döneminde çıkarılan gazeteler beckmann radyolog dairede alan ekonomi temel kavramları tankercilik toplam kalite yönetimi kalite çemberleri ekosistemde bozulmalar neleri doğurur aile arkadaşlık siyah çay kepler kanunları lamba parlaklığı kaplıca çamuru bilgisayar programlama staj gel git olayı Yörük çadırı fen bilgisi matematiğin kullanım alanları nevroz cumhurbaşkanının görevleri alelıtlak şiş ihtifal taş yerinde tapu turk eğitim sistemi anayasanın gelişimi manikürcü toplam çarpım sembolleri acılaşma rüya nedir açık bilet deneyim inşaat stajı dış işleri bakanlığı 6.cı sınıf matematik soruları sabun ve deterjan drama yabanci dil hınzır hidrojen bombası yakınlaşmak davranmak ameliyathanede korunma eski uygarlıkların kullandığı matematik sistemleri tom sawyer kitap dünya dilleri tecezzi taşikardi tirsi uluslararası politika fonograf kıyı ovalarımız bir elden ulu dağ


BEYİN FIRTINASI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 2 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 154063 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

BEYİN FIRTINASI
“De Bana Ruhum, Nerede Yaşamak İstersin?”
Kendine yetecek kadar bir dünyayı yaşayan ve bununla “iktifa” eden birçok yönetici bilirim. Bu insanlarla konuşmak, onlara “yeni” ve “orjinal” fikirlerden bahsetmek güneşe öğlen sıcağında gitmek kadar garip gelir bana. Bunların fırtınaları durmuş ve kendilerini emniyete almışlardır.
Yıllarca aynı tastan su içmenin tecrübesiyle konuşmaya başlarlar. Onların “bizim zamanımızda...” diye başlayan hatıralarını ve “şimdiki...” diye devam eden eleştirilerini dinlerken o hatıra kahramanlarını ve yaşanan olayların hep “kaf dağı”nda kaldığını düşünürüm.
Onlara ulaşmak, fikir almak, dünyalarını paylaşmak ne mümkün...
Ama yine de...
O müthiş tasarımıyla uzay filmlerini, çizgi filmleri, hayal gücümüzü genişleten o enfes masalları dinlemenin esrarını çok seviyorum.
Çok seviyorum Nasrettin Hoca’ya Danone aldıran reklam tasarımcılarını, Hollywood’a film çevirmek için giden Moloztaş ailesinden Fred Bey ve Wilma Hanımı...
Nedir o zaman beyin fırtınası?
Aynı hizada duran insanların içinde “çıkıntı”lık yapıp öne atlaya ve bir daha geri dönmeyen... Hedefe hep farklı yollardan giden... Tehlikeli ve bir o kadar da zevkli yolculuklara denir.
Ve onda...
Uykusuz gecelerin, soğuk köpüklü kahvelerin acı tadında kaybolmuş fırtınaların tekrar keşfi vardır.
Istırap, fikri besler. Ona güç ve sihir verir. Büyük adamlar ve büyük fikirler “Kimse yok mu Allah aşkına!” dendiği zamanlarda ortaya çıkmıştır.
Ve beyin fırtınası beynin bedenden ayrılmasıyla başlar. Belki hayallerin bile infazsızca tüketilmesi vardır burada.
Bir süreçtir. Bir çok yeni ve orjinal buluşlardan sonra insanlar hep “Bunu hiç düşünmemiştim!” deyip hayretlerini dile getirmiyorlar mı? Demek ki beyin fırtınasında düşünülmemiş şeylerin bir sıraya konulup hayata geçirilmesi vardır.
“Ne diyorsak ol”
Beyin fırtınasının en büyük engellerinden biri “mantık tuzağı” dır. Sakın bu tuzağa düşmeyin. Mantık en son uygulama safhasında başvuracağımız süreçtir. Kendi içini...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.