abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders cumhuriyet ile ilgili şiir tırıl ferağ serüvenci geometri soruları ve cevapları bendeniz karışımlar ekseriyetle arka teker energy sources venedik tacirleri özet ders içeriğinin seçimi türkiye ilaç pazarı demir helezonî tetanoz belirtileri edebiyatın önemi türkler kitap özeti babaç magralar anlam ilişkisi kâfi örgütlenme atasözleri ve anlamları ayanlar sosyolojik kuramda matematiğin kullanımı eski anlatıcı evrak ve evrak yönetimi bira mayası sosyal yardım işitme taşı zan altında bulunmak sonlu elemanlar olgucu aksan durultma ve aşamaları huzme oralı geometri kapak huş finansal tablo analizi acıca modüler trafo biyotop market kaç çeşit sergi vardır gem vurmak 1914 ve 23 nisan 1920 arasında windows 2003 server münacat jean paul sivri fare kişisel satış huzursuzca ödev fil gibi eşitlenmek ermenistan demek olmak analjezi anafaz gözlem teknikleri reha diyot müşteri odaklı ilişki yönetimi ac dc devreler santrifüj koro saçmalık aöf e sınav kuşlar ve elektirik hiper spor yaralanmalarında yapılacak ilk yardım bende araştırma teklifi elektre Demirkazık galileio galilei elektron ilgisi ışığın yararları fenbilgisi organeller daktilo arıtım excelde grafikler tesis silindir matematik çiğ iplik karadut mızmız eski hayvan resimleri flüorışıl ikiyüzlü erdemlilik materyal geliştirme sosyal bilimler 5. sınıf kuvvet ve hareket konuları hegel dünyada bilgisayar destekli eğitim


ARAÇLARIN MANEVRALARI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 154851 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

ARAÇLARIN MANEVRALARI
(Dönüşler)

1.Sağa dönüşlerde;

1.Dönüş işareti vermeye.
2.Sağ şeride veya işaretle dönüş izni verilen şeride girmeye.
3. Hızını azaltmaya
4. Dar bir kavisle dönüş yapmaya .
5. Dönüş sırasında ilk geçiş hakkını, kurallara uygun olarak karşıya geçen yayalara, varsa bisiklet yolundaki bisikletlilere vermeye.
2. SOLA DÖNÜŞLERDE

1. Dönüş işareti vermeye.
2. Yolun gidişe ayrılmış olan kısma soluna yanaşmaya.
3. Hızını azaltmaya.
4. Dönüşe başlamadan, varsa sağdan gelen taşıtlara ilk geçiş hakkını vermeye.
5. Dönüş sırasında karşıdan gelen ve emniyetle duramayacak kadar kavşağa
Yaklaşmış olan taşıtların geçmesini bekletmeye.
6. Gireceği yolun gidişe ayrılmış kısmına girmek üzere, arkadan gelen ve sola dönecek taşıtları engellememek için dönüşünü geniş kavisle yapmaya
7. Dönüş sırasında ilk geçiş hakkını, kurallara uygun olarak karşıya geçen yayalara, varsa bisiklet yolunda ki bisikletlere vermeye.
8. Girecegi yolun gidişe ayrılmış olan kısmı çok şeritliyse, en sağ şerit kısmında uygun bir şerite girmeye.
9. Döndügü yola girdikten sonra, en kısa sürede, trafiği tehlikeye düşürmeden sağa yaklaşmaya
3.DÖNEL KAVŞAKLARDAKİ DÖNÜŞLER:
1. Dönüş işareti verdirmeye.
2. Orta adaya yakın şeritten kavşağa girmeye,
3. Ada etrafında dönerken gereksiz şerit değiştirmemeye,
4. Gireceği yakınlaşırken sağa dönüş işaretiyle birlikte sağa yaklaşarak dönel kavşaktan çıkmaya,
5. Gireceği yolun gidişe ayrılan şeritlerden uygun birine girmeye,
6. Döndüğü yola girdikten sonra, en kısa sürede trafiği tehlikeye düşürmeden sağa yaklaşmaya,
7. Geriye dönülecekse,orta ada etrafında dönerken, gireceği yola yaklaşıncaya kadar, şeridini muhafaza etmeye,4- KAVŞAK ÖNCESİ ŞERİT SEÇİNMİ:
Yolun gidişine ayrılmış olan kısmı iki şeritliyse, sağa ve sola dönecek sürücülerin , meskun mahal içinde kavşağa 30 metre, meskun mahal dışında kavşağa 150 metre önceden girmeleri gereken şeritler.
Yolun gi...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.