abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders aktarmacı ağzı havada 0316 doruk tırtık iki cihan 2 sınıf çizimler hacettepe pembe incili kaftan evvelden zaman çizelgeleme yöresel kıyafetler 1958 krizi arşın denklem ve cebirsel ifade besin çeşitleri tastikname ambalaj plastik akor ısıl işlem 286 minimum 100 temel eserin özetleri monarşist füme kuru havuz şehirler çiğli kız meslek lisesi nasreddin hoca deniz salyangozu 1 litre kaç kg ekosistem neden değişiyor gün olur asra bedel akım sapması normal kimyasal enerji hentbol tarihcesi silahlanma eğilimi cumhuriyet dönemi tarım yarı ünlü kabızlık 36-72 aylık çocuklar için okul öncesi eğitim günlük plan işletme ders notu 1. dünya savaşı sonunda neler oldu kars tarihi çocuklar ve ülkeleri 2. mahmut un resimleri plâza beşiktaş istanbul boğazı seramik hammaddeleri kuvars asurlular çağdaş resim akımları kılgın okulla ilgili sloganlar 1.dünya savaşı seramik tarihi lavi 17. yy halk şiiri yağmur demirer gaziantep nutuk özeti tepegözler cesaret ithalat doğurarak çoğalan hayvanlar 2006 komiser sapınç borsa işlemleri pire pırasa sözün basit makinalar soru vidalar ayırımlama zafer bayramı delik toleransları moliere cimri iştirakçi birleşme hava direnci nedir sonda sayıştay türk inkilabının hedefi ilikçi ingiliz sinema diksiyon göz kusurları nasıl giderilir sökülmek mevlana güzel sözleri kare kare atüt hemze son 10 yılın oss soruları türk cografyacıları kalbi temizleyen organ kıyafet sungur makina mukavemet


ABYE ADAYLIK SÜRECİNDE DERNEKLER VE VAKIFLAR


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 2 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 154430 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

• ABYE ADAYLIK SÜRECİNDE DERNEKLER VE VAKIFLAR... TÜRK: DERNEKLER VE VAKIFLAR AMAÇLARI ÇERÇEVESİNDE BİRER DEMOKRASİ OKULUDUR. ONLARIN DEMOKRATİK ORTAMDA GÜÇLENDİRİLMESİ GEREKİR


İSTANBUL, 07/06 --- Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk, dernek ve vakıfların birer demokrasi okulu olduğunu belirterek, Bizim görevimiz derneklerin ve vakıfların çağdaş özgürlük anlayışına uygun olarak kurulmasına olanak tanımaktır dedi.
Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı (TÜSEV) tarafından Sabancı Centerde düzenlenen, ABye Adaylık Sürecinde Dernekler ve Vakıflar konulu konferansın açılışında konuşan Türk, yeni Türk Medeni Kanunu Tasarısında dernek ve vakıflarla ilgili düzenlemeler hakkında bilgi verdi.
Türk, Dernekler hakkında yapılması gereken çalışma, Ulusal Programda orta vadeli düzenlemeler arasında öngörülmüştür dedi.
Gerek Dernekler Kanunu, gerekse Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun, orta vadeli bir çalışmayla daha demokratik bir hale getirileceğini dile getiren Türk, Türkiyede laik temellere dayalı hukuk devriminin simgesi olan Türk Medeni Kanununda çağdaş düzenlemelerin yer aldığını belirtti.
Bakan Türk, Türk Medeni Kanununun 75 yıl içinde hem dili, hem de bazı hükümleri itibariyle eskidiğini vurgulayarak, bu kanun tasarısıyla ilgili son görüşmelere yarın TBMM Adalet Komisyonunda başlanacağını söyledi.
Kanun tasarısının daha önce görüşülmemiş evlilikte mal rejimiyle ilgili bölümünün yarın görüşmelerin konusunu oluşturacağını ifade eden Türk, kanun tasarısının TBMM Genel Kurulunda bir temel kanun olarak kısa süre içinde görüşüleceğini umduğunu kaydetti.
Türk, Türkiye 1 Ocak 2002 tarihinden itibaren yeni bir Medeni Kanuna kavuşacaktır diye konuştu.
Üçüncü Sektör Vakfının, derneklerin en az iki kişiyle kurulabilmesi önerisine de işaret eden Türk, Dernekler Kanunu ve Türk Medeni Kanunu Tasarısında derneklerin organlarını oluşturabilmeleri için en az 7 kişiyle kurulması hükmünün yer aldığını söyledi.
Türk Medeni Kanun Tasarısında, dernek...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.