abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders işlemci çeşitleri canlılar ve sorular mac uluslar arası kuruluşlar oh çekmek hasta raporu selimiye cephe izomorf güvenlik ve çevre paraşüt maksimum güç ayrı basketbol sahasi dünya güç dengesinde doğalgaz türk edebiyat tarihi sorumsuzca geçmez akçe rulman dakikasında özelleştirme köpek ekmeğin tarihçesi ay akromegali kapalı tohumlu bitkiler yunan mitolojisi mühendislik ekonomis çökelek peyniri üniversiteler arası yapıştırıcı yapımı horizon nedir tepiş enerji kaynakları nelerdir kayseri şivesi seme tavuk kara sevda aşağılanma muhasebe bilgi sistemleri ek tahsisat istakoz futures fon kaynak ve kullanım tablosu dolunay hilal bakara deri solunumu yapan canlılar abartısız 19 mayıs 1919 drama yabanci dil artezyen süzme ölçüler ve resimler kültür ve dil mehmet kaplan fahişe fransız devrimi ölçme kanunu saglık kuruluşları başkan pirüpak götürüş sada türkiyedeki eğitim seviyesi deneyim taş bina huni hesabı kancıl fecr-i ati şeker portakalı özet atatürkün dayısının çiftliği kolluk asit baz incecik atom ve atomun yapısı bakterilerin zararları köyün kamburu alanya noktalanma tiner ev cihazları atatürkün hayatı ingilizce yoğunlaşmak teveccüh balkan an siir cesitleri iyi hoş (ama) tulum gibi tekraren müzikte çok seslilik nedir fabllar din bilgisi göçeri ahmet turan oflazoğlu balonla 5 hafta yazı türleri hizmetli bitkisel hayat kaynak makineleri narenc canlıların uremesi konferans örneği


HİPERAKTİVİTE


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 2 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 154966 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Bu hastalıkta dikkat eksikliği ve aşırı hareketlilik ön planda ve hemen her zaman bulunan belirtiler olduğu için bu rahatsızlık DİKKAT EKSİKLİĞİ-HİPERAKTİVİTE BOZUKLUĞU olarak litaratüre geçmiştir.

Bu hastalığın en çarpıcı belirtileri dikkat eksikliği, aşırı hareketlilik ve ataklıktır. Bu üç belirti her çocukta değişik oranlarda görülebilir.

Motor Davranışlarda Bozukluklar : Bu çocuklar aşırı hareketlidirler. Bu durum yürümeye başlamaları ile birlikte göze çarpar ve giderek artar. Özellikle okul döneminde, grup içinde başkalarını rahatsız edici düzeye varır. Hareketleri amaca yönelik değildir. Durmak yorulmak bilmeden birbiri arkasına gelen uyarıları takip ederler. İnce motor hareketlerdeki koordinasyon bozukluğu ve beceri yetersizliği belirgindir. Örneğin düğmeleri ilikleyemezler, topu atıp tutamazlar.

Bilişsel İşlevlerde Bozukluklar : En çarpıcı belirtilerdendir. Dikkat süresi kısadır. Yoğunlaşma yetisi düşüktür. Bu yüzden zekaları normal olmasına karşın öğrenme güçlüğü ve okul başarısızlığı sıklıkla görülür. Bellek yönelim yerindedir. Yargılama bozulabilir.

Kişiler arası İlişkilerde Bozukluklar : Kısa süreli ilişki kurar, fakat arkadaş olamazlar. Örneğin, bir nedenle arkadaşına tükürür veya sopayla dürter, saçını çeker, rahatsız edecek davranışlarda bulunurlar ve bu yüzden arkadaşlığı sürdüremezler.

Ruhsal Bozukluklar :Bu çocuklar ataktırlar; çabuk uyarılırlar. Tehlikeyi kavrayamazlar; kazalara uğramamaları için sıkı bir denetim gerekir. Çabuk heyecanlanır, coşkulu duruma girebilirler. Küçük nedenlerle ağlamalar, tutturmalar, aşırı neşe belirtileri gösterebilirler. Engellenmeye dayanma güçleri zayıftır.

İnsan resmi çizmelerinde, yazılarında, geometrik şekilleri bakarak kopya etmelerinde bozukluk saptanabilir.

A.B.D’de ergenlik öncesi çağda çocukların %3’ü bu sendromu göstermektedirler. Kliniklere başvuran bütün vakalar içinde erkeklerde kızlara göre 6-10 defa fazla görülmektedir. Yakın akrabalarda görülme sıklığı yüksektir. Bu aileler...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.