abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders dünyadaki kanallar vasıflı lise ingilizce yıllık planları gönül bağı seramik kurutucu senatörlük ekonomik harita berat uyuşturucu güvenlik sonuçları islam öncesi türkler satın alma kenyalılar istanbul külliyeleri boşaltım sistemi hastalıkları sene sonu zümre kablolu tv aşılı yavaşlatılmış vaka yönetim modeli birinci murat bulon hesabı termoset plastikler fesih 7 sınıf matematik soruları (permutasyon) harita nedir petrol nedir işletmelerde performans ölçümü tuhafiye ıtrî öğleüstü bacanak 360 derece performans su çekmek hayvancılık ışık türleri dizel jeneratörler gerginleşme cam ürünlerde depolama teknikleri 1. tbmm ve özellikleri gizlice çifte yemek pervaneli karistiricilar kalın hamla belediye otomasyonu sıla özlemi düzeltim tarihi eser soğuk harp crm ve 7. sınıf tam sayılar testi koklaştırma halile yüz tutmak teleskobun yapısı edward bono ölüm iletisim cesitleri atatürk e göre inkilab bursa dünyaca ünlü türk sanatçıları ölçüdeki yenilikler pazarlama erozyonla ilgili resimler servet-i fünun besin. zinciri. voleybol sahası ölçüleri bitkiler ve hormonlar irice 19 yüzyıl osmanlı devleti otel işletmelerinde bütçeleme doğal fiber iç bağlamak staj sekreterlik oleik elektirik malzemeler osmanlida hukuk belirli gün ve haftalar tavşan yürekli mega marketing haritanın önemi serv antlaşması exruder zeka oyunları yaşamımızda elektrik el altından sabıkasız biyoloji günlük planlar birlik ve beraberlik içinde çalışma foton nedir kayık eğitsel somut resim nedir tesettürlü railroad yarı gece islam dinin insana verdiği önem rasyonel beklentiler


HAVA KİRLİLİĞİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 156919 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

HAVA KİRLİLİĞİ
Günümüzde, her geçen gün artan çevre sorunlarının başında gelen hava kirliliği, geleceğin dünyasını ciddi bir şekilde tehdit etmekte, ekolojik tehlikelerle karşı karşıya bırakmaktadır. Dünya nüfusunun hızla artmasına paralel olarak, artan enerji kullanımı, endüstrinin gelişimi ve şehirleşmeyle ortaya çıkan hava kirliliği insan sağlığı ve diğer canlılar üzerinde olumsuz etkiler yaratmaktadır.
Hava kirlenmesi, insan ve diğer canlılara zarar verecek miktar ve süredeki kirleticilerin, atmosfere karışması olarak tanımlanabilir. Kirleticiler doğal veya insan aktiviteleri sonucu atmosfere karışabilirler.
HAVA VE KİRLETİCİLER
Saf hava, başta azot ve oksijen olmak üzere argon, karbondioksit, su buharı, neon, helyum, metan, kripton, hidrojen, azot monoksit, karbon monoksit, ksenon, ozon, amonyak ve azot dioksit gazlarının karışımından meydana gelmiştir.
Atmosferin %78ini oluşturan azot orman yangınları, şimşek gibi doğal atmosfer olayları ve yanma sonucunda meydana gelir. Atmosferin hacim olarak %21ini ve ağırlık olarak %23ünü oluşturan oksijen ise oldukça reaktif bir gazdır. Diğer gazlar ise atmosfer hacminin %1ini oluştururlar.
Atmosferi oluşturan bu gazların, en kararsız olanları su buharı ve karbondioksittir. Atmosferdeki su buharı miktarı, denizler, göller, nehirler ve bitkilerden buharlaşma ile artar ve bulutlardan sis, çiğ, yağmur oluşumu ile de azalır. Su buharının bu değişkenliği, uzun sürede, bu olaylarla biribirini öyle dengeler ki, su buharının atmosferdeki miktarı değişmez. Karbondioksit ise normalde çok küçük yer teşkil eden bir bileşendir. İnsan ve hayvanların teneffüsü ve bitkilerin fotosentez olayı ile atmosferdeki miktarı dengede tutulur.
Doğal olarak saf atmosfer az veya çok miktarda, büyük bölümü suni olan yabancı maddelerin üretimi ile kirletilir. Bunların başında petrol ürünleri ve endüstriyel kirleticiler gelmektedir. Özellikle son yıllarda, endüstriyel aktivitenin, şehirleşmenin ve nüfusun artması ile kirletici maddelerin kul...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.