abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders muaflık daire ve çember arasındaki farklar tezahürat masalar futbol kuralları müsait gıdıklamak kor gibi örgen birey nedir cumhuriyetin kuruluşu ve demokrasi polarılma cumhuriyetle ilgili resimler asal sayı akvaryumcu mısırın gelenekleri teknik ingilizce iktisatçı erezyon ve nedenleri problemler mehmet akifin hayati omurgasız 18.yy gerileme dönemi atatürk spor resimleri les soruları tanımlayış lâçka etmek sos kesiciler somatik sinir sistemi ak düşmek kadın manifestosu stendhal orhan kemal mısırlılar gabari oks sınav yerleri bir kavanoz kahkaha tapış buzlu yollar cumhuriyetçilik ilkeleri ile ilgili kompozisyon güdücü atatürk ilke ve inkilaplarının dayandığı esaslar mısır yağı gıdaların besin içerikleri asosiyasyon düşünce fıkrası bencileyin münferit mucuk kefalet 326 en kısa yol köfter yunan mutfağı sapma mütemmim Antep işi baldıran okluk coulomb fiil kipleri hamaset 2.tercih suikastçi hamile tan tun anlatımda sınırlama defterin serüveni bıyolojı 4 sinif test sorulari dünya çocuk günü eylemsizlik yeri ortak yaşam alanları 12 hayvan takvimi tekerleği kim buldu erkenci kutlama onbirli tahsisli kümelerle ilgili sorular sac şekillendirme gemleme adnan ötüken mülhakat ankara nüfusu 1919 1923 yılı arası edebi eser ler akdeniz ormanları matamatik işi ciddîye almak kompozisyon insan olma ik yetkinlikleri kova olmak malazgirt meydan muharebesi ıztırar türkçede mi eki ingilizce günlük su direnci


DİNLENME EGZERSİZLERİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 154256 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

DİNLENME EGZERSİZLERİ

İlk önce rahat edebileceğiniz bir yere uzanın. Elleriniz iki yanınızda yerde ve parmaklarınız açık. Yavaş yavaş gözlerinizi kapatınız. Günlük yaşamla ilgili düşüncelerinizi zihninizden çıkartınız. Huzursuz olmanız için hiçbir sebebiniz yok.
Şimdi derin bir nefes alınız ve nefesinizi 5 saniye tutunuz. Nefesinizi tutmanın verdiği gerginliği hissediniz. Nefesinizi yavaşça bırakınız. Verdiğiniz nefes bedeninizi saran bütün rahatsızlığı da beraberinde alıp götürsün. Her nefes verişinizden önce “Rahatla” kelimesini hatırlayınız. Nefes vermeden önce kendinize ”Rahatla” deyiniz ve nefesinizi veriniz. Şimdi tekrar derin bir nefes alınız ve nefesinizi tutunuz. Göğüs kaslarınızdaki gerginliği 10 saniye yaşayınız. Rahatlayınız. Nefesinizi bıraktığınız zaman neler hissettiniz?, Gerginken nasıldınız?, Rahatken nasılsınız?, Aradaki farka dikkat ediniz. Her rahatla deyişinizle birlikte gittikçe artan ve yoğunlaşan huzuru içinizde hissediniz. Bir kez daha derin bir nefes alınız ve nefesinizi tutunuz. Gerginliği, sıkıntıyı 15 saniye yaşayınız. Şimdi rahatlayınız ve rahatça nefes alıp veriniz. Nefesinizi kontrol yeteneğinizin verdiği hoş bir his vücudunuza yayılıyor. Gözleriniz kapalı tüm dikkatinizi vücudunuz üzerinde toplayınız. Vücudunuzun herhangi bir yerinde gerginlik hissediyorsanız o bölgedeki kaslarınızı gevşetiniz. Rahatlayınız. Şimdi daha rahat ve huzurlusunuz ama uyumayacaksınız.
Söylediklerime dikkat etmeye devam ediniz ve vücut kaslarınızı vereceğim sıraya göre kasıp gevşetiniz. İlk önce kol kasları üzerinde çalışacaksınız. Mümkün olduğu kadar vücut kaslarınızı gevşetiniz. Tüm vücut kaslarınızı gevşetirken sağ elinizi yumruk yapınız. Parmaklarınızı sıkınız ve 10 saniye gerginliği farkediniz. Yavaş yavaş sağ elinizin parmaklarını gevşetiniz. El kaslarınız gerginken ve gevşemişken nasıl hissediyorsunuz? Ne gibi farklı duyumlar alıyorsunuz. İkisi arasındaki farka dikkat ediniz. Şimdi her iki elinizi de yumruk yapınız ve kollarınızı kırmadan y...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.