abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders türk sanat müziğinin çalgıları etilalkol hukuklu bankacılık ve pazarlama onarma adana harita tek yıllık bitki ile çok yıllık bitki arasındaki fark etkin vatandaş çember daire silindir falaka özeti ölümsüz hristiyanlık haberleşme aracları asra bedel fiilî gaza basmak q learning eskiden kullanılan ölçüler uğur demet demet aç ayı oynamaz hz.muhammedin hayatı bilgisayar mühendisligi stajı 1979 öss ilenç kefillik eski taşıtlar yıldız üçgen devre şeması çözümlü soru dış ticaret ve ihracat ahşap dinamometre yapimi dengeye etki eden etmenler ısı yuvarı petrokimya dünya ile uzay arasındaki mesafe liste başı atasözleri açıklaması osmanlıda müzik üzüntülü üretimde verimliliği arttıran faktörler derin çekme iki farklı siyaset bilimi teorisi kazayağı petrol rezervleri terlikçi destanların oluşumu akılsızlık batil inanclar çocuk tiyatro yazıları devlet muhasebesi detektif turk tarihi halterci antalya bölgesi ilköğretim 4. sınıf öküz balığı doğum global 18.osmanlı tabip örtüsüz ışık mikroskobu meyyal evcil omuz vermek sinema çatış stok değerleme yöntemleri ibm patriarkal tohumlamak boya staj raporu sağlık hakları anadoluda kurulan ilk turk devletleri 5. sınıf matematik proğramı kıdemsiz saf saf ağ güvenlik sistemleri buda peşte harcanmak e commerce maden mineral kayac talaşlı staj 3. katman örgütün öğeleri monografi örnekleri kontrol şemaları geometriciler işletmeye giriş biyel çardak kurumak oyun almak atatürk yenilikleri ölçü birimleri +magnetizma gümüş rengi mütecasir 1915 yılında osmanlı halkı


ARAÇLARIN MANEVRALARI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 154851 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

ARAÇLARIN MANEVRALARI
(Dönüşler)

1.Sağa dönüşlerde;

1.Dönüş işareti vermeye.
2.Sağ şeride veya işaretle dönüş izni verilen şeride girmeye.
3. Hızını azaltmaya
4. Dar bir kavisle dönüş yapmaya .
5. Dönüş sırasında ilk geçiş hakkını, kurallara uygun olarak karşıya geçen yayalara, varsa bisiklet yolundaki bisikletlilere vermeye.
2. SOLA DÖNÜŞLERDE

1. Dönüş işareti vermeye.
2. Yolun gidişe ayrılmış olan kısma soluna yanaşmaya.
3. Hızını azaltmaya.
4. Dönüşe başlamadan, varsa sağdan gelen taşıtlara ilk geçiş hakkını vermeye.
5. Dönüş sırasında karşıdan gelen ve emniyetle duramayacak kadar kavşağa
Yaklaşmış olan taşıtların geçmesini bekletmeye.
6. Gireceği yolun gidişe ayrılmış kısmına girmek üzere, arkadan gelen ve sola dönecek taşıtları engellememek için dönüşünü geniş kavisle yapmaya
7. Dönüş sırasında ilk geçiş hakkını, kurallara uygun olarak karşıya geçen yayalara, varsa bisiklet yolunda ki bisikletlere vermeye.
8. Girecegi yolun gidişe ayrılmış olan kısmı çok şeritliyse, en sağ şerit kısmında uygun bir şerite girmeye.
9. Döndügü yola girdikten sonra, en kısa sürede, trafiği tehlikeye düşürmeden sağa yaklaşmaya
3.DÖNEL KAVŞAKLARDAKİ DÖNÜŞLER:
1. Dönüş işareti verdirmeye.
2. Orta adaya yakın şeritten kavşağa girmeye,
3. Ada etrafında dönerken gereksiz şerit değiştirmemeye,
4. Gireceği yakınlaşırken sağa dönüş işaretiyle birlikte sağa yaklaşarak dönel kavşaktan çıkmaya,
5. Gireceği yolun gidişe ayrılan şeritlerden uygun birine girmeye,
6. Döndüğü yola girdikten sonra, en kısa sürede trafiği tehlikeye düşürmeden sağa yaklaşmaya,
7. Geriye dönülecekse,orta ada etrafında dönerken, gireceği yola yaklaşıncaya kadar, şeridini muhafaza etmeye,4- KAVŞAK ÖNCESİ ŞERİT SEÇİNMİ:
Yolun gidişine ayrılmış olan kısmı iki şeritliyse, sağa ve sola dönecek sürücülerin , meskun mahal içinde kavşağa 30 metre, meskun mahal dışında kavşağa 150 metre önceden girmeleri gereken şeritler.
Yolun gi...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.