abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders cumhuriyet yönetimi ilk nerede başlamıştır kalsinasyon işletme staj raporu azot devri teyel antibiyotik tedavisi düğmesiz alt alta akıl yormak turgut özakman ezilmiş 3 işlemli matematik inşaat ve iktisat tez kemal yardımcı fısıldaşma gabi onarılma kurumsal reklam siyahlaşma fiil çekimleri fil gibi tahrip 10 sınıf genel türk tarihi fodul atatürkün edebiyata verdiği önem gunah eğitimde verimlilik öldüresiye 3. testleri şekilli işletmelerde taktik ingilizce günlük konuşma dil faaliyet ilişki çizelgesi ders dışı muarız ekolojik sistemin özellikleri eflâk idaresiz turevin geometrik yorumu problem şeker hastalığı halifeliğin kaldırılması soylu soplu bayrak ile ilgili ata sözü depremin etkileri çırpı (gibi) ekâbir şaşalamak yorgun düşmek alt olmak fide antre hayvanların insanlara zararları seh güvenirlilik islamda kul hakkı uhud savaşı çocuk kalbi edmondo de amicis saplama alçı üretimi vana inkılâp etmek fihrist delikli e beyanname kılıçlama mason erzincan merkez terapi teknikleri komedi perde inmek georgias kaan bası karatay 414 korkulu ağız dil vermemek yarı geçirgenlik dünyadaki karasal iklim çile gülsarı kara yel hafızlık 282 eleştirme at oynatmak osmanlı devletinin kuruluş tarihi 12 kasım hayvan hastalıkları ve tedavide kullanılan ilaçlar haremlik sağır pencere ateş kayığı yaz mevsimi al takke ver külâh kapsayıcı bitkide madde taşınması fakülteli oks tercih sonuçları denklemler ile ilgili çıkmış sorular


BİLGİSAYAR DESTEKLİ MUAYENE (COMPUTER AİDED INSPECTİON)


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 2 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 154389 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

BİLGİSAYAR DESTEKLİ MUAYENE (Computer Aided Inspection)

Bilgisayar destekli muayene; muayene planlarının ve tezgahlardan gelen otomatik veri akışının, birleştirilerek uygun bir kullanıcı arayüzü vasıtasıyla SPC (statistical process control- istatistiksel süreç kontrol) bilgilerinin birleşmesinden oluşur. Bilgisayar, operatörle etkileşime girerek, muayene safhalarının gözlenmesine, muayene komutlarına uyulmasına, gerekli hareketin yapılmasına, elde edilen bilgilerin kullanılan muayene tezgahına aktarılmasına ve bütün bunların spesifikasyonlara ve işlemlere uygunluğunun ölçülmesine yarar. Bütün bu gelişmeler sonucunda kalite veri bankasına işlemlerle ilişkili rapor gönderilir.
Her ne kadar CMM (coordinate measuring machines- koordinat ölçüm makineleri) şu an için Bilgisayar Destekli Muayene içinde en çok kullanılan araç ise de; günümüzde üretilen çıktılarla uyumlu başka birçok boyutsal ölçme cihazı bulunmaktadır. Boyutlar dışında muayene için kullanılabilecek başka faktörler de bulunmaktadır; bunlar arasında sıcaklık, ses ötesi, kuvvet uygulama, kimyasal veya elektriksel geçirgenlik ilk akla gelenlerdir.
Bilgisayarla Destekli Muayene yaklaşımına elektronik parça üretiminde de sıkça rastlanılmaktadır. Özellikle parça ve son mamül testlerinden elde edilen programlanabilir veri sistemlerinin çeşitliliği, Bilgisayar Destekli Muayene sistemlerinin fonksiyon testlerinde vazgeçilmez olmasını sağlamaktadır.
Bir test programı uygulaması aşağıdaki gibi olmaktadır. Plan bir bilgisayarda saklanmakta ve çalıştırıldığı anda mamülü veya işlemi istenilen duruma getirmek için gerekli ayarlamaları, veri toplama tezgahından gelen kontrol fonksiyonlarının da yardımıyla yapmaktadır. Sonra bilgisayar ölçüm aletini ölçümler yapması için yönlendirmekte, bu ölçümler analiz edilmekte ve test gören kalite unsurunu tanımlayan bir rapor bilgisayardan çıktı halinde alınmaktadır. Ardarda testler bilgisayar kontrolü altında yürütülebilmektedir.
Böyle sistemlerde özel amaçlı veri saklama donanımları kullanılmakta ve operasyon ortamı ile kullanılan yazılımlar hızlı bir şekilde yeniden yapılandırılabilir olmaktadır. Bu yeniden yapılandırma için süreç operatörleri yerine test mühendisleri kullanılmaktadır.
Bilgisayarla Destekli Muayenenin başka bir bileşeni de SPC (istatistiksel süreç kontrol) yazılımlarıdır. SPC yazılımları uzman olmayanlar tarafından kullanılmak...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.