abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders mülhem tıp kazananlar listesi revize utp pastel posta etmek kağıt tasarrufu gizem atatürk ve çocuk sevgisi ayartmak hayvan haftası çiçekli bitkiler, çiçeksiz bitkiler, omurgalı hayvanlar, omurgasız hayvanlar küresel ısınma nedir aromaterapi grazür karo staj dosyası elektrik ab sosyal güvenlik flip flop refleks asp nokta işareti sıvı ölçülerinin önemi fuzzy logic toolbox müşahit uzman cavuş kürt akıllı sistemler toplumdaki kurumlar indirilme türkiyede demokratikleşme hareketleri köşeye oturmak george orwell 1984 üstüne koymak avrupa insan hakları evrenselliği aşık veysel in hayatı akşemseddinin eserleri basketbol kulüpleri ve faaliyetleri çabuk morarma osmanlıda teknoloji gato alternatif akımda güç resimde ışık ve gölgenin etkisi parasız şehvetli 1980 sonrası servet vergileri hedef pazar araştırmaları hacim ve yüzey ölçüleri dahili islem rejimi mevdu parazitoloji nemrut din ve laiklik fen bilimleri nedir kız kulesi sanat etkinlikleri dersi elektrık kumanda devrelerı 29 ekim cumhuriyetin ilanı tacirin sorumluluğu donmak kral richard aşıntı affa uğramak ökçe avrupa jeolojisi altın Tc enkaz karacaoglan akrep ismi naim süleymanoğlu eş anlamlı kelimelere örnekler atatürkün ilke ve inkilapları tefrit elektriksel potansiyel gelişmekte olan ülkelerde döviz kuru sistemleri programlama dilleri çözgü hazırlama cep harçlığı kara fırın cumhuriyet öncesi ölçüler geçişim müdafaaname elektronik kart müteakiben gözlem dizisi dyp kanatsız 6. sınıf hayvan ile ilgili soruları evangelista toricelli krom kaplama su yolcu yagli boya resim teknikleri hayvanlardan insanlara hastalık geçer mi matmazel noralyanın koltuğu metrenin bulunuşu, kamp mücrim canlıları koruyalım tık tık gc/ms


İNSAN HAKLARI EVRENSEL BİLDİRGESİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 3 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 154370 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi

Madde 1:Bütün insanlar eşit haklara sahip olarak özgür doğarlar. İnsanlar birbirlerine
kardeşlik duyguları ile yaklaşmalıdırlar.
Madde 2: Irk, dil, din, cinsiyet, inanç, sosyal köken ya da başka bir nedenden dolayı
ayırım söz konusu olmaksızın söz konusu olmamaksızın herkes bu bildirgede yer alan haklardan yararlanır.
Madde 3: Yaşamak, özgürlük ve kişi güvenliği herkesin hakkıdır.
Madde 4: H.ç kimse kölellik veya kulluk altında tutulmaz; kölelik ve köle alım satımı her türüyle yasaktır.
Madde 5: Hiçkimseye işkence yapılamaz; zalimca, insanlık dışı, onur kırıcı ceza verilemez veya davranışta bulunamaz.
Madde 6: Herkes nerede olursa olsun hukuksal kişiliğinin tanınması hakkına sahiptir.
Madde 7: Herkes yasa önünde eşittir ve yasa gözetmeksizin yasa tarafından eşit korunma hakkına sahiptir.
Madde 8: Herkesin anayasa veya yasayla kendine tanınmış olan temel haklarını çiğneyen işlemlere karşı yetkili ulusal mahkemeler etkili bir yargı yoluna başvurma hakkı vardır.
Madde 9: Hiç kimse keyfi olarak yakalanamaz, alıkonulamaz ve sürgün edilemez.
Madde 10: Herkes herhangi bir konudaki davasının bağımsız ve tarafsız bir mahkemede, adil ve herkese açık olarak görülmesi hakkına sahiptir.
Madde 11: Bir suç işlediği iddia edilen kişi, suçlu olduğu yasalara uygun olarak kanıtlanmadıkça masum sayılır. Bu kişinin kendisini savunabilmesi için gerekli koşullar sağlanmalıdır. Hiç kimse, işlendiği sırada ulusal veya uluslar arası hukuka göre suç sayılmayan eylemlerinden ötürü mahküm edilemez. Hiç kimseye, suçun işlendiği sırada uygulanmakta olan cezada daha ağır ceza verilemez.
Madde 12: Hiç kimsenin özel yaşamına, ailesine, konutuna ve haberleşmesine keyfi olarak karışılamaz, onur ve ününe saldırılamaz. Herkesin bu tür karışma ve saldırılara karşı yasal korunma hakkı vardır.
Madde 13: Herkes, herhangi bir devletin sınırları içinde serbestçe dolaşma ve oturma hakkına sahiptir. Herkes, kendi ülkeside dahil, herhangi bir ülkeden ayrılma v...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.