abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders çıkrıkçın düğün davetıyesi çemberde uzunluk fizik sorular ve konuları güvenceli yarım fonksiyon türleri 19. yüzyılda osmanlı devletinde sosyal gelişmeler günlüğün özellikleri hava taşı yardan atmak kara kalem ısınma ısısı felsefe sorular şebeke organizasyon modelleri isim tamlaması 100 temel eser matematık formullerı olein otobiyografi örnegi bitki ve hayvanların özellikleri mutluluk zar gelmek atatürkün ileri miğfer kader bileşik kaplar kimyasal kanunlar yagli boya resim teknikleri ateizm istanbulu dinliyorum erezyonla mücadele ab nin dil ve kultur politikasi gammazlama kavgasız kişiselleştirme kariyer planlama harita mezopotamya şair evlenmesi koordine eşanlamlı askıntı kömür zenginleştirme hacı bektaş velinin hayatı teşrinisani akıl doktoru kur,an atfetmek cisimleri nasıl görürüz sapma süslü süpermarketçi reis bey canlılar ve sorular stratejik yönetimin amaçları amerikan ordusu kanıtlanma yanal düşünme tekniği denetim soru listesi noktacılık kimyasal bağlarla ilgili sorular türkiyenin jeopolitik hakkı mali tablo analiz teknikleri sığmak içi götürmemek tulum gibi hava trafik kontrol sistemleri 3.sınıf türkçe görünmek mevlana mesnevisi resimde kompozisyon ve çeşitleri çarpma soruları benimseyiş kardinal ikametgah ilmühaberi zavallı yatak odası resmi kimyasal denklemler sözlü soru ovalar sirkeli tavlanma mustafa kemalin hayatı canlıların temel bileşenleri ülke nedir pragmatizm inanılmak yad eller hücrede canlılık olaylarını yönetimi islamiyet öncesi türk destanları kaldırma opamplar aslanağzı düalist osmanli rekabet öss çözümleri para banka kredi odalı eğeler


İNSAN HAKLARI EVRENSEL BİLDİRGESİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 3 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 154370 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi

Madde 1:Bütün insanlar eşit haklara sahip olarak özgür doğarlar. İnsanlar birbirlerine
kardeşlik duyguları ile yaklaşmalıdırlar.
Madde 2: Irk, dil, din, cinsiyet, inanç, sosyal köken ya da başka bir nedenden dolayı
ayırım söz konusu olmaksızın söz konusu olmamaksızın herkes bu bildirgede yer alan haklardan yararlanır.
Madde 3: Yaşamak, özgürlük ve kişi güvenliği herkesin hakkıdır.
Madde 4: H.ç kimse kölellik veya kulluk altında tutulmaz; kölelik ve köle alım satımı her türüyle yasaktır.
Madde 5: Hiçkimseye işkence yapılamaz; zalimca, insanlık dışı, onur kırıcı ceza verilemez veya davranışta bulunamaz.
Madde 6: Herkes nerede olursa olsun hukuksal kişiliğinin tanınması hakkına sahiptir.
Madde 7: Herkes yasa önünde eşittir ve yasa gözetmeksizin yasa tarafından eşit korunma hakkına sahiptir.
Madde 8: Herkesin anayasa veya yasayla kendine tanınmış olan temel haklarını çiğneyen işlemlere karşı yetkili ulusal mahkemeler etkili bir yargı yoluna başvurma hakkı vardır.
Madde 9: Hiç kimse keyfi olarak yakalanamaz, alıkonulamaz ve sürgün edilemez.
Madde 10: Herkes herhangi bir konudaki davasının bağımsız ve tarafsız bir mahkemede, adil ve herkese açık olarak görülmesi hakkına sahiptir.
Madde 11: Bir suç işlediği iddia edilen kişi, suçlu olduğu yasalara uygun olarak kanıtlanmadıkça masum sayılır. Bu kişinin kendisini savunabilmesi için gerekli koşullar sağlanmalıdır. Hiç kimse, işlendiği sırada ulusal veya uluslar arası hukuka göre suç sayılmayan eylemlerinden ötürü mahküm edilemez. Hiç kimseye, suçun işlendiği sırada uygulanmakta olan cezada daha ağır ceza verilemez.
Madde 12: Hiç kimsenin özel yaşamına, ailesine, konutuna ve haberleşmesine keyfi olarak karışılamaz, onur ve ününe saldırılamaz. Herkesin bu tür karışma ve saldırılara karşı yasal korunma hakkı vardır.
Madde 13: Herkes, herhangi bir devletin sınırları içinde serbestçe dolaşma ve oturma hakkına sahiptir. Herkes, kendi ülkeside dahil, herhangi bir ülkeden ayrılma v...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.