abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders yasalar anlatım ve özellikleri süzük 7. sınıf fen bilgisi 2. ünite bölgeler haritası küllî 10 yılın kimya soruları alkinler kultur oktay rıfat horozcu borçlar hukuku alacağın devri karbonhidrad pehlivan duası baykuş para politika yarıştırmak nizamiye sıcaklaşma sıvı ölçme fotometre soru anneme mektuplar kamu hizmetleri altarnatör 19 mayıs ilköğretim okulu kimya ve matematik çalıkuşu özeti mutasyon ve modifikasyon 19 mayıs gençlik ve spor bayramı korkutmak aritmetik dizi geometrik dizi aritmetik ortalama aletli cimnastik matematikçi antrenmanlı dil oğlanı kavalcı jin seri ve paraleller tetikleşmek reel faiz ve büyüme oranları zehir gibi boya sektörü besin piramitleri iş güvenliği ve işçi sağlığı büküm eş anlamlı sözcükler mz hepsi hepsi kompansasyon şişman koyulaşma dalma antiseptik bitkilerin yapısı yunus emre ve türkçe müellif adaletsiz hareketlenmek ara tümce direnc türkiyenin oluşumu elektrik akımları kayaçların sınıflandırılması dönemeçte kahretmek ıssız sözsüz oyun bir yazar eseri hakkında bilgi edinme kordinatlar iskarpin sodom ve gomore garantilemek 5. sınıf yarışma soruları şişmanlama 24 kasım tiyatroları iletişim araçları tarihçesi enerji toplumsal tabakalaşma ağır top kaygılı 7 sınıf matematik denklemı ilkokul 3 vanadyum normalizasyon tavlaması gönye osmanlıda hukuk lig işkembe çorbası ateizm knut hamsun açlık özeti metrik bağıntılar memeliler yasama görevi açık ciro trafik şiirleri örtüşme belgeseller otomotiv yan sanayi çekirdeğin yapısı


ARAÇLARIN MANEVRALARI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 154851 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

ARAÇLARIN MANEVRALARI
(Dönüşler)

1.Sağa dönüşlerde;

1.Dönüş işareti vermeye.
2.Sağ şeride veya işaretle dönüş izni verilen şeride girmeye.
3. Hızını azaltmaya
4. Dar bir kavisle dönüş yapmaya .
5. Dönüş sırasında ilk geçiş hakkını, kurallara uygun olarak karşıya geçen yayalara, varsa bisiklet yolundaki bisikletlilere vermeye.
2. SOLA DÖNÜŞLERDE

1. Dönüş işareti vermeye.
2. Yolun gidişe ayrılmış olan kısma soluna yanaşmaya.
3. Hızını azaltmaya.
4. Dönüşe başlamadan, varsa sağdan gelen taşıtlara ilk geçiş hakkını vermeye.
5. Dönüş sırasında karşıdan gelen ve emniyetle duramayacak kadar kavşağa
Yaklaşmış olan taşıtların geçmesini bekletmeye.
6. Gireceği yolun gidişe ayrılmış kısmına girmek üzere, arkadan gelen ve sola dönecek taşıtları engellememek için dönüşünü geniş kavisle yapmaya
7. Dönüş sırasında ilk geçiş hakkını, kurallara uygun olarak karşıya geçen yayalara, varsa bisiklet yolunda ki bisikletlere vermeye.
8. Girecegi yolun gidişe ayrılmış olan kısmı çok şeritliyse, en sağ şerit kısmında uygun bir şerite girmeye.
9. Döndügü yola girdikten sonra, en kısa sürede, trafiği tehlikeye düşürmeden sağa yaklaşmaya
3.DÖNEL KAVŞAKLARDAKİ DÖNÜŞLER:
1. Dönüş işareti verdirmeye.
2. Orta adaya yakın şeritten kavşağa girmeye,
3. Ada etrafında dönerken gereksiz şerit değiştirmemeye,
4. Gireceği yakınlaşırken sağa dönüş işaretiyle birlikte sağa yaklaşarak dönel kavşaktan çıkmaya,
5. Gireceği yolun gidişe ayrılan şeritlerden uygun birine girmeye,
6. Döndüğü yola girdikten sonra, en kısa sürede trafiği tehlikeye düşürmeden sağa yaklaşmaya,
7. Geriye dönülecekse,orta ada etrafında dönerken, gireceği yola yaklaşıncaya kadar, şeridini muhafaza etmeye,4- KAVŞAK ÖNCESİ ŞERİT SEÇİNMİ:
Yolun gidişine ayrılmış olan kısmı iki şeritliyse, sağa ve sola dönecek sürücülerin , meskun mahal içinde kavşağa 30 metre, meskun mahal dışında kavşağa 150 metre önceden girmeleri gereken şeritler.
Yolun gi...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.