abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders su koyuvermek kadın tarihi matematik test matematikte hacim cisim devlete karşı görevlerimiz yatak liman gülgiller dam altı püslü mermer kesme eylemsizlik kimya projeleri kagir kaplamalar ölüş tuman orhangazi sarmal yaylar albay solumak sanat usluplari konkordato saatın tanımı ekin biti gide gide kilitli diferansiyel çalısma tesviyecilik savunma işbirliği etli meyve atatürkün ölçülerde yaptığı yenilikler açıklayıcı anlatım nedir bunda bir iş var diyecek saz rengi arkaik taam kutsallaştırmak kireçli toprak çok gezen mi bilir çok okuyan mı iç anadolu halk oyunları litre nedir cep takvimi bilisizlik turistik harita gıcırtılı dinamik düzeltme dilsiz haritası diş yapısı pamuk gibi kalıpçı herz küfran atatürkün vatan sevgisi güçlülük ülke cumhuriyet kompozisyonu atık sular başı açık bushing sigara dumanındaki gazlar yarılma ak sülümen ,,ünlü haritacılar sinek sıklet arapça 29 ekim ile ilgili şiir ek fiil flori hafif sıklet deney acımasızlık karabalık değişim adaptasyon yaklaşımları fâni fraksiyon elektrod ağ nedir arkalık etkilenmek türkiyede bilimsel çalışmalar zayi etmek bilgisayar ağları aynaların kullanım alanı okutulma işletmecilik edib ahmed motosiklet tam gölge peneplen taksa ham maddesi toprak olan fabrika ahlak la ilgili özdeyişler öldüresiye simid taş pudra Te beş yıllık kalkınma planları cv kalıp basınç düsürme ve ölçüm ıstasyonları


ABYE ADAYLIK SÜRECİNDE DERNEKLER VE VAKIFLAR


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 2 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 154430 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

• ABYE ADAYLIK SÜRECİNDE DERNEKLER VE VAKIFLAR... TÜRK: DERNEKLER VE VAKIFLAR AMAÇLARI ÇERÇEVESİNDE BİRER DEMOKRASİ OKULUDUR. ONLARIN DEMOKRATİK ORTAMDA GÜÇLENDİRİLMESİ GEREKİR


İSTANBUL, 07/06 --- Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk, dernek ve vakıfların birer demokrasi okulu olduğunu belirterek, Bizim görevimiz derneklerin ve vakıfların çağdaş özgürlük anlayışına uygun olarak kurulmasına olanak tanımaktır dedi.
Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı (TÜSEV) tarafından Sabancı Centerde düzenlenen, ABye Adaylık Sürecinde Dernekler ve Vakıflar konulu konferansın açılışında konuşan Türk, yeni Türk Medeni Kanunu Tasarısında dernek ve vakıflarla ilgili düzenlemeler hakkında bilgi verdi.
Türk, Dernekler hakkında yapılması gereken çalışma, Ulusal Programda orta vadeli düzenlemeler arasında öngörülmüştür dedi.
Gerek Dernekler Kanunu, gerekse Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun, orta vadeli bir çalışmayla daha demokratik bir hale getirileceğini dile getiren Türk, Türkiyede laik temellere dayalı hukuk devriminin simgesi olan Türk Medeni Kanununda çağdaş düzenlemelerin yer aldığını belirtti.
Bakan Türk, Türk Medeni Kanununun 75 yıl içinde hem dili, hem de bazı hükümleri itibariyle eskidiğini vurgulayarak, bu kanun tasarısıyla ilgili son görüşmelere yarın TBMM Adalet Komisyonunda başlanacağını söyledi.
Kanun tasarısının daha önce görüşülmemiş evlilikte mal rejimiyle ilgili bölümünün yarın görüşmelerin konusunu oluşturacağını ifade eden Türk, kanun tasarısının TBMM Genel Kurulunda bir temel kanun olarak kısa süre içinde görüşüleceğini umduğunu kaydetti.
Türk, Türkiye 1 Ocak 2002 tarihinden itibaren yeni bir Medeni Kanuna kavuşacaktır diye konuştu.
Üçüncü Sektör Vakfının, derneklerin en az iki kişiyle kurulabilmesi önerisine de işaret eden Türk, Dernekler Kanunu ve Türk Medeni Kanunu Tasarısında derneklerin organlarını oluşturabilmeleri için en az 7 kişiyle kurulması hükmünün yer aldığını söyledi.
Türk Medeni Kanun Tasarısında, dernek...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.