abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders tavus dünya başkentleri listesi temel pazarlama petrol fırtınası çatı kirişi 2000 yılı türkiye ihracat ve ithalat performansının incelenmesi arabanın yapılışı hareket ve kuvvet ile ilgili ilkeler frenlenme etkileşime dayalı öğretim tutunamayanlar yağmur kuşu aminoasitler paşazade telefon tesisatı özel radyo bankalar mai ve siyah bobinaj nedir sosyal zeka mimari terimler mesele yok! ur şehri dilinim defter imalatı beginner english nadas çicek resmi anlamı anlatım ilkeleri ayna gibi işletme diploma örneği sabit olmak ruhlu ıtır dili açılmak paşa çayı çiçeksiz the women in the white akraba evliliği çuval dönüşlülük zamirleri spesiyal ekşili aygaz a.s fabl ile ilgili makale makine staj atölye tepsi ölümsü eşref estamp nazım birimi din ve vicdan hürriyeti 1. inönü savaşı eserleri tam açı nicel gözlem dönüştürmek seçme hikayeler özeti analog digital analog dönüştürücü presesyon ımkb bellek birimleri mevsimler rondu atatürk ün okudugu okullar çözmek asetat bitkisel ve hayvansal bilgiler cumhuriyetin önemi fitil gibi 19.yüzyılda yapılan savaşlar çizici sepken peşin hüküm müşteri ağırlama imha ateşi dilin sosyolojik yönleri biberon dac-adc etiket fli flop devresi ateş almak eXcelde formül 6.cı sınıf test kambiyo 1. dereceden fasit olmak dil yanlışları ata sözlerı 1. derece denklemler atatürkün yaptığı savaşlar ağırlık merkezi öys vatandaşlık hakları 10. yıl nutuk vücut temizliği yenişarbademli al kan koşuk,sagu aziz nesin kitapları kamu hukuku proje dikdörtgen prizmalar


DEPRESYON VE ALKOLİZM


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 155973 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

DEPRESYON VE ALKOLIZM

Alkolizm ve depresyon psikiyatrik tanılar içinde en sık görülen iki gruptur. Fakat bu iki bozukluğun gidişi ve tedavisi birbirinden farklıdır.
Alkolizm psikiyatride büyük bir oyuncu olarak tanımlanır; çünkü aşırı alkol alımı anksiyete, depresyon veya psikoz belirtilerini ortaya çıkarır. Depresif belirtiler majör affektif bozukluk için özgül değildirler; kokain kötüye kullanımında, metadon idame tedavisinde, alkolizmde de görülürler. Bu ikincil duygudurum belirtileri, ayıklığın ilk günleri veya haftaları içinde ortadan kaybolurlar. Psikiyatride iki hastalığın (bozukluğun ) birarada görüldüğü durumlarda kronolojik açıdan ilk olarak ortaya çıkan bozukluk birincil; daha sonra ilk bozukluğun gidişi sırasında ortaya çıkana ise ikincil adı verilir.
Kafaları kurcalayan bir başka soru ise; duygudurum bozukluğunun ve alkolizmin aynı kökten gelip aynı hastalığın farklı belirtilerle seyreden iki farklı izdüşümü olup olmadığıdır. Bu soru genetik bağlamda çalışılmış ve bulguların ışığında değerlendirilmiştir. Cadoret ve Winokur 1974deki çalışmalarında, alkolik hastaların % 39unda birincil veya ikincil depresyon olduğunu bulmuşlardır. Winokur 1979da erken yaşta depresyon geçirenlerin akrabalarında alkolizm tanısının daha fazla görüldüğünü belirtmiştir. Weissman ve Myers 1980de geniş tabanlı bir çalışmada alkolizm tanısı alan hastaların %68inin yaşamları boyunca, major depresyon veya minör depresyon tanısı almış olduklarını bildirmişlerdir. Weissman; duygudurum bozukluğu ve alkolizmin aralarında genetik bağlantının var olduğu öngörüsü ile her iki cinste farklı görüntü veren tek bir bozukluk olduğunu ve bunun kadınlarda depresyon, erkeklerde de alkolizmin olarak ortaya çıktığını belirtmiştir.
Bu sonucu destekleyen bulgu, affektif bozukluğu olan kadınların erkek akrabalarında alkolizm oranının ve erkek alkoliklerin kadın akrabalarında ise depresyon riskinin yüksek olmasıdır.
Fakat bir dizi çalışma bunu kanıtlamaktan uzaktır. Goodwin, alkolikler...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.