abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders inleme 1957-1960 dönemi 3 dünya savaşı, bidon türkün ateşle imtihanı akile hanım, saç kalınlığı ataturk ve insan hakları meclis insan hakları 19. yy da mısır altın kaynakları ünik kalıp dondurulmak 1990 para pencere 30-60-90 üçgeni taahhütname parıltı cevdet sunay 29 ekim cumhuriyet denklem ve cebirsel ifade işaretleme dosyalama teknikleri tanjant cetveli lojik dil tutmak trombositopeni püre demo osmanlıda devlet yönetimi klinker tuğla türkiye nin sınır kapıları sementasyon ekosistem çeşitleri ılıman eğitimde sistem yaklaşımı neo keynesyen teori aile türleri kamu bütçesi hayvan ve bitki hücresi arasındaki farklar hava sahası roman özetleri atatürkün beden eğitimine verdiği önem eski kaşar drama masal tarhana anketler beydaba ve eserleri pimpirik titreşimsiz harcama söz bir, Allah bir yedi kat el pek paradigma kibirlenmek sunum ve özellikleri kapı kolu christoffel kandırmak atık sular küsur programsız devlet sektörü ve özel sektör farkları uyku yola dizilmek katedral romeo ve julyet peder eko sistemler ve doğal özellikleri trafik ve ilkyardım bilgisi t.c. merkez yönetimi jeolojik zaman kireç taşı biyolojik gelişmeler söz tutmak lise bir dersler borçlar hukuku gabin yankı oluşumu dize gelmek kaça kaç öküz çilingir firewall kombinasyon islamın dini eserleri müdara tes çöz rüsva istanbul teması ile ilgili siir natür distorsiyon izmirin turistik yerleri tekstil sektörünün türkiye ekonomisi üzerine etkileri bin türlü alçaltıcı izzettin falez astm


HİPERAKTİVİTE


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 2 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 154966 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Bu hastalıkta dikkat eksikliği ve aşırı hareketlilik ön planda ve hemen her zaman bulunan belirtiler olduğu için bu rahatsızlık DİKKAT EKSİKLİĞİ-HİPERAKTİVİTE BOZUKLUĞU olarak litaratüre geçmiştir.

Bu hastalığın en çarpıcı belirtileri dikkat eksikliği, aşırı hareketlilik ve ataklıktır. Bu üç belirti her çocukta değişik oranlarda görülebilir.

Motor Davranışlarda Bozukluklar : Bu çocuklar aşırı hareketlidirler. Bu durum yürümeye başlamaları ile birlikte göze çarpar ve giderek artar. Özellikle okul döneminde, grup içinde başkalarını rahatsız edici düzeye varır. Hareketleri amaca yönelik değildir. Durmak yorulmak bilmeden birbiri arkasına gelen uyarıları takip ederler. İnce motor hareketlerdeki koordinasyon bozukluğu ve beceri yetersizliği belirgindir. Örneğin düğmeleri ilikleyemezler, topu atıp tutamazlar.

Bilişsel İşlevlerde Bozukluklar : En çarpıcı belirtilerdendir. Dikkat süresi kısadır. Yoğunlaşma yetisi düşüktür. Bu yüzden zekaları normal olmasına karşın öğrenme güçlüğü ve okul başarısızlığı sıklıkla görülür. Bellek yönelim yerindedir. Yargılama bozulabilir.

Kişiler arası İlişkilerde Bozukluklar : Kısa süreli ilişki kurar, fakat arkadaş olamazlar. Örneğin, bir nedenle arkadaşına tükürür veya sopayla dürter, saçını çeker, rahatsız edecek davranışlarda bulunurlar ve bu yüzden arkadaşlığı sürdüremezler.

Ruhsal Bozukluklar :Bu çocuklar ataktırlar; çabuk uyarılırlar. Tehlikeyi kavrayamazlar; kazalara uğramamaları için sıkı bir denetim gerekir. Çabuk heyecanlanır, coşkulu duruma girebilirler. Küçük nedenlerle ağlamalar, tutturmalar, aşırı neşe belirtileri gösterebilirler. Engellenmeye dayanma güçleri zayıftır.

İnsan resmi çizmelerinde, yazılarında, geometrik şekilleri bakarak kopya etmelerinde bozukluk saptanabilir.

A.B.D’de ergenlik öncesi çağda çocukların %3’ü bu sendromu göstermektedirler. Kliniklere başvuran bütün vakalar içinde erkeklerde kızlara göre 6-10 defa fazla görülmektedir. Yakın akrabalarda görülme sıklığı yüksektir. Bu aileler...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.